ABD ve Çin Kripto Şirketlerini Soruşturuyor: Bu Platformlar Risk Altında!

ABD ve Çin Kripto Şirketlerini Soruşturuyor: Bu Platformlar Riskli!
ABD ve Çin Kripto Şirketlerini Soruşturuyor: Bu Platformlar Riskli!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün ortaya çıkan raporlara göre ABD ve Çin, ülkelerindeki kripto şirketlerini mercek altına alıyor. Çin polisi şu anda birçok üst düzey yöneticiyi göz altında tutuyor.

Wu Blockchain, offshore kripto para borsalarının hedef alındığını bildirdi

Çinli kripto gazetecisi Wu Blockchain’in verdiği bilgilere göre, Çin polisi son zamanlarda bazı kripto para borsası yöneticilerini göz altına aldı.

Özellikle CTO ve CHO pozisyonlarında görev alan offshore kripto borsalarının üst düzey yöneticileri soruşturma altında. Wu Blockchain’in raporuna göre:

Son zamanlarda, CTO CHO gibi offshore kripto para borsalarının çok sayıda üst düzey yöneticisi, kumar web siteleri için fon ödemesi ve takas hizmetleri sağladığı iddiasıyla Çin polisi tarafından gözaltına alındı ​​ve soruşturuldu. Bitrace araştırmasına göre, geçen yıl doğrudan veya dolaylı olarak offshore borsalara aktarılan çevrimiçi kumar fonları 7,6 milyar USDT’yi aştı.

Şu anda, büyük offshore borsalarının tümü Çinliler tarafından kuruluyor. Kurucuları Dubai veya Singapur’da bulunuyor, ancak çalışanlarının çoğu Çin’de bulunuyor.

Offshore kripto borsaları, bir ülkenin resmi sınırları dışında kurulan ve genellikle düşük vergi oranları ve düzenlemeleri nedeniyle finansal avantajlar sağlayan bir borsalardır. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bu hafta Binance’in Çin’de ‘gizli ticaret’ yaptığına dair iddialar ortaya çıkmıştı.

Çin kumar odaklı platformları hedef alıyor

Bitrace araştırmasına göre, geçen yıl doğrudan veya dolaylı olarak offshore kripto borsalarına aktarılan çevrimiçi kumar fonları 7,6 milyar USDT’yi aştı. Şu anda dünya genelinde kumar platformları işleten Blockchain tabanlı tanıdık platformlar şu şekilde:

  1. Lucky Block
  2. Mega Dice
  3. BC.Game
  4. Metaspins
  5. Wild.io
  6. Heybets.io
  7. 7bit Casino
  8. Cloudbet
  9. VAVE
  10. Fairspin

ABD, Currency Group (DCG) ve alt şirketlerini soruşturuyor

ABD tarafında savcılar, önemli bir kripto para yatırımcısı olan Digital Currency Group (DCG) ve bağlı kuruluşu Genesis Capital arasındaki ilişkiyi soruşturuyor. DCG, son piyasa krizi nedeniyle finansal olarak zor durumda kaldı ve ek sermaye toplayamadı. Bloomberg’ın haberine göre, New York Başsavcısı Letitia James şu anda Genesis’in eski yöneticilerini soruşturuyor.

Kripto piyasası gelişmelerin ortasında hacim kaybediyor

Bitcoin fiyatı bugün 29.000 dolar desteğini bir kez daha ihlal etti. Son 24 saat içinde %0,80 değer kaybıyla altcoin piyasasında bir miktar düzeltmeye neden oldu. Bu esnada, ETH, ADA, XRP ve SOL dahil tüm ilk 10 projeleri düşüş gösteriyor. Dogecoin (DOGE), yeni platform X etrafında şekillenen haberlerle piyasa genelinden pozitif ayrışan tek isim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD ve Çin Kripto Şirketlerini Soruşturuyor: Bu Platformlar Risk Altında!