Avalanche Devasa Yatırım Aldı: Yatırımcının Tokeni Uçtu!

Avalanche Devasa Yatırım Aldı: Yatırımcının Tokeni Uçtu!
Avalanche Devasa Yatırım Aldı: Yatırımcının Tokeni Uçtu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AVAX ekosistemi Avalanche Accelerator Colony Lab’den 10 milyon dolarlık destek alacak. Bu işbirliği kapsamında Colony Lab bir ağ doğrulayıcısı kuracak. Ayrıca, önde gelen Avalanche projelerini takip eden bir endekse yatırım yapacak. Bu haberin ardından Colony Lab’ın yerel tokeni CLY’nin fiyatı uçuşa geçti.

Colony Lab, Avalanche yatırımını açıkladı, CLY uçuşa geçti!

Bir Avalanche ekosistemi geliştiricisi ve hızlandırıcısı olan Colony Lab, ağın uzun vadeli büyümesini desteklemek için 10 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Şirket, son birkaç ay içinde 8 milyon dolar değerinde 500.000’den fazla AVAX token satın aldı. Şimdi, bu fonların AVAX sahiplerine fayda sağlayan bir doğrulayıcı programı kurmak için kullanılacağını söyledi. Doğrulayıcı, güvenliğin korunmasına yardımcı olan ve Blockchain’e gönderilen yeni işlemleri onaylayan bir proof-of-stake (PoS) Blockchain ağının bir katılımcısıdır. Doğrulayıcılar bunu tokenlarını stake ederek ve genellikle ödüller kazanarak yaparlar.

Colony Lab ayrıca AVAX ve Trader Joe’s (JOE) gibi varlıkları içeren Avalanche ekosisteminde getiri sağlayan bir token endeksi olan Colony Avalanche Index’e (CAI) de yatırım yapacak. Darphanelerden veya itfalardan elde ettiği ücretleri Colony Lab’in CLY token stakerlarına dağıtacak. Hem ilk hem de yaklaşan doğrulayıcı programlarından elde ettiği ödülleri CLY staker topluluğuna yönlendirilecek. Bu haber AVAX fiyatı üzerinde henüz bir etki yaratmadı. Bununla birlikte, Colony’nin yerel tokeni olan CLY’nin fiyatını bir anda yukarı fırlattı. CLY fiyatı haberin ardından fırladı. Token gün içinde 0,1135 dolar seviyelerinde işlem görürken aniden 0,1617 dolara fırladı.

Avalanche
CLY günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

AVAX’ın uzun vadeli potansiyelini de geliştiriyoruz!”

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Avalanche, yaptığı ortaklıklarla son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Bu yatırım da bu ortaklıların ardından geldi. Colony Lab CEO’su Elie Le Rest, konuya ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Bu bağlamda Rest, “Avalanche ekosistemine 10 milyon dolarlık bir yatırım yaparken, sadece Colony Lab’i büyütmüyoruz, aynı zamanda AVAX’ın uzun vadeli potansiyelini de geliştiriyoruz” dedi. Ayrıca, şu değerlendirmelerini paylaştı:

Avalanche gerçek Blockchain büyümesinin kullanım alanlarını genişletmekten geçtiğini biliyor. Ayrıca, teknolojisi daha kapsayıcı ve özelleştirilebilir bir Blockchain ortamı yaratarak bu vizyonu yansıtıyor. Avalanche’ın vizyonuyla uyum sağlamaktan heyecan duyuyoruz. Bu stratejik hamlemizin ödüllerini topluluğumuzla paylaşmaya kendimizi tamamen adadık.

Bu arada, yatırım haberi Colony’nin yerel tokeni olan CLY’yi yukarı fırlatırken AVAX fiyatını etkilemedi. Avalanche (AVAX), basın zamanında günlük bazda %4 düşüşle 21 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte AVAX, haftalık grafiğinde %19,5 kazancın üzerinde oturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Avalanche Devasa Yatırım Aldı: Yatırımcının Tokeni Uçtu!