Bank of America, Bu 2 Altcoin Piyasasında Yükseliş Bekliyor!

image 1
image 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank of America Corporation (BoA), kripto para birimlerinin uzun vadeli geleceği için yükseliş beklediğini ifade eden bir araştırma raporu yayınladı. Raporda DeFi, DApp ve NFT sektörlerine değinildi. Bitcoin’in çok daha fazlasını kapsayabileceği belirtilirken, toplam kripto piyasa değerinin 2 trilyon doları aşması neticesinde artık kripto paraların göz ardı edilemeyeceği vurgulandı. Potansiyel olarak gelecek vaat eden 2 altcoin piyasasının altı çizildi. Bazı risklere karşı kullanıcılar uyarıldı…

4 Dev İsim, Altcoin Portföyünü Açıkladı: Bu 16 Coin Sepette!

Altcoin projeleri bu alanlarla karakterize ediliyor

BoA’nın yan kuruluşu BofA Securities tarafından Pazartesi günü yayınlanan rapor, DeFi ve NFT sektörlerinde yer alan altcoin projelerini değerlendiriyor. Rapora göre 2,15 trilyon trilyon dolar piyasa değeriyle kripto para sektörü  “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” bir alan. Ayrıca, Bitcoin’in “çok daha fazlasını” kapsayacak şekilde geliştiği vurgulanıyor.

Raporda, Blockchain’in projeleri karakterize edildi. İşlevselliklerine ve kullanım durumlarına göre tanımlar yapıldı. Bunlardan NFT’ler ve DeFi’lerin yanında, DApp’ler ve fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’lerde vardı. Ek olarak, merkez bankalarının kripto paraları birimleri CBDC‘lerde gözden geçirildi. BofA Securities raporu tüm bu sektörleri nitelendirdi:

İşletim sistemleri gibi davranan token’ler, aracısı olmayan merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler), fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’ler, ulusal para birimlerinin yerini alacak merkez bankası kripto para birimleri (CBDC’ler) ve içerik oluşturucular ve hayranlar (fan) arasında bağlantı kurulmasını sağlayan NFT’ler.

Sıcak Gelişme: Bu Altcoin Saldırıya Uğradı! Fiyat Sıfıra Gitti

Bunu dışında rapor, kripto para birimlerinin küresel faydalarına da değiniyordu:

Bizim için kripto paralar başlı başına ödemelerle ilgili değil. Yeni bir bilgi işlem paradigmasıyla ilgililer – her yerden ve herkes tarafından erişilebilen ve dünya çapında milyonlarca insanın sahip olduğu programlanabilir bir bilgisayar.

Sektörün yıldan yıla benimsenme oranı

BofA raporu, 2021 yılında kripto para birimlerinin ve Blockchain sektöründeki risk sermayesinin çarpıcı oranda büyüdüğünü söylüyor. Bu yılın ilk yarısında, sektöre 17 milyar dolardan fazla yatırım yapılırken, 2020’de bu oranın yaklaşık 1/3’ü olan 5.5 milyar dolar olduğu vurgulandı. Rapor ayrıca, Mayıs 2020’deki 66 milyona kıyasla, Haziran 2021 itibariyle dünya çapında 221 milyon kullanıcının kripto para ticareti yaptığını veya bir Blockchain uygulaması kullandığını tahmin ederek, son zamanlarda artan kripto benimseme oranlarının altını çizdi. Raporda şu ifadelere yer verildi:

Bu yeni yazılım mimarisi üzerine inşa edilen uygulamalar, geçmiş teknolojilerden daha hızlı büyüyor gibi görünüyor. Bir ağdaki herkes, tutarlılık ve güven sağlayan bir süreç (uygulama veya proje) kurabilir.

Analistten Uçuk Tahmin: Bu 4 NFT Coin projesi 100x Yapabilir!

NFT odaklı altcoin projelerinde yüksek dalgalara karşı dikkatli olunmalı!

NFT’lere gelince, BoA sektörün kazandığı ivmenin tecrübeli kripto kullanıcılarını bile şaşırttığını söylüyor. OpenSea NFT pazarının 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar dolardan fazla değer ürettiği vurgulandı.

Bu arada rapor, sektörün yeni ortaya çıkan NFT’leri konusunda uyarıyordu. NFT’lerle ilişkili dalgalanmalar konusunda bazı konulara değindi. “NFT’lerin gerçek bir benimseme elde edebilmesi için bu segmentteki yüksek risklerin tam olarak anlaşılması gerektiğini” söyledi. Kripto para birimlerinin ve NFT koleksiyonlarının fiyatları, Nisan-Mayıs zirvesinden sonra aylardır eski değerlerine ulaşmak için çaba gösteriyordu…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bank of America, Bu 2 Altcoin Piyasasında Yükseliş Bekliyor!