Dikkat: OP Coin ve Bu 2’sinde Satış Gölgesi Belirdi!

Dikkat: OP Coin ve Bu 2’sinde Satış Gölgesi Oluştu!
Dikkat: OP Coin ve Bu 2’sinde Satış Gölgesi Oluştu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Optimism (OP coin) ve Yield Guild Games’in (YGG) yerel tokenları bu hafta planlanan kilit açma işlemleriyle karşı karşıya kalırken, Ethereum Layer 2 ekosisteminde değişim rüzgarları esiyor. Daha önce mevcut olmayan tokenlerin piyasaya sürüldüğü bu kilit açma işlemleri, son fiyat hareketlerinde açıkça görüldüğü üzere, her iki varlık üzerinde de potansiyel satış gölgesi oluşturdu.

OP coin ve diğerlerinde kilitler açılıyor

Kripto para dünyasında, token kilitlerinin açılması, başlangıçta kilitlenen tokenlerin önceden belirlenmiş olarak serbest bırakılması anlamına gelir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu kilitleme mekanizması çok önemli bir amaca hizmet ediyor. Proje ekiplerinin listelemeden hemen sonra pazarı tokenlarla doldurmasını önlüyor. Böylece bireysel yatırımcılara potansiyel olarak zarar vermesini engelliyor. Ancak bu kilitli tokenlar serbest bırakıldığında dolaşımdaki arzı artırır. Bu da fiyat üzerinde aşağı yönlü baskıya neden olabiliyor. Bazı analistler, kilit açma işlemlerinin mevcut piyasa trendlerini güçlendirdiğine inanmakta. Ancak, diğerleri bunları satışlar için potansiyel bir katalizör olarak ihtiyatlı bir gözle görüyor.

Usta Analist Bu 3 Altcoin İçin Bir Dip Dalışı Bekliyor!

23 Nisan itibarıyla hem OP hem de YGG, en likit ilk 20 kripto para birimi ile karşılaştırıldığında kırmızı renkte işlem görüyor. OP son 24 saatte %3,5 düşerken YGG %3 düştü. Bu zayıflık yaklaşan token kilitlerinin açılmasıyla aynı zamana denk geliyor. Optimism, toplam OP arzının %2,3’ünü (yaklaşık 24,16 milyon dolar değerinde) serbest bırakacak şekilde ayarlanmakta. Ayrıca YGG, dolaşımdaki arzının ilave %5,3’ünün (yaklaşık 16,7 milyon dolar değerinde) piyasaya çıkacağını görecek.

Coinlerde düşüş eğilimi sürüyor

Bu kilit açma işlemlerini çevreleyen düşüş eğilimi, kritik. Özellikle tokenların son performansıyla daha da güçlenmekte. Geçtiğimiz iki hafta boyunca OP %24’lük önemli bir düşüşe tanık oluyor. Bu sırada, YGG daha da kötü bir performans sergileyerek kabaca %32’lik bir düşüş yaşadı. Bu fiyat düşüşleri, yatırımcıların kilit açıldıktan sonra potansiyel bir satış beklentisi içinde olabileceklerini gösteriyor.

Bitcoin Yükselirken Altcoin’lerde Short Squeeze Uyarısı!

Layer 2 alanının bir diğer öne çıkan oyuncusu dYdX (DYDX), zıt tablo sunmakta. Ayrıca 1 Mayıs’ta bir token kilidinin açılması planlanmakta. Ayrıca dolaşımdaki arzının %10,7’sini (yaklaşık 78 milyon dolar değerinde) serbest bırakması planlanmakta. Ancak DYDX’in fiyat hareketi emsallerini yansıtmadı. OP ve YGG’den farklı olarak DYDX, iki haftada yalnızca %1,2 oranında mütevazı bir düşüş yaşadı. Bu esneklik, daha büyük kilit açma boyutunun ileride olması veya DYDX’in uzun vadeli potansiyeline ilişkin daha güçlü bir algı gibi çeşitli faktörlere bağlanabilir. Sonuç olarak OP ve YGG için yaklaşan token kilitleri, layer 2 pazarına bir miktar belirsizlik kattı.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Dikkat: OP Coin ve Bu 2’sinde Satış Gölgesi Belirdi!