BitTorrent Artık Resmen TRON Ekosisteminin Bir Parçası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TRON, bu sabah Medium blogunda BitTorrent’i satın aldığını duyurdu. Bu birleşme, TRON’u dünyanın en büyük merkeziyetsiz internet ekosistemi haline getiriyor.

Birçok girişimci ve geliştirici tarafından merkeziyetsizleşmenin öncüsü olarak görülen BitTorrent, Twiter’da yüksek kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğini ve merkezi olmayan internetin inşa edilmesini dört gözle beklediğini belirtti.

BitTorrent, Tron’un dünya çapında 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet etmeyi planladıkları San Francisco’da çalışmaya devam edeceklerini söylüyor.

‘Merkeziyetsizleşme Hareketinin Öncüsü’

Tron’un kurucusu Justin Sun, “BitTorrent, merkeziyetsizleşme hareketinin doğuşu.” dedi ve devam etti:

“BitTorrent’in entegrasyonuyla Tron, büyük şirketlerin engellemelerinden interneti kurtarmayı, bilgi haklarını bireye geri vermeyi ve 21. yüzyılın başlarında dünyayı birbirine bağlayan özgür, şeffaf ve merkezi olmayan ağın vizyonunu yeniden canlandırmayı amaçlamakta; çünkü internet insanlara ait.”

Tam olarak ne planladıkları belli değil, ama Tron, Netflix’e benzer film, müzik ve benzerleri üzerine odaklanmış eğlence blokzincir projesi olmayı hedefliyor.

Sun, ayrıca sözlerine şunları ekledi:

“TRON ağına katılmanın BitTorrent’i daha da geliştireceğine ve kuralların değil, seçeneklerin İnterneti oluşturucağına inanıyoruz.”

“İki takımın yeteneklerini birleştirmek, TRON ekosisteminin arkasındaki teknolojiyi tamamen yeni bir seviyeye taşıyacak.”

Satın alma işleminin bir parçası olarak, BitTorrent’in dünya çapında merkezi olmayan protokol teknolojisinde sağlam bir deneyim ve teknik yeteneğe sahip olduğu açıkça görülüyor.

BitTorrent şu anda olduğu gibi çalışmaya devam edeceğini açıkladı:

“BitTorrent’in sunduğumuz hizmetleri veya yaptığımız şeyi değiştirmek gibi hiçbir planının olmadığını tekrarlamak istiyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

BitTorrent Artık Resmen TRON Ekosisteminin Bir Parçası

Yorumlar kapalı.