WallStreetBets Telegram Grubu 24 Saatte 40.000 Yeni Üye Kazandı

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Ocak 2021
8 görüntülenme
shutterstock 17786271262 gID 1

WallStreetBets hareketini desteklemek için kurulan resmi olmayan bir Telegram kanalı sadece 24 saat içinde 40.000 üye kazandı ve hızla genişlemeye devam ediyor.

Reddit’in WallStreetBets isimli subreddit’i, topluluğunu video oyun şirketi GameStop hissesini satın almaya teşvik ettikten sonra birkaç gün içinde ana akım haberlere konu oldu. Reddit kullanıcılarının amacı, birçok yatırım şirketinin sahip olduğu kısa pozisyonları tasfiye etmekti.

Ancak bu devasa piyasa hareketi, kötü şöhretli subreddit’e çok fazla dikkat çekti. WallStreetBet’in Discord kanalı “nefret söylemi” nedeniyle yasaklandı ve subreddit zaten geçici olarak kapatıldı. Topluluktan bazıları, daha güvenli bir zemine ihtiyaç duyulmasından endişeli.

Söz konusu WalStreetBets Telegram kanalının sahibi BTCVIX isimli kişi, “Rededit ve Discord’daki sensörün eninde sonunda olacağını düşündüm. Görünüşe göre haklı da çıktım,” dedi.

Reddit’te WallStreetBets’in uzun süredir bir üyesi olan Telegram kanalı sahibi, kanalı yaklaşık 5 yıl önce kurdu. Düne kadar sadece 500 üyesi vardı. Kanalın neden bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar çok katılımcı topladığı konusunda BTCVIX, “Momentum ve sansür,” ifadelerini kullandı.

Ancak sahibinin WallStreetBets hareketi içinde diğerleriyle farklılıkları vardı. Decrypt’te yer alan habere göre Telegram kanalının sahibi WallStreetBets’te açık bir şekilde tartışılmasına izin verilmeyen kripto para birimlerini gündeme getirerek subreddit’ten 2 yıl önce banlanmıştı. Ancak o çevreden ayrılmadı. BTCVIX, “Evet, sebreddit’e daha çok bir hareket olarak bakıyorum. Bu bir zihniyet, fikir vb.” dedi.

WallStreetBets ve demokratikleşen finans

Telegram kanalının sahibi, WallStreetBets’in Wall Street’e duyduğu öfkeyi ve kripto topluluğunun sağlam para yaratma ve bunu hükümetin Fed’in elinden alma inancını tetikleyen aynı temel faktörlerin olduğunu savunuyor.

WallStreetBets ve kripto para birimi arasındaki örtüşme üzerine BTCVIC, “Oldukça yakın, daha çok bir hareket/fikir olarak görünüyor. Bozuk finansal sitem ortak düşman.”

WallStreetBets Telegram grubunun amacına gelince, işletme sahibi daha geniş hareketin tamamen “Wall Street’in takım elbise giymiş insanlarını yenilemek ve finansmanı demokratikleştirmek” ile ilgili olduğunu açıkladı. Ancak grup bu kadar çok ilgi kazanmaya devam ederse, belki de kripto konusundaki duruşunu yeniden düşünecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

smartcrop
Bu Altcoin 1 Haftada Yüzde 150 Yükseldi: Rallisinin Arkasında Ne Yatıyor? Bir DeFi altcoin ‘i, Alpha Finance Lab’in yönetişim token’ı ALPHA, geçen hafta %152 arttı. Şu anda küresel piyasadaki 85.en değerli kripto para birimi haline geldi; kısa sürede ilk 100’e girdi. Cointelegraph’ta yer alan Joseph Young haberine göre...
Aslı Dinçer 28 Ocak 2021