“Düşüş Bitmedi” Axie Infinity (AXS) Yeni Diplere Sürüklenebilir!

Axie Infinity (AXS) Yeni Diplere Sürüklenebilir
Axie Infinity (AXS) Yeni Diplere Sürüklenebilir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son günlerde yükselirken Axie Infinity (AXS) bir köşede izlemekle yetiniyor. 25 Ekim’de başlayan ralli metaverse oyunu için kötü bir tarihti.

İşte Axie Infinity (AXS) fiyatını dizginleyen haber

Çoğu altcoin ayı piyasası nedeniyle doğal olarak aşağı yönlü baskı gördü. Bazıları ise hacker faaliyetleri nedeniyle zor bir yıl geçirdi. Birçok DeFi projesi bu hacker etkinliğinin kurbanıydı. Metaverse piyasanın kurbanlarından biri olan Axie Infinity (AXS), geçtiğimiz Mart ayında Ronin hack saldırısında 625 milyon dolar kaybetti. AXS fiyatı daha sonra 75 dolardan 11 dolara varan uzun bir yolcuğu tamamladı.

21.5 milyon AXS’nin kilidi açıldı

Axie Infinity, resmi twitter hesabı aracılığıyla, 25 Ekim’de ekibin nihayetinde toplam arzının %8’ini temsil eden, platformun stake edilmesi, ekibi ve danışmanları için devasa bir 21.5 milyon AXS’nin kilidini açacağını açıkladı. Bu da yatırımcılar arasında paniğe neden oldu. Birçok kişi fiyatın 5 doları kırmasını beklediğinden AXS için satış baskısı başladı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları bu makalede aktarmıştık.

Hem Axie Infinity hem de Sky Mavis’in kurucu ortağı ve COO’su Aleksander Leonard Larsen, düzeltilmesi gereken yakın bir AXS token kilidi açma hakkında birçok yanlış anlaşılma olduğunu vurguladı. Kilidi açılmış tokenlerin şu anda dolaşımda olan tokenlerden farklı olduğuna işaret ederek, korkuyu bastırmaya çalıştı. Aşağıdaki tweet dizisinde gerçekleri detaylandırmaya devam etti. Token kilidinin sadece olağan program olduğunu açıkladı:

Ancak, Aleksander Leonard Larsen’in tüm çabalarına rağmen AXS son ralliyi değerlendiremedi. Piyasa değerine 57.sırada olan Axie Infinity, şu anda son 24 saatte göre hiç hareket etmedi. Geçen haftadan bu yana da %8’in üzerinde değer kaybetmiş durumda. Karşılaştırma için, şu anda Ethereum dahil neredeyse tüm altcoin’ler çift haneli ralli yapıyor. Axie Infinity ise süreç boyunca sessiz kaldı.

CoinMarketCap verilerine göre, şu anda AXS piyasa değeri, son haftalarda yaklaşık 200 milyon doları temizledikten sonra 861.069.398 dolar seviyesinde. Bugün Axie Infinity sabit kalarak 9.2 dolar bölgesinde zaman geçirdi. 24 saatlik işlem hacmi 213.194.219 dolardı. Axie Infinity, fiyat düşüşüne rağmen toplam 275.701 sahibi ile hala en iyi metaverse projelerinden biri. Sonuç olarak, tüm olumsuzluk rağmen yatırımcılar açısında konumunu korumayı başarıyor.

AXS fiyat tahminleri

Tahmin platformu Bitnation, piyasa tekrar toparlanmaya başladığında Axie Infinity’nin maksimum 16.78 dolara ulaşmasını bekliyor. Beklenen minimum fiyat 11.19 dolar ve ortalama fiyat 13.98 dolar civarında seyredecek. Uzmanların 2023 için fiyat beklentileri 20.51 doların üzerinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Düşüş Bitmedi” Axie Infinity (AXS) Yeni Diplere Sürüklenebilir!