Reklamı kapat

Bu Altcoin’de İlginç Balina Değişimi: 5 Kat Arttı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 Ekim 2021
0 görüntülenme
whale

Zincir üstü analiz sağlayıcısı Santiment, lider altcoin Ethereum balinalarına yönelik veriler sağladı. Santiment’e göre Ethereum’un borsalarda ve borsa dışında tutan balinaların birbirine oranı, yeni bir zirveye ulaştı. Bu zirve, ikinci en büyük kripto para biriminin son aylarda yaşadığı kayıpları telafi etmesinin ardından geldi.

Lider altcoin Ethereum balinalarının oranlarında zirve

Ethereum’larını borsa dışında tutan balinaların sayısı, borsalarda tutan balinaların sayısının 5 katına ulaştı. Santiment ekibi, Ethereum’un Mayıs ayında 4.386 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte elindeki ETH’leri borsa dışında tutan balinaların elindeki miktarın 22.91 milyon ETH olduğunu paylaştı.

Bu miktar, borsada tutan balinaların sahip olduğundan beş kat daha fazla. ETH’lerini borsada tutan balinaların elinde toplam 4.6 milyon Ethereum yer alıyor. Santiment, bu seviyeyi, bu metrik için eşi görülmemiş derecede yüksek bir oran olarak nitelendirdi ve ETH’lerini borsa dışında tutan balinalar lehine daha büyük farkın daha iyi olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Temmuz ayında ilk 10 ETH balinasının yüklü miktarda ETH biriktirdiği belirtilmişti. Temmuz ayının ortalarında ETH’nin dip seviyeleri görmesinin ardından balinalar ETH arzının yüzde 2.12’sini satın alıp toplam ETH arzının yüzde 20.58’ini adreslerinde tutuyor.

Ethereum 2.0’da kilitli toplam değer 8 milyon ETH’ye ulaştı

Bu sırada Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesi, kilitlenen toplam değerdeki (TVL) bir artışa dayalı olarak yatırımlarda bir artış görmeye devam ediyor.  Kripto analitik firması Glassnode 2 Ekim tarihinde “ETH 2.0 Mevduat Sözleşmesindeki toplam değer, az önce 7.824.674 ETH ATH’ye ulaştı,” ifadelerini kullanarak bir tweet attı.

Piyasa analisti Lark Davis daha önce Ethereum 2.0 güncellemesinin 12.800’den 1.280’e günlük yüzde 90’lık bir emisyon azalması sağlayacağını belirtmişti. Ethereum, kripto para biriminin verimliliğini artırmayı amaçlayan çeşitli güncellemeleri gerçekleştiriyor. London Hardfork’u ve içeriğinde yer alan EIP 1559 yükseltmesi, 5 Ağustos’ta Ethereum ağındaki ilk deflasyon bloğunu tetikleyen, dahil edilen son güncelleme oldu. Ayrıca etherburned.info web sitesine göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüklü miktarda Ethereum (409.669 ETH) yakıldı. Bu, 1.358.695.270 dolara denk geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

bic artwork Day Trading Dummies
Messari: Hedge Fonları, En Fazla Bu Altcoin’den Alıyor! Kripto veri platformu Messari’ye göre Polkadot, hedge fonları tarafından en çok tutulan altcoin. Peki, Polkadot’un en çok tercih edilenlerden biri olmasının arkasında neler var? Analistler Polkadot’un fiyatı konusunda neler söylüyor? Kriptokoin.com olarak Messari verileri, Polkadot ekosistemindeki gelişmeler...
Aslı Dinçer 4 Ekim 2021