Bu Altcoin’de İlginç Balina Değişimi: 5 Kat Arttı!

whale
whale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zincir üstü analiz sağlayıcısı Santiment, lider altcoin Ethereum balinalarına yönelik veriler sağladı. Santiment’e göre Ethereum’un borsalarda ve borsa dışında tutan balinaların birbirine oranı, yeni bir zirveye ulaştı. Bu zirve, ikinci en büyük kripto para biriminin son aylarda yaşadığı kayıpları telafi etmesinin ardından geldi.

Lider altcoin Ethereum balinalarının oranlarında zirve

Ethereum’larını borsa dışında tutan balinaların sayısı, borsalarda tutan balinaların sayısının 5 katına ulaştı. Santiment ekibi, Ethereum’un Mayıs ayında 4.386 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte elindeki ETH’leri borsa dışında tutan balinaların elindeki miktarın 22.91 milyon ETH olduğunu paylaştı.

Bu miktar, borsada tutan balinaların sahip olduğundan beş kat daha fazla. ETH’lerini borsada tutan balinaların elinde toplam 4.6 milyon Ethereum yer alıyor. Santiment, bu seviyeyi, bu metrik için eşi görülmemiş derecede yüksek bir oran olarak nitelendirdi ve ETH’lerini borsa dışında tutan balinalar lehine daha büyük farkın daha iyi olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Temmuz ayında ilk 10 ETH balinasının yüklü miktarda ETH biriktirdiği belirtilmişti. Temmuz ayının ortalarında ETH’nin dip seviyeleri görmesinin ardından balinalar ETH arzının yüzde 2.12’sini satın alıp toplam ETH arzının yüzde 20.58’ini adreslerinde tutuyor.

Ethereum 2.0’da kilitli toplam değer 8 milyon ETH’ye ulaştı

Bu sırada Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesi, kilitlenen toplam değerdeki (TVL) bir artışa dayalı olarak yatırımlarda bir artış görmeye devam ediyor.  Kripto analitik firması Glassnode 2 Ekim tarihinde “ETH 2.0 Mevduat Sözleşmesindeki toplam değer, az önce 7.824.674 ETH ATH’ye ulaştı,” ifadelerini kullanarak bir tweet attı.

Piyasa analisti Lark Davis daha önce Ethereum 2.0 güncellemesinin 12.800’den 1.280’e günlük yüzde 90’lık bir emisyon azalması sağlayacağını belirtmişti. Ethereum, kripto para biriminin verimliliğini artırmayı amaçlayan çeşitli güncellemeleri gerçekleştiriyor. London Hardfork’u ve içeriğinde yer alan EIP 1559 yükseltmesi, 5 Ağustos’ta Ethereum ağındaki ilk deflasyon bloğunu tetikleyen, dahil edilen son güncelleme oldu. Ayrıca etherburned.info web sitesine göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde yüklü miktarda Ethereum (409.669 ETH) yakıldı. Bu, 1.358.695.270 dolara denk geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin’de İlginç Balina Değişimi: 5 Kat Arttı!