Üç Tecrübeli Analistten Bitcoin İçin 3 Farklı Tahmin!

Üç Tecrübeli Analistten Bitcoin İçin 3 Farklı Tahmin!
Üç Tecrübeli Analistten Bitcoin İçin 3 Farklı Tahmin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin’in boğa piyasası döngüsüne farklı bir perspektiften baktı. Popüler analist Ali Martinez, Bitcoin için bir satış sinyalinden bahsetti. Bluntz takma adlı analist ise kısa sürede zirvelere ulaşacağını tahmin ediyor.

Bitcoin boğa döngülerinde azalan momentum

Ünlü trader Peter Brandt, Bitcoin’in devam eden boğa piyasası döngüsünün sürdürülebilirliği konusunda şüphelerini dile getirdi. Bu bağlamda Brandt, “Tarih Bitcoin’in zirveye ulaştığını gösteriyor mu?” başlıklı ayrıntılı bir analiz paylaştı. Analist, burada Bitcoin’in tarihsel fiyat döngülerinde zaman içinde ivmenin azaldığını gösteren eğilimlerin altını çiziyor. Brandt, Bitcoin’in tarihinde dört önemli boğa döngüsü olduğunu ve mevcut dalgalanmanın beşinci döneme işaret ettiğini belirtiyor. Rahatsız edici bir modele dikkat çekiyor. Burada birbirini takip eden her döngüde üstel ilerlemeler azalıyor. Ayrıca, bir önceki döngüdeki ivmenin yaklaşık %80’ini kaybediyor.

Bu eğilimi mevcut döngüye uygulayan Brandt, 72.723 dolar civarında potansiyel bir zirve öngörüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, bu seviyeye zaten yakın zamanda ulaştı. Halving olaylarının Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkisine rağmen Brandt, Bitcoin’in bu döngü için zirveye çoktan ulaşmış olma ihtimalinin %25 olduğunu öne sürerek üstel düşüşün ayıltıcı gerçekliğini vurguluyor.

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor? İflas Eden O Bankayla Alakası Var mı?

Piyasanın zirvesine ilişkin spekülasyonlar

Peter Brandt, piyasanın tepe noktasına ulaşması halinde BTC’nin 30.000 doların ortalarına kadar bir düşüş yaşayabileceğini ve hatta 2021’deki düşük seviyelerin tekrar görülebileceğini öngörüyor. Bu da potansiyel fiyat gerilemeleri hakkında spekülasyona yola açıyor. Bununla birlikte, analist böyle bir düzeltmeyi uzun vadede potansiyel olarak yükseliş olarak görüyor. Ayrıca, altın piyasasında gözlemlenen benzer grafik modelleriyle paralellikler kuruyor.

Bitcoin 12 saatlik grafikte iki satış sinyali verdi!”

Tecrübeli analist Ali Martinez de Bitcoin’e (BTC) bakış açısını güncelledi. Analist, BTC’nin 12 saatlik grafikte iki satış sinyali verdiğini belirtiyor. Bu bağlamda analist, “50 ve 100 SMA (basit hareketli ortalama) arasında bir ‘death cross’ ve TD Sequential’dan kırmızı bir 9 mum çubuğu. BTC 63.300 doların altına düşerse, 61.000 dolar ve hatta 59.000 dolara kadar olası düşüşler için hazırlıklı olun.” diyor.

Bitcoin
Kaynak: Ali Martinez

Lider kripto para bir tersine dönüş sinyali verdi!”

Bluntz takma adlı popüler analist ise Bitcoin’in bir saatlik grafikte bir tersine dönüş sinyali verdiğini söylüyor. Analistin grafiğine göre Bitcoin, fiyatın aşağı yönlü bir trend izlediği ve Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinin yukarı yönlü bir yörüngede olduğu bir yükseliş sapması oluşturdu. Bu arada RSI, aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek için kullanılan bir momentum osilatörüdür. Analist, “Hâlâ riske açık bir perspektiften bakıyorum. Ancak, önümüzdeki bir ila iki hafta içinde ATH seviyelerine ulaşacağını düşünüyorum.” diyor.

Bitcoin
Kaynak: Bluntz

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Üç Tecrübeli Analistten Bitcoin İçin 3 Farklı Tahmin!