Binance’in Yüzmilyonluk Hamlesi Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
924 görüntülenme
Binance'in Yüzmilyonluk Hamlesi Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Analiz platformu Nansen tarafından alınan verilere göre Binance, son bir haftada 130 milyon dolar değerinde altcoin basımı yaptı.

Basımla birlikte altcoin yükselişe geçti

Kripto borsa devi Binance’de artan bir rolle desteklenen TrueUSD (TUSD) stablecoin, piyasa değerine göre en büyük beşinci stablecoin oldu. Kripto analiz firması Nansen’in blockchain verileri, ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance’in son yedi gün içinde yaklaşık 130 milyon dolar değerinde TUSD bastığını gösteriyor.

Kripto para uzmanlarına göre TRU ve TUSD’nin ayrıldığını bilmeden yapılan bu yatırımlar TRU yükselişini tetiklemiştir. Kriptokoin.com verilerine göre bir haftalık süreçte 0,065 dolar seviyelerinden %70’ten fazla yükseliş yaşayan TRU son 24 saatte %41 artışla 0,093 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Binance'in Yüzmilyonluk Hamlesi Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Ağustos ayından bu yana en yüksek seviye olan kripto fiyat takipçisi CoinGecko’nun verilerine göre, TrueUSD stablecoin’in dolaşımdaki arzı, son kazanımlarla birlikte 1,1 milyar doları aştı. Kripto veri platformu DefiLlama’nın gösterdiğine göre, TUSD, merkezi olmayan finans protokolü Frax Finance’in yerel stablecoin frax’ını (FRX) geçen haftaya göre %15 büyüyerek piyasa değerinde beşinci sırayı aldı.

TUSD, daha önce TrustToken olarak bilinen kripto firması ArchBlock tarafından çıkarılan, dolara sabitlenmiş bir stablecoin’dir. Blockchain veri sağlayıcısı ChainLink’in rezerv kanıtı izleme aracına göre değeri tamamen itibari para varlıklarıyla destekleniyor. Bu altcoin, 2020’de Asyalı holding Techteryx’in TUSD’nin fikri mülkiyet haklarını satın aldığını ve stabilcoin’i merkezi olmayan borç verme protokolü TrueFi’den ayırdığını söyledi.

Stablecoin piyasası yeniden düzenlendi

TrueUSD’nin yeniden dirilişi, Binance’in BUSD stabilcoin’i ABD düzenleyici baskısında ana hedef haline gelmesinin ardından token’a giderek daha fazla bel bağlamasıyla geldi. TUSD’nin Binance’teki artan varlığı, Binance’in alım satım likiditesini konsolide etmek ve BUSD’yi artırmak için TUSD’yi platformun alım satım çiftlerinden diğer stabilcoinler arasında çıkarmasından altı ay sonra gelen önemli bir geri dönüşü temsil ediyor.

ABD merkezli düzenlenmiş BUSD ihraççısı Paxos, bir düzenleyici kurum olan New York Finansal Hizmetler Departmanı’nın (NYDFS) baskısını gerekçe göstererek 13 Şubat’ta BUSD ihraç etmeyi bırakacağını duyurdu. Ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) Paxos’u kayıtsız menkul kıymet ihraç ettiği için dava etmeye hazırlandığını bildirildi.

Binance'in Yüzmilyonluk Hamlesi Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!

Tether’in USDT’si, Circle’ın USDC’si ve TUSD dahil olmak üzere en iyi sabit paraların BUSD’nin bir zamanlar 16 milyar dolarlık pazar payını bölmek için rekabet etmesiyle, düzenleyicilerin BUSD’ye olan ilgisi 135 milyar dolarlık stablecoin piyasasında büyük bir yeniden düzenleme başlattı.

Kripto araştırma firması CryptoQuant geçen hafta, TUSD döviz rezervlerinin 13 Şubat ile 22 Şubat arasında çoğunlukla Binance kaynaklı %39’luk bir artış yaşadığını söyledi. USDC’yi Circle ile ortaklaşa başlatan Coinbase, Pazartesi günü, listeleme standartlarını karşılayamadığı gerekçesiyle BUSD’yi borsadan çıkaracağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'20 Ayın En Büyük Düşüşü' Bu 4 Altın Fiyatı Tahmini Korkuttu!
’20 Ayın En Büyük Düşüşü’ Bu 4 Altın Fiyatı Tahmini Korkuttu! Altın fiyatı Salı günü iki ayın en düşük seviyesine geriledi. Daha güçlü bir dolar ve ABD Merkez Bankası’ndan daha fazla faiz artırımı beklentisinin baskısı ile  sarı metal, 2021 Haziran’dan bu yana en büyük aylık düşüşünü gerçekleştirme yolunda...
Vural Erkan 4 hafta önce