TRON Mucidi 2 Altcoin Aldı: Milyon Dolarlar Kazandı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 7 gün önce
1.169 görüntülenme
TRON Mucidi 2 Altcoin Aldı Kazandı

Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, ABD bankacılık kriziyle fiyat sabitliğini kaybeden stablecoin’ler üzerinden 3,3 milyon dolar kazandı.

Tron kurucusu, dalgalı stablecoin piyasasını fırsata çevirdi

On-chain araştırmacısı Lookonchain, Justin Sun’a ait olduğu düşünülen bir cüzdanın, USDC fiyat sabitliğini kaybettiği esnasında 3,3 milyon doların üzerinde kar elde ettiğini bildirdi. İlgili cüzdan, yüklü miktarda USDT’yi dip fiyattaki USDC ile takas etti.

“0xbcb7” isimli cüzdan, USDC fiyat sabitliğini kaybettikten sonra Aave’de depolanan 50 milyon USDC’yi 50 milyon DAI ile değiştirdi. Ardından, Binance’ten de USDC çekti bunları yine DAI ile takas etti. Diğer işlemde, Binance’ten 214,9 milyon USDT çekti, bunun 100 milyonunu 103,3 milyon USDC’ye ve 75 milyonunu 75,5 milyon DAI’ye çevirdi.

Cüzdan daha sonra 30 milyon DAI’yi 30 milyon USDC ile değiştirmeden önce tüm USDC’yi DAI ile takas etti. Ayrıca 50 milyon USDC’yi “0x30Dff” adresine aktarmadan önce USDT ile 20 milyon USDC satın aldı. İlginç bir şekilde, aynı adres Justin Sun’dan da 100 milyon USDC aldı ve 150 milyon USDC’nin tamamını Coinbase’e aktardı.

Lookonchain’in raporuna göre Justin Sun, Aave’den 82 milyon USDC’nin tamamını fiyat dalgalanırken 82 milyon DAI ile takas etti. Bu hareketin, depegging sırasında kayıplardan kaçınmasına ve USDT ile USDC satın alarak 3,3 milyon dolardan fazla kazanmasına yardımcı olduğu bildirildi.

USDC ‘kolay’ kazanç arayan yatırımcıların radarında

Kriptokoin.com olarak aktardığımız ABD enflasyon verilerinin ardından başlayan rallide USDC fiyat sabitliğini korumakta güçlük çekiyordu. Bu da traderların durumdan kar elde etmek için fırsatlar aramasıyla çok sayıda piyasa faaliyetiyle sonuçlandı. Bazı traderlar zarar etmiş olsa da, Justin Sun’un rapor edilen stratejisi meyvesini vermiş ve önemli karlar sağlamış görünüyor.

MakerDAO, USDC’den korunmak için yeni mekanizmasını tanıttı

MakerDAO (MKR), yeni bir acil durum yürütme teklifinde, DAI stablecoin’ini basmak için kullanılan teminat varlıkları için bir borç tavanı kırıcı getirmek üzere topluluk onayı istedi. Bu hareket, USD Coin’in (USDC) geçen hafta sonu, arkasındaki şirket Circle’ın Silicon Valley Bank’ta (SVIB) mevduat tuttuğunun ifşa edilmesi nedeniyle fiyat sabitliğini kaybetmesinden sonra gerekli hale geldi. USDC, DAI için önemli bir teminat desteği olduğundan, sabitlemeyi kaldırma olayı, DAI için dolar paritesinde geçici bir kayıpla sonuçlandı.

Bu yeni teklifle DeFi protokolü, Maker protokolünde herhangi bir teminat türünün borç tavanını sıfırlayacak bir mekanizma uygulamayı hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk Yapay Zeka Coini Seçti Patladı
Elon Musk Bu Yapay Zeka Coini Seçti: Fiyatı Patladı! Kripto para trendlerine yön veren Elon Musk, artık meme coin’lerden daha fazla yapay zeka projelerinden bahsediyor. Geçtiğimiz saatlerde attığı tweet ile bu yapay zeka coini %30’ün üzerinde ralliye zorladı. Elon Musk tek bir tweet ile bu AI...
Buğra Çağlar 7 gün önce