Twitter’dan Şok Kripto Para Kararı: DOGE Eriyor!

Twitter'dan Şok Kripto Para Kararı: DOGE Eriyor!
Twitter'dan Şok Kripto Para Kararı: DOGE Eriyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük meme coin olan Dogecoin (DOGE)’in fiyatı, ortaya çıkan bir raporun ardından düşüşe geçti. Söz konusu raporda, Elon Musk’ın DOGE’u Twitter’a entegre etme planının askıya alındığı bildirildi. İşte detaylar ve DOGE’un fiyat hareketi… Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Elon Musk DOGE entegrasyonunu erteledi mi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi DOGE, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ralli gerçekleştirmişti.  Satın alım anlaşması, Dogecoin için olumlu bir gelişme olarak görülmekteydi. Çünkü Musk, meme coin’i Twitter’a entegre edeceğine dair çeşitli sinyaller vermişti. Fakat yeni bir raporun ortaya çıkmasının ardından şimdi düşüş yaşıyor. Meme coin, Platformer raporu nedeniyle son 24 saat içinde en çok düşüşü yaşayan kripto paralar arasında yer aldı.

Elon Musk DOGE Değil, Bu Altcoin'i Seçebilir: Fiyat Uçtu!

Rapora göre, sosyal medya platformu Twitter, yeni sahibi Elon Musk’tan gelen bir talep ile karşılaştı. Geçen hafta başlatılan devam eden değişikliklerin bir parçası olarak, kripto para cüzdanı oluşturma planlarını durdurdu. Makalede, “Twitter’da bir kripto cüzdanı oluşturmaya yönelik yakın zamanda ortaya çıkan bir plan duraklamış duruyor” ifadeleri yer alıyor. Dogecoin (DOGE) haberlerin ardından neredeyse yüzde 10 oranında değer kaybetti. Popüler meme coin’in fiyatı, Musk’ın faaliyetlerine ve açıklamalarına sürekli olarak tepki verdi. Milyarder girişimci ve Tesla CEO’su, tokenın büyük bir savunucusu olmuştu.

Ancak bu noktada, Elon Musk’tan veya Twitter ekiplerinden resmi bir açıklama gelmediğini belirtmekte fayda var. Zaten Dogecoin’in ödeme yöntemi olarak entegrasyonundan da bir olasılık olarak bahsedilmekte idi. Buna dair resmi ve kesin bir şekilde çalışmalara başlanıp başlanılmadığı açıklanmamıştı.

Dogecoin fiyatı düşüyor

En son raporun ardından Dogecoin’in fiyatı 0.1346 dolardan 0.1169 dolara geriledi .Yazım sırasında, 0.1227 dolar seviyelerinden el değiştiriyor. Yine de DOGE’un fiyatı, Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla haftalık bazda yüzde 60, aylık bazda ise yüzde 85 oranında yükseldi. Hatta, tüm zamanların en yüksek seviyesi ile arasında olan mesafeyi de bir miktar kapattı. Fiyatın şimdi ne yöne gideceğini DOGE’un Twitter entegrasyonuna yönelik bir açıklama veya Elon Musk tweet’i belirleyebilir.

Bu sırada, şirketin çalışanlarının yaklaşık yarısını işten çıkarması beklenmekte. Geçen hafta Musk, Twitter’ın CEO’sunu ve diğer üst düzey yöneticileri görevden aldı. Geçmişte de, Twitter’ın yönünü değiştirme niyetini gizlemedi.

Dogecoin ekosistemi genişliyor

Dogecoin için son zamanlarda Twitter’a odaklanılmış durumda. Fakat bunun dışında, popüler meme coin’in ekosisteminde pek çok yeni gelişme var. Bunların en sonuncusu, Revolut’tan geldi. Neobank olan Revolut, İngiltere’de bir kripto kartı tanıtmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda, ülkenin sakinleri yakında Dogecoin (DOGE) kullanarak ekmek gibi günlük ürünler için ödeme yapabilecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Twitter’dan Şok Kripto Para Kararı: DOGE Eriyor!