“Önümüzdeki Günler Kritik” 2 Analist, Altın İçin Sıradaki Seviyeyi Verdi!

1 22a3fa0e8b6446cf821ba60a28138a26
1 22a3fa0e8b6446cf821ba60a28138a26
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çarşamba günü altın fiyatları, seans dip seviyelerine yakın destekten sıçrayarak yükseldi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD ADP özel bordro raporunun beklenenden daha güçlü gelmesinin ardından ABD kısa vadeli Hazine getirileri yükseldi ve bu da doların yükselmesine yardımcı oldu. Altın, dolar cinsinden fiyatlandırıldığından, daha güçlü bir dolar altını diğer para birimleri için pahalı hale getiriyor ve çekiciliğini azaltıyor.

“Altın fiyatlarında kısa ve orta vadeli momentum pozitif”

Altın fiyatları, doların güçlenmesine rağmen Çarşamba gününü yükselişle kapadı. Piyasa analisti David Becker, direncin, 1.782 dolarda 50 günlük hareketli ortalamanın yakınında, desteğin ise 1.751 dolarda 10 yıllık hareketli ortalamanın yakınında görüldüğünü belirtiyor ve hızlı stokastik yakın zamanda bir çapraz satın alma sinyali oluşturduğundan kısa vadeli momentumun pozitif olduğunu söylüyor. David Becker, analizine şu şekilde devam ediyor:

MACD (hareketli ortalama yakınsama ıraksaması) endeksi çapraz alım sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentum pozitife döndü. Bu, MACD çizgisi (12 günlük hareketli ortalama eksi 26 günlük hareketli ortalama) MACD sinyal çizgisinin (MACD çizgisinin 9 günlük hareketli ortalaması) üzerine çıktığında gerçekleşir. MACD histogramı, daha yüksek fiyatlara işaret eden yukarı eğimli bir yörünge ile pozitif bölgede yazdırıyor.

Altın

Bu arada, ADP ve Makro-Ekonomik Danışmanlar, özel istihdamın ay için 568.000 artarak 425.000 olan tahminden daha iyi olduğunu ve Ağustos ayında aşağı yönlü revize edilen 340.000’lik verinin üstünde bulunduğunu bildirdi. İlk Ağustos raporu ise 374.000 büyüme gösterdi.

Analiste göre piyasa önümüzdeki birkaç gün çok gürültülü olmaya devam edebilir

Altın piyasaları, Çarşamba günkü işlem seansı sırasında ilk başta düştü, ancak yine 1.750 dolar seviyesinin yakınında alıcı buldu. Analist Christopher Lewis’e göre, bunu yaparak, belki de bu piyasayı tersine çevirmek için altında bir olay olduğunu gösteriyor. Analist, ABD istihdam verilerinin açıklanacağı Cuma günü birçok şeyin çözüleceğine inanıyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bununla birlikte, ileriye dönük gerçek bir netliğe sahip olmadığımız için piyasanın önümüzdeki birkaç gün içinde çok gürültülü olmaya devam etmesi muhtemel.

Altın

ABD dolarının yükselmesi veya düşmesi, doların altın piyasasıyla negatif korelasyon gösterme eğiliminde olması ve tabii ki daha yüksek faizler veren tahvil piyasası nedeniyle, altın piyasasının bir sonraki hamlesinin ne olacağıyla yakından ilgili olacaktır. Analist Christopher Lewis, “Depolama ücretlerini ödemekten başka bir nedenden dolayı endişelenmeniz gerekmiyorsa, altına yatırım yapın” tavsiyesinde bulunuyor.

Analist, piyasanın 1.750 dolar seviyesinin altında çok fazla destek gördüğünü, bu yüzden bu desteğin altına inilmesi durumunda muhtemelen 1.725 dolar seviyesine kadar düşebileceğini tahmin ediyor. Christopher Lewis’e göre, bu seviyenin altına inilmesi, daha sonra gerçekleşmeyi bekleyen büyük bir aşağı yönlü hareketin önünü açacak. Analist değerlendirmesinde şu seviyelere işaret ediyor ve tavsiyelerde bulunuyor:

Öte yandan, Pazartesi ve Salı seansının en yüksek seviyelerini kırarsak, bu piyasayı 50 günlük EMA’ya, hatta belki de 200 günlük EMA’ya doğru çok iyi yönlendirebilir. Ancak bildiğim tek şey, oynaklık yolunda çok fazla gördüğümüz ve muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde görmeye devam edeceğimiz şey nedeniyle, pozisyon boyutunuzu biraz küçük tutmanız gerektiği.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Önümüzdeki Günler Kritik” 2 Analist, Altın İçin Sıradaki Seviyeyi Verdi!