Coinbase CEO’su: Bu Altcoin’i Delist Ediyoruz! Çünkü…

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
694 görüntülenme
Coinbase CEO'su Altcoin'i Delist Ediyoruz

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kısa süre önce delist edilen Binance markalı bir altcoin hakkında neden böyle bir karar aldıklarını detaylandırdı.

Coinbase CEO’su, delist edilen Binance markalı altcoin hakkında konuşuyor

Borsa daha önce herhangi bir ayrıntıya girmeden Binance markalı stablecoin BUSD’nin listeleme standartlarını karşılamaması nedeniyle harekete geçtiğini açıklamıştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik. CEO Brian Armstrong, bugün yeni bir açıklamada, şirketin likiditesi hakkında endişeleri olduğu için borsanın Binance USD (BUSD) işlemlerini askıya almaya karar verdiğini söyledi.

Coinbase daha önce, BUSD’yi listeden çıkarmasının nedeninin, kendi dahili izleme ve inceleme süreçlerine dayanarak, stablecoin’in artık listeleme standartlarını karşılamaması olduğunu söylemişti. Borsa, daha sonra BUSD delist kararı hakkında herhangi bir ek ayrıntı sağlamadı.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Çarşamba sabahı Bloomberg TV’ye yaptığı açıklamalarda borsasının BUSD delist kararı hakkında şunları kaydetti:

Bunu yapmamızın nedeni, BUSD basmaya yetkili şirket Paxos’a BUSD basımını durdurma emri verilmiş olmasıydı, bu nedenle müşterilerimiz için likidite sorunları konusunda endişeliydik.

Coinbase, 13 Mart’tan itibaren BUSD işlemlerini askıya alıyor

ABD merkezli borsa, kısa süre önce BUSD işlemlerini 13 Mart’tan itibaren askıya alacağını duyurdu. Twitter duyurusuna göre BUSD, Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange ve Coinbase Prime platformlarından da delist edilecek. Borsa, kullanıcılarına yönelik “BUSD fonlarınıza erişiminiz devam edecek ve fonlarınızı istediğiniz zaman çekebileceksiniz” dedi.

Coinbase’in web sitesine göre, kripto para listeleme grubu, “kripto paraları yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik standartlarına göre değerlendiren titiz bir inceleme/denetim süreci tarafından bilgilendirilerek” borsada listelenecek kripto paralar üzerinde oy kullanıyor.

Bu arada Coinbase, 28 Şubat’ta bir Twitter ileti dizisi yayınlayarak, “BUSD’nin hangi yönlerinin SEC’in ilgisini çekebileceğini bilmiyoruz. Bildiğimiz şey: stablecoin’ler menkul kıymetler değildir” açıklamasına yer verdi. ABD’li merkezi borsanın BUSD delist kararı, Binance’in ABD’li düzenleyicilerle çatışmada olduğu dönemde geliyor. Küresel haber kaynağı Forbes, kısa süre önce lider borsanın FTX gibi usulsüz işlemler yaptığını öne sürdü.

Binance, ABD’li düzenleyicilerin merceği altında zor zamanlar geçiriyor

New York Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), Paxos’un Binance ile olan ilişkisine ilişkin gözetimiyle ilgili çözülmemiş sorunları öne sürerek kısa süre önce Paxos’a Binance markalı stablecoin BUSD’nin basımını durdurmasını emretti. BUSD fiyatı flaş kararın ardından kısa süreliğine dolar sabitliğini kaybetti. 13 Şubat tarihli karar, BUSD’nin piyasa değerinde günler içinde 2 milyar dolarlık düşüşe yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki 5 Altcoin Boğa Modeli
Binance’deki 9 Altcoin Boğa Modeli Çizdi: İşte Beklentiler! Van de Poppe ve Valdrin Tahiri gibi teknik analistler, Binance listesinde yer alan 9 büyük hacimli altcoin’in boğa modeli şekillendirdiğini bildirdi. Bu yazıda, ilgili altcoin projelerini güncel fiyat hareketleri ve analist tahminleriyle listeledik. Ethereum (ETH) fiyatını ve...
Buğra Çağlar 4 hafta önce