Bir İlki Başaran Solana Destekli Secretum ile Tanışın!

secretum cover
secretum cover
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana Blockchain’inde mesajlaşma ve ticaret odaklı bir uygulama olan Secretum, iletişim ile kripto sahipliğini tamamen güvenli hale getirmeye adamış bir çözümdür.

Secretum, Blockchain varlıklarını ve verilerini güvende tutmayı amaçlıyor

Blockchain ve veri, zamanımızın iki kardeş hikayesidir. Dünya çapında kripto cüzdanı kullanıcılarının sayısı 8 yılda 80 kattan fazla artarak 2013’te bir milyondan az iken bugün neredeyse 80 milyona ulaştı:

Bu muazzam büyüme trendinin yanında, 2019’da kripto sahipleri için 4,5 milyar dolardan fazla kayıpla sonuçlanan kripto hırsızlığı, dolandırıcılık ve veri hack’leri gibi büyük tehditler geldi.

Kripto paraların mülkiyeti standart hale geldikçe, dünya veri oluşturma ve depolamada paralel bir patlama yaşıyor:

Ve tıpkı Blockchain’de olduğu gibi, veriler de son zamanlardaki aksiliklerden payını aldı:

  • Bilgisayar korsanlarının uzaktan çalışma, çevrimiçi iletişim ve dosya paylaşımındaki artıştan yararlanması nedeniyle Birleşik Krallık’taki siber saldırılar 2020’de %20 arttı.
  • Platform toplamının %93’ünü oluşturan 700 milyondan fazla Linkedin kullanıcısının kişisel verileri, 2021’de satışa çıkarken hacklendi.
  • 530 milyondan fazla Facebook kullanıcısı ile ilgili bilgiler (telefon numaraları ve isimler dahil) saldırıya uğradı ve bu saldırı, Nisan 2019’da halka açıklandı.
tokenizasyon

Blockchain varlıklarını ve verilerini güvende tutmak, dünya bu artan zorluğa güvenilir, kullanıcı dostu ve uygun maliyetli bir çözüm aradığı için en büyük öncelik haline geldi. Bu çözüm şimdi burada – Blockchain’in içsel güvenliği, sağlamlığı ve ölçeklenebilirliği ile destekleniyor ve iletişim ile kripto sahipliğini tamamen güvenli hale getirmeye adanmış. Bu çözümün adı Secretum’dur.

Secretum: Güvenli Solana Blockchain destekli mesajlaşma ve kripto ticaret platformu

Secretum, dünyanın ilk ve tek merkezi olmayan, şifreli mesajlaşma ve OTC ticareti sağlayan Solana Blockchain uygulamasıdır. Secretum, tüm kripto ve Blockchain varlık sahiplerinin aşağıdakileri yapmasına izin veren tamamen yeni bir ekosistem oluşturur:

  1. Yalnızca cüzdan adreslerine dayalı olarak, dünyadaki herhangi bir cüzdan sahibiyle mesajlaşma/telefon/video yoluyla doğrudan ve anonim olarak iletişim kurun.
  2. Entegre bir ESC (emanet akıllı sözleşme) işlevi aracılığıyla kripto varlıkları ve tokenları kripto P2P ticareti yapın.
  3. Merkezi olmayan dağıtılmış bir node ağı aracılığıyla iletişimleri, dosya depolamayı ve işlemleri bilgisayar korsanlarından ve devlet müdahalesinden güvenli hale getirin.
  4. SER tokenı aracılığıyla ek hizmetler/abonelikler için ödeme yapmanın yanı sıra uygulama kullanımı ve içerik oluşturma için ödüller alın.
  5. Kullanıcıların, SER tokenı aracılığıyla ödeme karşılığında diğer platform kullanıcılarına genel kanallarda premium içerik sunmasına izin verin.
Blockchain Emektarı Uyardı: Bu Altcoin Ekosisteminde "Rug Pull" Olabilir!

The Secretum Edge: Önemli avantajlara sahip kullanıcı dostu mesajlaşma ve ticaret uygulaması

Kripto paralar ve iletişimi bir araya getirip güvenliğini sağlamaya çalışan Secretum’un faydaları oldukça fazla. Bunların arasında mesajlaşma güvenliği, ticaret esnekliği, maliyet, veri güvenliği gibi maddeler bulunuyor:

Mesajlaşma Güvenliği: Merkezi veri depolama yok, tam anonimlik, veri aktarımı yok, moderatör yok ve eksiksiz uçtan uca şifreleme var. Node’lar arası iletişim protokolü, kullanıcılar arasındaki tüm mesajların, doğrudan Ethereum tabanlı özel Blockchain ağlarındaki güvenilir node’larda depolandığı anlamına gelir. Kullanıcılar, tam anonimliklerini korurken, node ağı tarafından doğrulanan cüzdan adresleriyle özel olarak kaydolabilirler.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Tradera Göre Sıradaki Ralli Bu Altcoin’de

Ticaret Esnekliği: Solana’ya dayalı Secretum, kripto sahiplerinin benzeri görülmemiş bir şey yapmasına, yani birbirlerini tanımak zorunda kalmadan birbirleriyle iletişim kurmalarına ve ticaret yapmalarına veya birbirlerinin verilerini bir kişi listesinde bulundurmalarına olanak tanır. Bu, daha önce bağlantısı kesilmiş kişiler arasında mesaj, dosya ve varlık alışverişi için sonsuz fırsatlar sunar – kripto para biriminin benimsenmesini teşvik etmek ve piyasada likidite yaratmak için çok büyük bir adım.

Maliyet Etkinliği: Kullanıcıların kripto varlıklarını uygun maliyetli bir şekilde takas etmelerine izin verilir – ister takas edilebilir olanlar (Ethereum, Bitcoin, vb.) ister takas edilemez olanlar (NFT’ler). Bunlar, doğrudan P2P temelinde işlem görür. Bu, kullanıcıların merkezileştirilmiş (CEX) ve merkezi olmayan (DEX) kripto borsalarını etkileyen işlem ücretleri, tıkanıklık ve likidite sorunlarından kaçınmasına yardımcı olur.

Veri Güvenliği: Dosyalar Secretum ağındaki güvenilir, bağımsız node’larda depolanır ve aktarımlar, yalnızca ilgili taraflarca doğrulanan şifreli bir prosedüre dayalı olarak P2P temelinde gerçekleşir. Artık veri ihlali, hack, parola sızıntısı veya mevcut bulut depolama çözümlerini etkileyen diğer risklerle karşı karşıya kalmanıza gerek yok.

Secretum’un vizyonu

Vizyonumuz, tüm kripto cüzdan sahiplerinin tek bir yerden ticaret yapması, veri aktarması ve birbirleri arasında iletişim kurması için küresel bir platform ve ekosistem oluşturmaktır.

Secretum’un devrimine katılın

Bağlılığınız ve yardımınız, Secretum için Blockchain tabanlı ticaret ve mesajlaşmanın geleceğini inşa etmek için çok değerlidir. Secretum’un yaklaşan token satışına nasıl katılacağınızı ve Solana Blockchain’indeki Secretum devriminin nasıl bir parçası olacağınızı şimdi öğrenin.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir İlki Başaran Solana Destekli Secretum ile Tanışın!