Yatırım Uzmanı: Tarihi Çöküş Geliyor! Altın, BTC ve Bu Altcoin’den Alın

'Çöküş Kapıda' Yatırım Efsanesi, Bitcoin ve Bunları Alıyor!
'Çöküş Kapıda' Yatırım Efsanesi, Bitcoin ve Bunları Alıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazar ve Finansal Eğitim Avukatı Robert Kiyosaki, insanlara “tarihin en büyük çöküşüne” hazırlık olarak altın, gümüş, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkları satın almalarını tavsiye ediyor. Neden olarak ise, Washington’dan bütçe sorunları nedeniyle olası bir hükümet kapatma haberine işaret ediyor. Robert Kiyosaki, Çinli emlak geliştiricisi Evergrande’nin borç krizinden de bahsediyor ve şirketin çöküşünün Çin pazarlarının ötesinde korkunç etkileri olabileceğini belirtiyor. Robert Kiyosaki’nin değerlendirme ve analizlerini Kriptokoin.com olarak sizleri için derledik.

“Büyük çöküşünden önce altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum alın!”

İki senaryoya atıfta bulunan Robert Kiyosaki, hem ABD hükümetinin hem de Çin’in en büyük emlak geliştiricisi Evergrande’nin parasının kalmadığını iddia ediyor. Ardından 1,7 milyon Twitter takipçisini görünüşte kaçınılmaz olan çöküşten önce altın ve Bitcoin dahil varlıkları satın almaya çağırıyor:

ABD hükümeti parasız. Kapatma yaklaşıyor. Demokratlar sorundan Cumhuriyetçileri sorumlu tutuyor. 200 şehirde parasız 800 proje ile Evergrande China’nın en büyük gayrimenkul şirketi. Mesajı aldın mı? Tarihin en büyük çöküşünden önce altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum alın. Dikkatli olun.

Beyaz Saray bütçe ofisi, hükümet kurumlarına kapanmaya hazır olmalarını tavsiye etti

Perşembe günü Beyaz Saray’ın Yönetim ve Bütçe Ofisi hükümet kurumlarını, bütçeyi zamanında çıkarmamanın önümüzdeki hafta kapanmayla sonuçlanabileceği konusunda uyardı. 30 Eylül tarihine kadar çalışan Meclis Demokratları Salı günü, hükümet fonlarını güvence altına almak, borç tavanını askıya almak ve Afgan mültecilerin son doğal afetlerden etkilenen toplulukları yerleştirmelerine ve yeniden inşa etmelerine yardımcı olmak için acil durum fonları ayırmaya yönelik bir yasa tasarısını oyladı.

Altın

Cumhuriyetçiler zaten tasarıyı engelleme sözü verdiğinden, zorluk Senato onayında yatıyor. Bu, Amerika’nın Covid dönemindeki ilk kapanmasına yol açacak. Etkileri, zaten gergin olan sağlık sisteminin sakat bırakılması ve fon sağlanana kadar yüz binlerce federal çalışanın maaşlarının ödenmemesi olarak ortaya çıkacak.

Evergrande olayı ve uluslararası piyasalar için olası etkileri

Çin’in satış açısından en büyüğü olan emlak geliştiricisi, daha önce yatırımcıları 300 milyar dolarlık borcunu temerrüde düşürebileceği konusunda uyarmıştı. Öyle görünüyor ki 280’den fazla Çin şehrinde 1.300’den fazla proje ve 200.000’den fazla çalışanı olan Evergrande’nin çöküşünün, sadece Çin ekonomisi üzerinde değil, küresel olarak da ciddi sonuçları olacak. The Guardian tarafından hazırlanan bir rapora göre, bir Barclays analisti şu değerlendirmeyi yapıyor:

Olası bir Evergrande temerrüdü, emlak sektörü üzerinde önemli bir sürüklenme olabilir. Ancak bunun Çin’in Lehman olayı olmaktan çok uzak olduğunu düşünüyoruz.

Altın

Rockefeller Global Aile Ofisi’nin Baş Yatırım Sorumlusu Jimmy Chang, uluslararası piyasaların da etkilenebileceğine inanıyor:

Çin’in Evergrande yüzünden ciddi bir ekonomik sorunu olursa, küresel ekonominin geri kalanı da bundan etkilenir.

Analist Tukiya Mutanya’ya göre, yaklaşan kapanmanın önlenebileceği ve Çin hükümetinin devreye girip Evergrande sorununun etkisini hafifletmeye çalışabileceği her zaman zayıf bir ihtimal olsa da, ihtiyatlı olmakta fayda var. Analist, kripto paranın, her yatırım gibi kendi içinde bir riski olsa da, bazıları tarafından belirsiz ekonomik koşullarda enflasyona karşı bir önlem olarak kullanıldığını ve kullanılmaya devam edeceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yatırım Uzmanı: Tarihi Çöküş Geliyor! Altın, BTC ve Bu Altcoin’den Alın

Yorumlar kapalı.