Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Kripto Şirketi Satıyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.321 görüntülenme
Bu 4 Altcoin İçin Alarm: Kripto Şirketi Satıyor!

Şu anda iflas etmiş haldeki şirket Voyager, altcoin varlıklarını satmaya devam ediyor gibi duruyor.  İşte detaylar…

Voyager, altcoin varlıklarını satıyor

Lookonchain’e göre, iflas etmiş kripto aracı şirketi Voyager varlıklarını satmaya devam ediyor ve bildirildiğine göre SHIB varlıklarının önemli bir bölümünü sattı. Buna rağmen, kesin olarak söylemek gerekirse, 5.17 trilyon SHIB gibi önemli bir miktarı elinde tutuyor. Bu, 57.78 milyon dolarlık tahmini bir değeri temsil ediyor. Durum, bunun SHIB’in değeri için ne anlama geldiğine dair soruları gündeme getirdi. Bazıları, kredi şirketinin kalan SHIB varlıklarını satmadan önce daha uygun bir piyasa beklediğini düşünürken, diğerleri oyunda başka faktörlerin olabileceğine inanıyor. Diğer yandan ETH, LINK, STMX ve AVAX gibi coin’ler de dikkat çekti.

Şirket, 233.5 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH), 57.7 milyon dolar değerinde 5.17 trilyonluk SHIB tutuyor. Diğer yandan, 10 milyon dolarlık Chainlink (LINK) ve 7.3 milyon dolarlık STMX Voyager’ın portföyünde yer alıyor. Son olarak, 6.7 milyon dolarlık Avalanche (AVAX) şirketin portföyünde bulunmakta.

Durum, bunun SHIB’in değeri için ne anlama geldiğine dair soruları gündeme getirdi. Bazıları, borç alma ve verme şirketinin kalan SHIB varlıklarını satmadan önce daha uygun bir piyasa beklediğini düşünürken, diğerleri oyunda başka faktörlerin olabileceğine inanıyor. İki durumda, 300 milyar SHIB, iflas etmiş kripto komisyoncusu tarafından geçen hafta Coinbase kripto borsasına taşındı. Lookonchain ayrıca Şubat ortasından Mart başına kadar Voyager’dan Coinbase’e 28 milyon dolar değerinde 2.24 trilyon SHIB aktardığını bildirdi.

Shibarium beklentileri devam ediyor

Shibarium beta sürümünün piyasaya sürülmesiyle ilgili beklentiler devam ederken, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Shiba Inu (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama şifreli bir tweet ile topluluğa çeşitli ipuçları veriyor. Layer 2 çözümünü desteklediğini gösteren projelere katılan BunnyVerse Token Official, Shibarium ve Shytoshi Kusama’nın merkezi olmayan bir gelecek vizyonunu tam olarak desteklediğini duyurdu. SHIB yakımı ile ilgili olarak, son yedi günde toplam 176.920.466 SHIB tokeni yakılırken, son 24 saatte 11.212.649 SHIB yakıldı.

Voyager’ın Binance.US satın alımı gündemde

Diğer yandan, Voyager Digital hesap sahiplerinin çoğu, iflas etmiş kripto kredi firmasının dünyanın en büyük kripto borsasının Amerika Birleşik Devletleri merkezli kolu Binance US tarafından satın alınmasını onayladı. Mahkeme belgelerine göre, Voyager’a karşı iddiaları olan hesap sahiplerinin %97’si Binance ABD yeniden yapılandırma planını desteklerken, yalnızca %3’ü reddetti. Binance.US, Aralık 2022’de Voyager’ın varlıklarını 1,02 milyar dolara satın almayı kabul etmişti. Binance.US teklifi, mahkeme onaylı ödemeleri ve platform yeteneklerini takiben müşterilere kripto para iade etmeyi amaçlıyordu.

Kıdemli Açığa Satışçı: Bu Kripto Para Şirketi Batacak!

Ancak Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yetersiz ifşaat ve menkul kıymetler yasasının olası bir ihlali olduğunu öne sürerek teklife itiraz etti. SEC, planın ABD İflas Yasası uyarınca onaylanamaz olduğunu iddia etti. Aynı zamanda New York Eyaleti, Temmuz ayında iflas koruması başvurusunda bulunan altcoin şirketi Voyager’ın lisanssız bir iş yürüttüğünü iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yapay Zeka ve Mateverse Coin Analizi: Bu 10'u Fırladı!
Yapay Zeka ve Metaverse Coin Analizi: Bu 10’u Fırladı! Bitcoin, son 24 saat içinde son zamanlarda kaybettiği değerinin bir kısmını geri kazanmaya çalıştı, ancak bu noktada durduruldu ve 22.300 dolara geriledi. Altcoinler, EOS dünkü kazanımlarının tamamını kaybederken, günlük ölçekte oldukça durgun. Ancak, yapay zeka ve metaverse...
Aslı Dinçer 3 hafta önce