Reklamı kapat

Uniswap, Kilitli Değeri 2 Milyar Doları Aşan İlk DeFi Protokolü Oldu

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Eylül 2020
0 görüntülenme
1 PwAINMBqonPE8bBLE9zmQQ

Kriptokoin.com – Üst düzey merkezi olmayan borsa protokolü Uniswap, kilitli toplam değeri (TVL) 2 milyar doları aşan ilk DeFi protokolü oldu.

Bu tür hareketleri izleyen platform DeFi Pulse’a göre Uniswap’in TVL’si, yani protokolde yatırılan tüm varlıkların toplam değeri; yazım anında 2,03 milyar dolar.  Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve Wrapped Bitcoin (wBTC), Uniswap’te likidite açısından en başlarda bulunan üç token.

Diğer DeFi protokolleri arasında Uniswap’in hakimiyeti yaklaşık %18 olarak görülüyor. Yield farming trendi devam ederken, tüm protokollerin toplam kilitli değeri 11 milyar doları aştı.

Merkezi olmayan borç verme protokolü MakerDAO da platformdaki kilitli değer açısından 2 milyar dolara yakın görünüyor. DAI stablecoin kurucusunun toplam mevduatı 1,95 milyar dolar. Ardından Aave, 1,54 milyar dolarlık kilitli toplam değeri ile MakerDAO’yu takip ediyor.

The Block Research’e göre TVL, DeFi alanında moda haline gelmiş bir sözcük olsa da, DeFi etkinliğini analiz etmek için ideal bir ölçüt değil. Merkezi olmayan borsa hacimleri gibi sektöre özgü parametrelerin de dikkate alınması gerekebiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

getty 932632556 382216
24 Saatte Devasa Piyasa Değerine Ulaşan DeFi Altcoin’i Yüzde 75 Çakıldı Kriptokoin.com – Görünüşe göre bir DeFi ayı piyasası olma konusundaki korkular abartılmış gibi duruyor. Yakın zamanlı Ethereum tabanlı bir yield farming token’ının piyasaya sürülmesiyle açıkça ortaya konduğu üzere; kripto yatırımcıları “bir sonraki YFI’ı” yakalamaya çalışırken hala spekülatif...
Aslı Dinçer 28 Eylül 2020