Solana ve Bu 4 Altcoin’e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!

5.500 görüntülenme
Solana ve Bu 4 Altcoin'e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!Solana ve Bu 4 Altcoin'e Dikkat: Kırmızıya Büründüler!

Bu hafta bazı altcoin projeleri değer kaybıyla karşı karşıya kaldı. Bunların arasında, popüler altcoin Solana (SOL) da yer alıyor. Peki, haftalık bazda düşüş yaşayan coin’ler için sırada neler var? İşte analist Valdrin Tahiri’nin analizi…

CVX, en çok değer kaybeden altcoin oldu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere CVX, bu hafta yüzde 8 düştü. Ancak CVX fiyatı zaten 23 Temmuz’dan bu yana azalan bir kama içinde düşüyor. Alçalan kama, bir yükseliş modeli olarak kabul edilmekte. Yani çoğu zaman kırılmalara yol açar. Analist Tahiri’ye göre 21 Kasım’da CVX fiyatı 3,55 dolarlık yatay destek alanında sıçrama yaptı. Bu aynı zamanda kamanın destek hattını da doğruladı. Analiste göre CVX fiyatı kamadan çıkarsa, bir sonraki en yakın direnç 6 dolar olacaktır. Öte yandan, 3,55 dolar bölgesinin altında bir günlük kapanış, yeni bir yılın en düşük seviyesine yol açabilir.

CRV’de bazı kırılmalar dikkat çekti.

Haftalık bazda yüzde 7 düşen CRV fiyatı, 5 Kasım’da azalan bir direnç çizgisi tarafından ret yedi. Ardından 20 Kasım’da 0,40 dolara kadar düştü. Ancak, daha sonra sıçradı ve aynı gün 0,56 doları geri aldı. Aşağı yöndeki sapma ve ardından 0,56 dolarlık alanın kazanımı, büyük ölçüde yükseliş işaretidir. Yine de, analiste göre CRV fiyatının direnç çizgisinden çıkıp çıkmaması veya 0,56 dolar bölgesinin altına düşüp düşmemesi gelecekteki trendin yönünü belirleyecek.

NEXO fiyatı düşüşe devam etti

Diğer yandan, bu hafta yüzde 6.88 düşen NEXO’nun fiyatı, 26 Kasım’da 0,74 dolara ulaştığı andan itibaren düştü. Düşüş, üç gün sonra yükselen bir destek hattının kırılmasına neden oldu. Analiste göre şimdi NEXO fiyatı 0,64 dolarlık yatay destek alanının üzerinde yer alıyor. Uzmana göre bu seviye kırılırsa, bir sonraki en yakın destek alanı, 0.58 dolar olarak karşımıza çıkıyor.  Diğer yandan, önceki yükselen destek hattının geri alınması, düzeltmenin tamamlandığını gösterir.

Solana 15 doların üzerine çıkmaya çalışıyor

Diğer yandan 22 Kasım’da Solana fiyatı, iki haftadır faaliyette olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Hafta boyu yüzde 4.72 değer kaybetti. 26 Kasım’da 14,98 dolara kadar yükselmişti.  Fiyat daha sonra düşerken, 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinde 12,95 dolardan sıçradı. Analiste göre sonuç olarak, 15 doların üzerine çıkması için başka bir girişimde bulunması en olası senaryo olacak. Analiste göre 15 dolarlık direnç alanının üzerinde bir kırılma, kısa vadedeki Solana fiyat tahminini yükseltebilir.

solana

Solana (SOL)’nın ardından en çok düşen coin: Bitcoin Cash

Bu hafta yüzde 4.22 düşen BCH’nin fiyatı, 29 Temmuz’dan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Analiste göre bu çizgi, 5 Kasım’da reddedilmeye neden oldu. 9 Kasım’da 87 dolarlık yeni bir yıllık düşük seviyeye yol açtı. Daha sonra, BCH fiyatı sıçradı ve 98 dolarlık destek alanını geri aldı. 23 Kasım’da direniş hattını aşmak için başka bir girişimde bulundu. BCH fiyatının alçalan direnç çizgisinin kalıp kalmaması, gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecek.

solana

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Illuvium Yine Ertelendi, Calvaria Sıradaki En Büyük Kripto Oyunu mu? (Sponsorlu)
Oyun Coinleri İncelemesi: İşte İzlemeye Değer 3 Altcoin! Oyun coinleri, oyunlarda kazanılan oyun içi kripto para birimleridir. Bu coinler, ApeCoin, The Sandbox ve Decentraland gibi bazı önemli projelerle toplam 6.994.395.550 dolarlık piyasa değerine ve toplam 867.211.974 dolarlık işlem hacmine sahiptir. Peki, son dönemlerde dikkat edilmesi...
Aslı Dinçer 2 ay önce