BTC’nin Her Adımını Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini!

BTC'nin Her Adımını Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini!
BTC'nin Her Adımını Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, Temmuz 2022’den bu yana ilk kez 26.000 dolarlık seviyeyi aştı. Peki, sırada neler var? Daha önce birçok Bitcoin tahmini ile gündeme gelen Peter Brandt ve ünlü Bitcoin maksimalisti Max Keiser, en son yorumlarıyla öne çıktı… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Uzmandan Bitcoin tahmini: Şaşırtmadı

Bitcoin, Temmuz 2022’den bu yana ilk kez 26.000 dolar sınırını geçerek ve  ardından 24.070 dolara geri dönerek başka bir dalgalanma yaşadı. Kıdemli trader Peter Brandt, attığı bir tweet’te 26.000 dolar seviyesi reddedildiği için böyle bir gelişmeye şaşırmadığını açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para biriminin piyasa değeri, 2022 ortasından bu yana ilk kez 500 milyar doları aştı. Bitcoin’in fiyatı kısmen Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son bankacılık kriziyle arttı. Mevcut erime, önceki bankacılık krizleriyle karşılaştırıldı. Zira yatırımcılar, düşük performansına rağmen Bitcoin’i finansal kargaşa zamanlarında güvenli bir liman varlığı olarak görmeye devam ediyor.

Son kriz nedeniyle, ABD FED, mevduatlarını garanti altına alarak ve endişelerini hafifletmek için acil durum önlemleri uygulayarak mevduat sahiplerine güven vermek için adımlar attı. Ek olarak, piyasa spekülasyonları, mevcut erimenin ABD FED’in faiz oranlarını artırmayı ertelemesine neden olabileceğini öne sürüyor. Kripto topluluğu bir FED ekseni üzerine bahse girerken, Şubat ayı TÜFE raporu, enflasyonun hızlı bir şekilde ortadan kalkmadığını gösteriyor.

Şubat ayında açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ekonomistlerin beklediği gibi, enflasyonun Ocak ayında yıllık bazda yüzde 6,4’ten yüzde 6’ya düştüğünü gördü  Bu nedenle, Bloomberg’deki ekonomistlere göre, merkez bankasının faiz oranlarını artırmaya devam etmesi için hala zorlayıcı bir ihtiyaç var. Mart FOMC toplantısında 25 baz puanlık bir artış uygun olsa da, Silicon Valley Bank’ın çöküşünün ardından sıradaki karar, FED için zor bir karar olacak.

Bugün Bu 40 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Olacaklar!

Max Keiser, Bitcoin için 30.000 doları bekliyor

Eski trader, podcast yayıncısı ve Bitcoin maksimalisti Max Keiser’dan da BTC’nin son yükselişinin ardından bir yorum geldi. Keiser, Twitter’da Bitcoin fiyatının 30.000 doları geçeceğine inandığını paylaştı. Ayrıca, “CZ’nin açık pozisyonlarına” atıfta bulunarak Binance’in kurucusu Changpeng Zhao (genellikle CZ olarak bilinir) ile dalga geçti. Bilindiği üzere, Bitcoin’in 26.000 doların üzerine çıkması, 300 milyon doların üzerindeki short pozisyonun (açığa satış) tasfiyesine neden oldu. Binance’te yapılan en büyük tasfiye tutarı 99,9 milyon dolardı ve bunların 77,38’i açık pozisyonlar oldu. Keiser’in “CZ’nin açık pozisyonu” derken bahsettiği şey buydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BTC’nin Her Adımını Bilen Analistin Son Bitcoin Tahmini!