Ripple’dan Yeni Hamle! XRP Nereye Gidiyor?

Ripple (XRP)'dan Yeni Hamle Nereye Gidiyor
Ripple (XRP)'dan Yeni Hamle Nereye Gidiyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple-SEC davası nihai karara hazırlanırken, Blockchain şirketi sınır ötesi ödemeleri güçlendirecek yeni bir hamle yaptı. Piyasa oyuncuları ise kilit bir seviyeye kitlenmiş durumda.

Ripple, SEC davasının ortasında yeni bir hamle yaptı

Blockchain şirketi Ripple, 27 Ocak’ta bir blog gönderisinde, piyasa SEC tarafından açılan davadaki kritik karara hazırlanırken yeni başkanını atadı. Duyuruya göre şirketin kıdemli başkan yardımcısı ve genel müdür olarak görev yapan Monica Long, Başkan pozisyonuna terfi etti. Şirkete göre, 2013 yılından beri görev alan Long, kripto piyasasının farklı aşamalarına rağmen Ripple’ın güçlü bir finansal pozisyon elde etmesine yardımcı oldu. Long, önceki görevinde şirketin ürün, mühendislik, ortaklık, pazarlama ve geliştirici ilişkilerini yönetmekten sorumluydu.

Long, özellikle sınır ötesi işlemler için kaldıraç olarak kullanılan İsteğe Bağlı Likidite (ODL) ürününün piyasaya sürülmesinde merkezi bir figür. Girişim, Ripple’ın sınır ötesi işlemleri 30 milyar dolarlık bir hacme işleme yeteneğinde önemli bir rol oynayacak şekilde ilerledi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Long’un kripto piyasasının farklı aşamalarında kendisine kritik bir danışman olduğunu belirtiyor. Ripple’ın sınır ötesi işlemleri için yaptığı yeni hamle ortasında, piyasa oyuncuları kritik bir seviye için dakika sayıyor.

SEC kararını beklerken XRP yatırımcıları bu seviyeyi hedefliyor

Yatırımcıların XRP’ye olan güveni, SEC ile arasındaki hukuki ihtilaftaki karar beklenirken artık kripto piyasasının elinde. Bu esnada XRP, 2023’ün başından bu yana yükseliş eğiliminde, ancak adımlarını geçmişte görülenden daha düşük seviyelere çekme şansı hala var. XRP fiyatları 0,40 dolar destek seviyesinin altına düşerse düşüş eğilimi yeniden başlayacak. Bu da XRP fiyatının 0,36 dolara düşmesine neden olabilir.

Tersine, fiyatın yükselmeye devam etmesini engelleyen bir direnç var ve bu eşik 0,42 dolarda bulunuyor. Bununla birlikte, alıcılar direnç seviyesini geçmeyi başarırsa, XRP 0,45 dolara yükselecek. Ayrıca, XRP art arda dördüncü haftalık yeşil mumunu oluşturmaya çalışırken, göreceli güç endeksi (RSI) trend çizgisiyle pozitif sapma göstermeye devam ediyor.

Son olarak, dava sürecinde son gelişmelerde, taraflar ve ilgili kuruluşlar, mahkeme başkanına odaklanarak nihai brifingler yaptılar. Olası sonuçlarla ilgili artan spekülasyonlar olsa da, hukuk uzmanları, her iki tarafın da neredeyse eşit şansa sahip olması nedeniyle davayı tahmin etmenin zor olmaya devam ettiğini ileri sürdüler. Kriptokoin.com olarak dava sonucuna yönelik uzman beklentilerine bu yazıda yer verdik.

XRP yanlısı avukat John Deaton, hem SEC hem de Ripple’ın daha fazla temyizden kaçınmak için bir anlaşmaya gidebileceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ripple’dan Yeni Hamle! XRP Nereye Gidiyor?