SEC ile Başı Dertte Olan Altcoin, Uzlaşma Kararı Aldı! Fiyat Uçtu

SEC ile Başı Dertte Olan Altcoin, Uzlaşma Kararı Aldı!
SEC ile Başı Dertte Olan Altcoin, Uzlaşma Kararı Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beklenmedik bir şekilde, BarnBridge’in yerel yönetişim tokenı BOND, merkezi olmayan türev projesinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) taleplerine uymaya istekli olduğunu belirtmesinin ardından fiyatta kayda değer bir artışa tanık oldu. Bu hamle altcoin topluluğunda dikkat çekti ve DeFi’deki merkeziyetsizliğin doğasına ilişkin soruları gündeme getirdi. İşte detaylar…

Altcoin, uzlaşma kararı aldı, fiyatı yükseldi

Dün 4,20 dolardan işlem gören BOND, iki gün içinde etkileyici bir yükseliş yaşadı. Mayıs ayından bu yana en yüksek fiyat noktasına ulaştı. Bu yükseliş, kripto meraklıları ve yatırımcıları arasında derin yankı uyandıran önemli bir duyuruyla tetiklendi. Şu anda 6 doların üzerindeki seviyelerden el değiştiriyor. Ralli, BarnBridge projesi içerisinden bir kişinin kurucular Tyler Ward ve Troy Murray’e SEC’in potansiyel olarak para cezası ödemeyi de içeren emrine uymak için gerekli tüm adımları atma yetkisi vermesinden kısa bir süre sonra başladı. Bu, proje için çok önemli bir an oldu. Altcoin BOND’un fiyatı bu habere yanıt olarak iki kattan fazla arttı.

Faaliyet Arttı! 3 Altcoin Projesinde Ralli İşaretleri Geldi

Kripto topluluğunda kaşları kaldıran şey, altcoin BarnBridge içindeki karar alma süreciydi. Ekibe bağlı tek bir cüzdan, projenin en büyük oylama pozisyonunu kontrol ediyordu. Nasıl ilerleneceğine ilişkin iki günlük bir ankette tek oyu sağladı. Bu durum, DeFi alanında merkeziyetsizliğin özüne ilişkin sorulara yol açtı. Kripto hukuku alanında uzmanlaşmış önde gelen avukat Nelson Rosario, “Topluluğu bağlayıcı bir teklifin 1’e 1 oyla yürürlüğe girmesi kriptonun ruhuna uygun mu? Görmek istediğimiz merkeziyetsizlik bu mu?” dedi.

İleriye dönük gelişmeler

SEC, BarnBridge’in merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünü en azından Temmuz ayından bu yana araştırıyor. Bu inceleme, protokolün geliştirme finansmanını durdurmasına, hukuk müşaviri tutmasına ve Discord sunucusunu kilitlemek gibi güvenlik önlemlerini uygulamasına yol açtı. 15 Ekim’de BarnBridge topluluğu “BarnBridge Yasal Ayrıntılar Güncellemesi” teklifi lehine oy kullandı. Böylece altcoin topluluğu, önemli bir adım attı. Bu kararın, Tyler Ward ve Troy Murray ile temsilcilerine SEC’in kararına uyma yetkisi vermek ve BarnBridge Hazinesi’nin gerekli geri ödeme tutarlarını ödemesine izin vermek de dahil olmak üzere birçok önemli sonucu vardı. Teklif ayrıca BarnBridge’in hukuk müşaviri Douglas Park’a SEC kararının son halini proje adına imzalama yetkisi verdi.

Uzman Görüşü: Stratejik Bir Girişi İçin Bu 3 Altcoin Cazip!

Buna ek olarak, Hazine’ye Park’ın SEC soruşturmasıyla ilgili tüm faturalarını ödeme yetkisi verildi. Ayrıca, Hazine’nin satmasına izin verilen tokenleri satmasına karar verilmekte. Bunun dışında, Ward ve Murray’in bu tokenleri dağıtmasına izin verilmekte. Böylece projenin SEC’in gerekliliklerini yerine getirme konusundaki kararlılığı ortaya çıktı. Bu gelişme, BarnBridge’in yolculuğunda önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Ancak, altcoin alanında merkeziyetsizliğin gerçek anlamı hakkında sorular ayyuka çıkıyor. Ayrıca tüm bu sorular, düzenleyici ortamda da geziniyor. Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, bu sabah BOND için 50x’e kadar vadeli işlem seçeneği sunacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

SEC ile Başı Dertte Olan Altcoin, Uzlaşma Kararı Aldı! Fiyat Uçtu