Reklamı kapat

BitTorrent Artık Resmen TRON Ekosisteminin Bir Parçası

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 24 Temmuz 2018
0 görüntülenme

TRON, bu sabah Medium blogunda BitTorrent’i satın aldığını duyurdu. Bu birleşme, TRON’u dünyanın en büyük merkeziyetsiz internet ekosistemi haline getiriyor.

Birçok girişimci ve geliştirici tarafından merkeziyetsizleşmenin öncüsü olarak görülen BitTorrent, Twiter’da yüksek kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğini ve merkezi olmayan internetin inşa edilmesini dört gözle beklediğini belirtti.

BitTorrent, Tron’un dünya çapında 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet etmeyi planladıkları San Francisco’da çalışmaya devam edeceklerini söylüyor.

‘Merkeziyetsizleşme Hareketinin Öncüsü’

Tron’un kurucusu Justin Sun, “BitTorrent, merkeziyetsizleşme hareketinin doğuşu.” dedi ve devam etti:

“BitTorrent’in entegrasyonuyla Tron, büyük şirketlerin engellemelerinden interneti kurtarmayı, bilgi haklarını bireye geri vermeyi ve 21. yüzyılın başlarında dünyayı birbirine bağlayan özgür, şeffaf ve merkezi olmayan ağın vizyonunu yeniden canlandırmayı amaçlamakta; çünkü internet insanlara ait.”

Tam olarak ne planladıkları belli değil, ama Tron, Netflix’e benzer film, müzik ve benzerleri üzerine odaklanmış eğlence blokzincir projesi olmayı hedefliyor.

Sun, ayrıca sözlerine şunları ekledi:

“TRON ağına katılmanın BitTorrent’i daha da geliştireceğine ve kuralların değil, seçeneklerin İnterneti oluşturucağına inanıyoruz.”

“İki takımın yeteneklerini birleştirmek, TRON ekosisteminin arkasındaki teknolojiyi tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak.”

Satın alma işleminin bir parçası olarak, BitTorrent’in dünya çapında merkezi olmayan protokol teknolojisinde sağlam bir deneyim ve teknik yeteneğe sahip olduğu açıkça görülüyor.

BitTorrent şu anda olduğu gibi çalışmaya devam edeceğini açıkladı:

“BitTorrent’in sunduğumuz hizmetleri veya yaptığımız şeyi değiştirmek gibi hiçbir planının olmadığını tekrarlamak istiyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Yerine Bu Altcoin'i Tercih Ediyorum
Bitcoin Uçuşta! Kripto Para Piyasası 300 Milyar Doları Aştı Kripto para piyasası 2018’de yaşanan düzeltmenin yaralarını sarma yolunda önemli adımlar atıyor. Geçtiğimiz aylarda kaybını yüzde 70 seviyelerine kadar taşıyan Bitcoin ve altcoinler son günlerde yakaladıkları ivme ile geleceğe dair pozitif sinyaller vermeye başladılar. 2017 yılında hızla...
Burak Can Senyelli 24 Temmuz 2018