Bu Haber Bitcoin ve Altcoin’leri Zıplattı! Neler Oldu?

altcoin are on rise paybito
altcoin are on rise paybito
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün CNBC’de katıldığı programda, çeşitli konulara ilişkin görüşlerini paylaşan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paralar hakkında da konuştu. Yellen, bazı çekincelerinin olduğunu belirtmekle birlikte, bazı açılardan faydaları olduğunu da söyledi. Bu açıklamaların ardından piyasada hareketlenme yaşandı ve lider kripto Bitcoin (BTC) psikolojik bir eşik olan 45 bin doların üzerine çıktı. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

‘BTC’nin hayranı olmayan’ Janet Yellen konuştu, Bitcoin yükseldi!

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Cuma günü verdiği bir röportajda kriptonun Amerikan finansındaki artan rolünü kabul etti ve sürekli yeniliğe elverişli bir düzenleyici ortam oluşturmak için çalışacağını söyledi. Janet Yellen CNBC’ye verdiği demeçte, şu ifadeleri kullandı:

Kriptonun faydaları oldu ve ödeme sistemindeki yeniliğin sağlıklı bir şey olabileceğini biliyoruz. İnovasyon için düzenleyici bir ortam yaratacak önerilerle, eninde sonunda ortaya çıkmak istiyoruz.

Janet Yellen, Federal Rezerv başkanı olarak geçirdiği süre boyunca Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto para birimi alanının açık sözlü bir eleştirmeni olarak tanınıyordu. Janet Yellen, 2018’de özel bir vatandaş olarak Bitcoin (BTC)’nin ‘hayranı olmadığını’ belirttiğinde bu durum açıklığa kavuşmuştu.

Bitcoin

Artık ABD Hazine Bakanı olan Janet Yellen, finansal istikrar, tüketici yatırımcılarının korunması ve kriptonun yasa dışı işlemlerde kullanılmasıyla ilgili endişelere dikkat çekerek, ‘biraz şüpheci’ olduğunu belirtti. Janet Yellen’ın daha yapıcı yorumları, Joe Biden İdaresi’nin bu ayın başlarında, sektörden gelebilecek önemli yeniliği teşvik etme ihtiyacını kabul eden kriptoyu düzenlemeye yönelik bir bütüncül hükümet’ yaklaşımı çağrısında bulunan yürütme emrini takip ediyor. ABD Hazine Bakanı, verdiği demeçte, “Kripto piyasası açıkça çok hızlı bir şekilde büyüdü ve şu anda birçok Amerikalının yatırım kararlarında önemli bir rol oynuyor” yorumunda bulundu.

Janet Yellen’in bu açıklamaları kripto piyasasında olumlu karşılandı ve lider kripto Bitcoin, 45.000 dolar direncini kırdı. Bununla birlikte daha sonra gerilmeye başladı ve bu seviyenin altına kaydı. Yazının yazıldığı sıralarda Bitcoin, son 24 saat içinde %1,1 artışla 44.458 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Haber Bitcoin ve Altcoin’leri Zıplattı! Neler Oldu?