BlackRock CEO’su: Bu Altcoinler ve Borsalar Yok Olacak!

BlackRock CEO'su: Bu Altcoinler ve Borsalar Yok Olacak!
BlackRock CEO'su: Bu Altcoinler ve Borsalar Yok Olacak!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BlackRock CEO’su Larry Fink Çarşamba günü yaptığı açıklamada, varlık yönetimi devinin kripto borsası çökmeden önce FTX’e 24 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca Larry Fink, kripto teknolojisinin FTX’e rağmen hala geçerli olduğunu kaydetti. Bununla birlikte Fink, FTX’in batışında FTT’nin önemli bir rolü olduğunu belirtti. Bu nedenle merkezi borsalara dayalı altcoinler için yok oluş öngördü.

“Merkezi borsalara dayalı altcoinler yok olacak!”

LackRock Inc İcra Kurulu Başkanı Larry Fink, Çarşamba günü, New York Times DealBook tarafından düzenlenen bir etkinlikte açıklamalar yaptı. Fink, şu anda iflas etmiş durumdaki FTX kripto borsasında ‘yanlış davranışlar’ olduğunu söyledi. Ancak, buna rağmen kriptonun arkasındaki teknolojinin gelecek için hala geçerli olduğunu ekledi. Bu bağlamda Fink, şu açıklamayı yaptı:

FTX ile ilgili bütün bunların nasıl sonuçlanacağını görmek için beklememiz gerekecek. Demek istediğim, şu anda tüm kararları biz verebiliriz. Ancak, görünüşe göre önemli sonuçları olan yanlış davranışlar olmuş.

Bu arada Larry Fink çoğu kripto şirketinin gelecekte ortalıkta olmayacağına inandığını da kadetti. Fink, FTX’in batışında FTT’nin önemli bir rolü olduğunu belirterek konuya açıklık getirdi. Ona göre merkezi borsalara dayalı altcoinler sorun teşkil ediyor. Bu yüzden onlar için bir yok oluş öngörüyor. Kripto para borsalarına dayalı bir çok token var. Örneğin, en büyük kripto borsası Binance’nin yerel tokenin Binance Coin (BNB). Ayrıca, Crypto.com, Kucoin, AscendEx, WazirX borsalarının da tokenleri var.

altcoinler

“Kriptonun arkasındaki teknoloji çok önemli olacak”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FTX, ani çöküşünün ardından 11 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 milyondan fazla alacaklıya borçlu olabileceğini söyleyerek, Bölüm 11 kapsamında iflas koruması başvurusu yaptı. BlackRock, yönettiği milyarder bir fon aracılığıyla FTX’e 24 milyon dolar yatırım yaptı. Temasek Holdings, risk sermayesi fonu Tiger Global ve Sequoia Capital gibi diğer küresel varlık yöneticileri de Sam Bankman-Fried’in FTX’ine yatırım yaptı. FTX ile ilgili tüm sorunlara rağmen Fink, Bitcoin ve altcoinler için umudunu tamamen kaybetmedi. Bu doğrultuda, kriptonun arkasındaki teknolojinin ‘çok önemli’ olacağını söyledi. Açıklamalarına şu yönde devam ediyor:

Piyasalar için gelecek neslin ve menkul kıymetler için gelecek neslin menkul kıymetlerin tokenizasyonu olacağına inanıyorum.

altcoinler

Çarşamba günü erken saatlerde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen de kripto para birimleri konusunda şüpheci olmaya devam ettiğini söyledi. Ayrıca, yine düzenleme çağrısı yaptı. Fink, normalden daha yüksek bir enflasyon oranı, yüksek faiz oranları ve daha düşük büyüme ve mali teşvik için sınırlı alan gerekçe göstererek ekonominin kasvetli bir resmini verdi. Bu konuda ise şunları söyledi:

Aslında daha çok kırılganlık diyeceğim bir döneme gireceğiz. Alıştığımız gerçek büyümeye dayalı bir ekonomiye sahip olmayacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BlackRock CEO’su: Bu Altcoinler ve Borsalar Yok Olacak!