İşte Balinaların En Çok Aldığı ve Sattığı Altcoinler!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 gün önce
2.192 görüntülenme
İşte Balinaların En Çok Aldığı ve Sattığı Altcoinler!

En büyük yatırımcılar olan balinalar, kripto paraları alıp satmaya devam ediyor. En son verilere göre balinaların odağında işlem yaptıkları belirli altcoinler var. İşte yatırımcıların alıp sattığı altcoinler…

Balinalar, en çok bu altcoinleri sattı

WhaleStats verilerine göre en büyük ilk 100 Ethereum (ETH) balinası, son zamanlarda USDT, USDC, TUSD gibi stablecoin’leri satıyor. Öncelikle balinalar, verilere göre, 621.814 dolarlık USDT sattı.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere USDT, piyasa değeri ile en büyük stablecoin’dir. Diğer yandan Ethereum balinaları 398 bin dolarlık staked Ethereum (stETH) ve 397.118 dolarlık wstETH’lik bir satış gerçekleştirdi.

En büyük ikinci stablecoin olan USDC de balinaların satış listesindeydi. Balinalar, 101.777 dolarlık USDC sattı. Diğer yandan 58 bin dolarlık wBTC, 10.1 bin dolarlık TUSD, 10 bin dolarlık aUSDT satışı yapıldı. Son olarak popüler meme coin olan Shiba Inu’dan (SHIB) 3.989 dolar değerinde 363.708.247 coin, aSTETH’den 1.827 dolar değerinde 1 coin, Polygon (MATIC)’dan ise 1.105 dolar değerinde 921 coin satıldı.

Balinaların satın aldığı altcoinler bunlar

Diğer yandan, yine WhaleStats verilerine göre ilk 100 Ethereum balinası çeşitli stablecoin’leri satın alıyor. En çok satın alınan coin, 567.955 dolarlık alım ile USDT oldu. Ardından 560.653 dolar ile aWETH, 398.430 dolar ile stETH, 397.118 dolar ile wstETH, 396.852 dolar ile aSTETH satın alındı. Bu coinlerin çoğu, Ethereum likit staking türevleri olarak karşımıza çıkıyor. ETH ağında stake edilmiş coin’lerin yakında geri çekileceği düşünüldüğünde, likit staking’e konu olan ETH’lerin alınıp satılması normal olabilir.

Likit staking, esneklik ve daha fazla verimlilik sunarak geleneksel staking’e bir alternatif olarak oluşturulmuştur. Spesifik olarak, stake yapanların tokenlerini stake etmenin avantajlarından yararlanmaya devam ederken varlıklarına erişmesine izin verir. Tokenları stake edenler, varlıklarını belirli bir süre için kilitlemeyi kabul ederler. Bunu yaparak, tokenlarını alıp satarak veya başka şekillerde kullanarak kar elde etme fırsatlarını kaçırabilirler. Bununla birlikte, likit staking yoluyla ağlar, stake edilen tokenlerle ilişkili güvenliğin keyfini çıkarır. Aynı zamanda, token sahipleri, staking ödüllerini almaya devam ederken varlıklarını istedikleri gibi kullanma olanağına sahiptir.

Son olarak en büyük Ethereum balinaları 91.451 dolar değerinde USDC, 57.332 dolar değerinde wBTC, 19.924 dolar değerinde BUSD, 4.144 dolar değerinde MATIC ve 2.911 dolar değerinde CRV satın alıyor. Bu sırada, BUSD’nin de ABD dolarına sabitli bir stablecoin olduğunun altını çizmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dip Avcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Sert Düştü!
Dip Avcıları Dikkat: Bu 5 Altcoin Sert Düştü! 10-17 Mart 2023 arasında, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) son dokuz ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Birçok altcoin de Bitcoin’i takip ederek yerel yüksek seviyelere ulaştı. Ancak, bu süreçte düşüş yaşayan coin’ler de oldu....
Aslı Dinçer 2 gün önce