Solana ve Bu 4 Altcoin’e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!

Solana ve Bu 4 Altcoin'e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!Solana ve Bu 4 Altcoin'e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!
Solana ve Bu 4 Altcoin'e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta bazı altcoin projeleri değer kaybıyla karşı karşıya kaldı. Bunların arasında, popüler altcoin Solana (SOL) da yer alıyor. Peki, haftalık bazda düşüş yaşayan coin’ler için sırada neler var? İşte analist Valdrin Tahiri’nin analizi…

CVX, en çok değer kaybeden altcoin oldu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CVX, bu hafta yüzde 8 düştü. Ancak CVX fiyatı zaten 23 Temmuz’dan bu yana azalan bir kama içinde düşüyor. Alçalan kama, bir yükseliş modeli olarak kabul edilmekte. Yani çoğu zaman kırılmalara yol açar. Analist Tahiri’ye göre 21 Kasım’da CVX fiyatı 3,55 dolarlık yatay destek alanında sıçrama yaptı. Bu aynı zamanda kamanın destek hattını da doğruladı. Analiste göre CVX fiyatı kamadan çıkarsa, bir sonraki en yakın direnç 6 dolar olacaktır. Öte yandan, 3,55 dolar bölgesinin altında bir günlük kapanış, yeni bir yılın en düşük seviyesine yol açabilir.

CRV’de bazı kırılmalar dikkat çekti.

Haftalık bazda yüzde 7 düşen CRV fiyatı, 5 Kasım’da azalan bir direnç çizgisi tarafından ret yedi. Ardından 20 Kasım’da 0,40 dolara kadar düştü. Ancak, daha sonra sıçradı ve aynı gün 0,56 doları geri aldı. Aşağı yöndeki sapma ve ardından 0,56 dolarlık alanın kazanımı, büyük ölçüde yükseliş işaretidir. Yine de, analiste göre CRV fiyatının direnç çizgisinden çıkıp çıkmaması veya 0,56 dolar bölgesinin altına düşüp düşmemesi gelecekteki trendin yönünü belirleyecek.

NEXO fiyatı düşüşe devam etti

Diğer yandan, bu hafta yüzde 6.88 düşen NEXO’nun fiyatı, 26 Kasım’da 0,74 dolara ulaştığı andan itibaren düştü. Düşüş, üç gün sonra yükselen bir destek hattının kırılmasına neden oldu. Analiste göre şimdi NEXO fiyatı 0,64 dolarlık yatay destek alanının üzerinde yer alıyor. Uzmana göre bu seviye kırılırsa, bir sonraki en yakın destek alanı, 0.58 dolar olarak karşımıza çıkıyor.  Diğer yandan, önceki yükselen destek hattının geri alınması, düzeltmenin tamamlandığını gösterir.

Solana 15 doların üzerine çıkmaya çalışıyor

Diğer yandan 22 Kasım’da Solana fiyatı, iki haftadır faaliyette olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Hafta boyu yüzde 4.72 değer kaybetti. 26 Kasım’da 14,98 dolara kadar yükselmişti.  Fiyat daha sonra düşerken, 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinde 12,95 dolardan sıçradı. Analiste göre sonuç olarak, 15 doların üzerine çıkması için başka bir girişimde bulunması en olası senaryo olacak. Analiste göre 15 dolarlık direnç alanının üzerinde bir kırılma, kısa vadedeki Solana fiyat tahminini yükseltebilir.

solana

Solana (SOL)’nın ardından en çok düşen coin: Bitcoin Cash

Bu hafta yüzde 4.22 düşen BCH’nin fiyatı, 29 Temmuz’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Analiste göre bu çizgi, 5 Kasım’da reddedilmeye neden oldu. 9 Kasım’da 87 dolarlık yeni bir yıllık düşük seviyeye yol açtı. Daha sonra, BCH fiyatı sıçradı ve 98 dolarlık destek alanını geri aldı. 23 Kasım’da direniş hattını aşmak için başka bir girişimde bulundu. BCH fiyatının alçalan direnç çizgisinin kalıp kalmaması, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecek.

solana

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Solana ve Bu 4 Altcoin’e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!