Ripple İçin 2 Sıcak Gelişme: Fiyat Ne Durumda?

Ripple İçin 2 Sıcak Gelişme: Fiyat Ne Durumda?
Ripple İçin 2 Sıcak Gelişme: Fiyat Ne Durumda?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen blockchain ödeme şirketi Ripple, kripto varlık muhafaza alanında önemli bir adım attı. Standart Custody ve Trust Şirketi’nin satın alınması, kritik. Zira Ripple’ın kripto varlık hizmetleri sunma kabiliyetini önemli ölçüde güçlendiriyor. Bu satın alma, kripto varlıkların küresel finans sistemine entegre edilmesi yolunda Ripple’ın hırslarının altını çiziyor.

 Standard Custody ile kripto para hizmeti

Standart Custody ve Trust Şirketi, güvenli ve kurumsal düzeyde muhafaza hizmetleriyle tanınıyor. Bu satın alma ile birlikte Ripple, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen özel amaçlı bir emanet şirketini lisans portföyüne ekliyor. Bu, Ripple’ın ABD genelinde sahip olduğu 40’a yakın eyalet para transferi lisansına ve Singapur Para Otoritesi’nden aldığı Önemli Ödeme Kurumu Lisansı’na ve İrlanda Merkez Bankası’ndan Sanal Varlık Hizmeti Sağlayıcısı (VASP) kaydına ek olarak önemli bir kazanım.

Ripple, Kritik Hamlesini Duyurdu: Fiyat Tepki Verdi!

Satın alma, Ripple’ın blockchain ve kripto teknolojisi ile güçlendirilen kurumsal altyapı çözümlerini destekleme stratejisiyle uyumlu. Bu çözümler, kurumsal müşterilerin değeri daha verimli bir şekilde token haline getirmelerini sağlıyor. Ayrıca tokenları saklamalarına, taşımalarına ve transfer etmelerine olanak tanıyor.

Ripple stablecoini için yeni gelişme

Ripple, bu satın almanın yanı sıra, yakında piyasaya sürmeyi planladığı ABD doları destekli stablecoin dahil olmak üzere yeni ürün tekliflerini keşfetmenin de önünü açıyor. Bu stablecoin girişimi, blockchain ile geleneksel finans arasındaki boşluğu doldurmayı istiyor. Ayrıca güven, istikrar ve fayda sunan stablecoinlere olan artan talebi karşılamayı amaçlıyor.

Tecrübeli Analist: Bitcoin’in Hamlesiyle Bu 4 Altcoin Fırlayabilir!

Ripple, geniş kapsamlı finansal çözüm sunma deneyimini kullanarak, stablecoin’i XRP Ledger’a entegre etmeyi planlıyor. Bu, Ledger’ın yerel merkeziyetçi olmayan borsa (DEX)’indeki likiditeyi artıracak. Ayrıca geliştiriciler, kullanıcılar ve işletmeler için daha geniş bir yelpazede finansal kullanım senaryosunu destekleyecek.

Satın almanın önemli bir noktası da Standart Custody CEO’su Jack McDonald’ın Ripple’da Kıdemli Stablecoin Başkan Yardımcısı olarak atanması. McDonald’ın uzmanlığı ve liderliğinin, Ripple’ın stablecoin girişimlerini yönlendirmede önemli bir rol oynaması bekleniyor. Bu atama, Ripple’ın kendi stablecoin’ini piyasaya sürme stratejik vizyonu ile uyumlu. McDonald aynı zamanda Standart Custody CEO’su olarak görevine devam edecek.

XRP Ledger Japonya ve Kore fonu ile Asya kıtasında büyüyor

Ripple, XRP Ledger teknolojisine olan talebin yüksek olduğu Asya Pasifik bölgesindeki yenilikçiliği ve faydayı artırmak için XRP Ledger Japonya ve Kore Fonu’nu başlattığını duyurdu. Bu özel fon, kurumsal ortaklıklar, geliştirici hibeleri, girişim yatırımları ve topluluk büyümesi gibi alanlara odaklanarak XRP Ledger’ın (XRPL) kullanımını teşvik edecek. Fon, şirketlerin, girişimlerin, geliştiricilerin, topluluk üyelerinin ve diğer kuruluşların başvuruda bulunmasına olanak tanıyacak. Ayrıca fonlardan yararlanmasına olanak sağlayacak. Ripple, Japonya ve Kore pazarları için başvuru süreci hakkında daha fazla bilgiyi yakın zamanda açıklayacak.

Kripto Analisti: AVAX Coin ve Bu 3 Altcoin, Yakında ATH Yapacak!

XRP Ledger Japonya ve Kore Fonu, XRP Grants ve XRPL Accelerator programları aracılığıyla gündeme geldi. Fon, XRPL geliştirme ve genişleme için ayrılan 1 milyar XRP’lik taahhüdün bir parçası. Fon,  Japonya ve Kore’deki lider şirketlerle iş birliği yapacak. Böylece XRP Ledger kullanımını entegre etmek üzerine çalışacak. Ayrıca çeşitli sektörlerde kurumsal kullanım durumlarını keşfedecek. Tüm bu gelişmelerin ardından XRP fiyatı yüzde 2.5’lik bir düşüş ile işlem görüyor. Kripto para piyasasındaki genel düşüş göz önüne alındığında, bu düşüş oranı oldukça makul.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple İçin 2 Sıcak Gelişme: Fiyat Ne Durumda?