Balinalar Shiba Inu Satıyor: Bu 7 Altcoin de Sepette!

Balinalar Shiba Inu Satıyor: 7 Altcoin Sepette
Balinalar Shiba Inu Satıyor: 7 Altcoin Sepette
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük Ethereum balinaları, iyi bir ralli performansı sergilemesine rağmen Shiba Inu satmayı tercih ediyor. LINK, UNI ve MATIC ise balina portföylerini dolduruyor.

Balinanalar artık 100 milyon dolardan daha az Shiba Inu’ya sahipler

En büyük ETH balinalarının SHIB pörtföyleri 100 milyon doların altına düştü. Yakın tarihli bir tweet’te, balina izleme botu WhaleAlert, Ethereum’un ilk 5.000 ve ilk 100 balinasının SHIB dengesinin 100.000.000 doların işaretinin altına düştüğünü bildirdi. Bu düşüş, bu haftaki üç önemli fiyat artışının ardından gerçekleşti. Görünüşe göre balinalar SHIB’yi satmayı tercih ediyor.

Bu büyük yatırımcıların gösterdiği yüksek volatilite sadece birkaç gün önce başladı. SHIB, hafta boyunca, ilki 25-27 Ekim arasında meydana gelen ve iki gün içinde %18,25 arttığı üç önemli artış yaşadı. 28 Ekim’de %16 değer kazandı. Bugün erken saatlerde mütevazı bir %8’lik artışla ivmeyi sürdürüyor. Ancak 27 Ekim ile 28 Ekim arasında da %11,58’lik bir düşüş yaşadı.

Ethereum balinaları Shiba Inu ve bu altcoin’leri tutuyor

WhaleStats verileri, şu anda ilk 5.000 ve ilk 100 balinanın SHIB’ya 94.297.394 dolar ayırdığını gösteriyor. Genel olarak konuşursak, devasa satışlara rağmen balinalar SHIB’de hala 122 milyon dolar tutuyor. LOCUS ve MKR gibi DeFi odaklı projeler Shiba’nın yanında balinalar arasında revaçta. Balinaların sahip olduğu diğer en büyük kripto para birimleri şu şekilde:

  1. Locus Chain (LOCUS)
  2. Maker (MKR)
  3. BitDAO (BIT)
  4. Uniswap (UNI)
  5. Chainlink (LINK)
  6. Polygon (MATIC)
  7. Moss Coin (MOC)

Shiba Inu hakkında tweet atan David Gokhshtein saldırı altında

Eski ABD’li politikacı David Gokhshtein, kısa süre önce tweetlerinde Shiba Inu’yu tartıştıktan sonra, birkaç Doge fanından kendisine Dogecoin’in sahibiyse rakibi SHIB’den bahsetmemesi gerektiğini söyleyen eleştiriler aldığını tweetledi.

Gokhshtein bu yıl, hem Dogecoin hem de Shiba Inu hakkında sık sık tweet attı. Düşüşte bile her ikisine de destek verdi. Hâlâ elinde DOGE olduğunu ve erken SHIB yatırımcısı olmadığı derinden pişmanlık duyduğunu söylüyor. Bu iki meme token’in piyasaya sürülmesinin çok sayıda yeni bireysel yatırımcıyı kripto para piyasasına çekeceğini düşünüyor.

SHIB, DOGE’nin izinden mi gidiyor?

Analitik firması Santiment’ten gelen güncel verilere göre, SHIB tarihsel olarak DOGE rallilerini takip ediyor. Shiba Inu, Dogecoin’in yükselişini takip eden son yedi gün içinde %19 büyüdü. Ayrıca, aşağıda görülebileceği gibi, her iki meme coin arasında bir miktar korelasyon gözlemlendi. DOGE ve SHIB de son birkaç gün içinde kendi işlem hacimlerinde artışa tanık oldu.

Shiba’nın Dogecoin ile aynı büyümeyi göstermesine yardımcı olacak bir diğer faktör de balinaların artan ilgisiydi. WhaleStats’a göre, Shiba Inu 28 Ekim’de en büyük 2000 ETH balinası tarafından en çok işlem gören tokenlerden biriydi. Ayrıca, basın zamanında, en büyük 5000 Ethereum balinası 94 milyon dolar değerinde Shiba’ya sahipti.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB fiyatından bir sıfır attıktan sonra şu anda 0.00001352 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte göre çift haneli değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Balinalar Shiba Inu Satıyor: Bu 7 Altcoin de Sepette!