FLOKI, PEPE Değil O Meme Coin Ralli Yaptı: İşte Nedeni!

FLOKI, PEPE Değil O Meme Coin Ralli Yaptı: İşte Nedeni!
FLOKI, PEPE Değil O Meme Coin Ralli Yaptı: İşte Nedeni!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasındaki düşüş meme coin sektörünü de etkisi altına aldı. FLOKI, PEPE gibi bu yıl patlama yaşayan meme coin’leri kırmızı bölgede ilerliyor. Bununla birlikte, piyasanın tersi istikamette ilerleyenler de yok değil. Avustralyalı rapçi Iggy Azalea telekomünikasyon şirketi Unreal Mobile’ı yeniden canlandırdı. Bu hamle, Mother Iggy (MOTHER) adlı meme coin’inde yüzde 30’luk bir artışa yol açtı. Bu gelişme, birçok endüstri liderinin ünlülerin meme coin’lerini şiddetle eleştirmesiyle aynı zamana denek geliyor.

Iggy Azalea Meme Coin’ine kullanım örneği getirmeye çalışıyor!

Avustralyalı rapçi Iggy Azalea, Unreal Mobile’ın telefon ve aylık hücre planları satın almak için MOTHER ve Solana’yı (SOL) kabul edeceğini duyurdu. Bu güncelleme, kripto ödemelerinin dahil edilmesine yardımcı olacak bir ödeme altyapısı sağlayıcısı olan Sphere Labs ile yapılan bir ortaklıkla destekleniyor. Bu bağlamda Azalea, gelişmeyi X üzerinde şu şekilde paylaştı:

Yarın nihayet kurucu ortağı olduğum telekomünikasyon şirketini yeniden faaliyete geçiriyorum ve siz de telefon veya aylık cep telefonu planlarını MOTHER veya SOL kullanarak satın alabileceksiniz.

Unreal Mobile, aylık 20 ila 80 dolar arasında değişen rekabetçi planlar sağlıyor. Ancak, bu planlar veri kullanımı ve ağ seçeneklerine bağlı olacak. Azalea’nın X üzerinden yaptığı duyurunun ardından MOTHER’ın değeri yüzde 30’un üzerinde artış gösterdi.

Mother Iggy (MOTHER) Fiyat Performansı. Kaynak: TradingView

Topluluk, Azalea’nın girişimiyle dalga geçti!

Ancak Azalea’nın yeni girişimini topluluk şüpheyle karşıladı. Bazı topluluk üyeleri, Unreal Mobile’ı köklü Solana Saga Mobile ile karşılaştırarak çabalarıyla alay etti. Iggy Azalea ise bunlar için şu açıklamayı yaptı:

Unreal Mobile bir hizmet sağlayıcı. Elbette, ihtiyaç halinde satın alınmak üzere çeşitli telefonlar sunuyoruz, ancak bu ikincil nitelikte. Anatoly’nin geliştirdiği şeyi seviyoruz ve sonunda mevcut telefon seçeneklerimizde olmasını hedefliyoruz.

Dahası, ünlülerin meme coinleri de sektör liderlerinden yaygın eleştiriler aldı. Bunun nedeni, genellikle önemli bir destekten yoksun olmaları ve yüzeysel yapıları. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, özellikle Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin endişelerini dile getirdi.

Ünlülerin meme coin projeleri eleştirilerin odağında!

Bununla birlikte Azalea, diğer ünlüleri ve kripto girişimlerini içeren tartışmalardan kendini uzak tuttu. Yatırımcıları kandırmakla suçlanan Sahil Arora ile herhangi bir ilişkisi olduğunu şiddetle reddetti. Ayrıca Azalea, kripto alanına yeni giren ünlülerin ‘rugpull’ yapmalarına karşılık olarak kripto para varlıklarının bir kısmını yakma sözü verdi.

Usta Analist 2 Sürpriz Meme Coin İsmi Verdi: DOGE’den Önce Alacağım!

Ancak proje, Blockchain analiz firması Bubblemaps’ın raporları da dahil olmak üzere zorluklarla karşılaştı. MOTHER’in lansmanında içeriden önemli bir faaliyet olduğunu, ‘insider trader’ların duyuru öncesi arzın %20’sini satın aldığını ve daha sonra 2 milyon dolar değerinde token sattığını belirttiler. Bu gelişmeler on-chain araştırmacıların radarına takıldı. Dolayısıyla, ünlülerin yönettiği kripto girişimlerinin karmaşıklığını vurguladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

FLOKI, PEPE Değil O Meme Coin Ralli Yaptı: İşte Nedeni!