Ünlü Milyoner, 2 Altcoin’e Dikkat Çekti: Altın’dan Daha Çok Coin’im Var!

21mag talk promo superJumbo
21mag talk promo superJumbo
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shark Tank yıldızı ve yatırımcı Kevin O’Leary, Daniella Cambone ile yaptığı yeni bir röportajda, portföyünün ilk kez altından daha fazla kripto para içerdiğini söylüyor. Ünlü yatırımcı, portföyüne lider kripto ile birlikte gözüne kestirdiği bazı altcoin projelerinin tokenlerini de dahil ediyor. Kevin O’Leary’nin röportajından önemli kısımları Kriptokoin.com olarak sizler için derledik.

Kevin O’Leary, BTC ve bazı altcoin projlerinde fırsatlar görüyor

Ünlü iş adamı Kevin O’Leary, tüm altınını hemen satmayı düşünmese de, kripto para alanında sadece fiyat spekülasyonunun çok ötesinde birçok fırsat gördüğünü söylüyor:

Portföyümün %5’i altından oluşuyor. Yatırımlarım arasında kripto para, ilk kez altından daha fazla ve altınımı tutmayı düşünüyorum. Satmak için bir neden göremiyorum. 

Altcoin

Kevin O’Leary’ye göre, kripto piyasası, artık sadece Bitcoin (BTC) fiyatına bahis oynamakla kalmıyor. Ünlü milyoner, özellikle Solana (SOL) ve lider altcoin Ethereum (ETH) gibi Blockchain fırsatlarına yatırım yapmanın pek çok başka yolu olduğunu söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Pek çok farklı seviye var ve tabii ki iki seviye, Ethereum ve Solana ve diğerlerinin üzerine konan türevler. Sadece çok fazla yatırım fırsatı görüyorum ve o boşlukta bir yatırımcı olacağım.

“Altın ve BTC tamamen farklı. Her iki varlıktan da fayda sağlamak iyi bir fikir”

Shark Tank yıldızı, kripto paranın artık yatırım portföyünün %7’sini oluşturduğunu açıklıyor. Ayrıca, medya Bitcoin (BTC) ve altın arasında bir takoz yaratma eğilimindeyken, her iki varlıktan da fayda sağlamanın iyi bir fikir olduğunu savunuyor. Kevin O’Leary düşüncelerini şu şekilde ifade ediyor:

Hiçbir şey altının yerini alamayacak. Altın, benimki ve diğerleri gibi portföylerde bir varlık sınıfı olarak kalacak. Altını stake edemezsiniz. Altını ödünç veremezsiniz. Öte yandan kripto para bunları yapabilirsiniz. Onu stake edebilir veya ödünç verebilirsiniz veya faiz yoluyla bir tür kazanç alma fırsatına sahipsiniz.

BTC

Kevin O’Leary, bu yüzden altının ve kripto paranın iki farklı varlık sınıfı olduğunu ifade ediyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Basının altın ve Bitcoin (BTC) arasındaki bu tartışmayı yarattığını görmek eğlenceli, ama alakasız. Tamamen farklılar. Benim açımdan, her ikisinden de fayda elde etmek iyi bir fikir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Milyoner, 2 Altcoin’e Dikkat Çekti: Altın’dan Daha Çok Coin’im Var!