WallStreetBets Telegram Grubu 24 Saatte 40.000 Yeni Üye Kazandı

shutterstock 17786271262 gID 1
shutterstock 17786271262 gID 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WallStreetBets hareketini desteklemek için kurulan resmi olmayan bir Telegram kanalı sadece 24 saat içinde 40.000 üye kazandı ve hızla genişlemeye devam ediyor.

Reddit’in WallStreetBets isimli subreddit’i, topluluğunu video oyun şirketi GameStop hissesini satın almaya teşvik ettikten sonra birkaç gün içinde ana akım haberlere konu oldu. Reddit kullanıcılarının amacı, birçok yatırım şirketinin sahip olduğu kısa pozisyonları tasfiye etmekti.

Ancak bu devasa piyasa hareketi, kötü şöhretli subreddit’e çok fazla dikkat çekti. WallStreetBet’in Discord kanalı “nefret söylemi” nedeniyle yasaklandı ve subreddit zaten geçici olarak kapatıldı. Topluluktan bazıları, daha güvenli bir zemine ihtiyaç duyulmasından endişeli.

Söz konusu WalStreetBets Telegram kanalının sahibi BTCVIX isimli kişi, “Rededit ve Discord’daki sensörün eninde sonunda olacağını düşündüm. Görünüşe göre haklı da çıktım,” dedi.

Reddit’te WallStreetBets’in uzun süredir bir üyesi olan Telegram kanalı sahibi, kanalı yaklaşık 5 yıl önce kurdu. Düne kadar sadece 500 üyesi vardı. Kanalın neden bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar çok katılımcı topladığı konusunda BTCVIX, “Momentum ve sansür,” ifadelerini kullandı.

Ancak sahibinin WallStreetBets hareketi içinde diğerleriyle farklılıkları vardı. Decrypt’te yer alan habere göre Telegram kanalının sahibi WallStreetBets’te açık bir şekilde tartışılmasına izin verilmeyen kripto para birimlerini gündeme getirerek subreddit’ten 2 yıl önce banlanmıştı. Ancak o çevreden ayrılmadı. BTCVIX, “Evet, sebreddit’e daha çok bir hareket olarak bakıyorum. Bu bir zihniyet, fikir vb.” dedi.

WallStreetBets ve demokratikleşen finans

Telegram kanalının sahibi, WallStreetBets’in Wall Street’e duyduğu öfkeyi ve kripto topluluğunun sağlam para yaratma ve bunu hükümetin Fed’in elinden alma inancını tetikleyen aynı temel faktörlerin olduğunu savunuyor.

WallStreetBets ve kripto para birimi arasındaki örtüşme üzerine BTCVIC, “Oldukça yakın, daha çok bir hareket/fikir olarak görünüyor. Bozuk finansal sitem ortak düşman.”

WallStreetBets Telegram grubunun amacına gelince, işletme sahibi daha geniş hareketin tamamen “Wall Street’in takım elbise giymiş insanlarını yenilemek ve finansmanı demokratikleştirmek” ile ilgili olduğunu açıkladı. Ancak grup bu kadar çok ilgi kazanmaya devam ederse, belki de kripto konusundaki duruşunu yeniden düşünecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

WallStreetBets Telegram Grubu 24 Saatte 40.000 Yeni Üye Kazandı