3 Önemli Model, Dogecoin İçin Sıradaki Seviyeyi Buldu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 10 Şubat 2022
0 görüntülenme
s4 17

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 3 Şubat ile 7 Şubat arasında %28,8 yükseldi ve RSI seviyelerini soğutmak için yeterliydi. Dogecoin’in mevcut grafiğinde bir kırılmanın bugün gerçekleşmesi bekleniyor, ancak piyasa geneliyle birlikte formasyonda sapmalar meydana gelebilir. 3 kritik modeli değerlendiren analist Melanie Schaffer’ın tahminlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Dogecoin için 3 önemli yükseliş formasyonu

Günlük grafikte, Dogecoin üç olası yükseliş modelinde işlem görüyor: bir kupa-kulp formasyonu, bir boğa bayrağı formasyonu ve üçlü iç çubuk formasyonu. Her üç yükseliş grafiği modeli de hizalı olduğundan, analiste göre modeller onaylanırsa hareketlilik başlayabilir. Schaffer, formasyonların tetikleyebileceği seviyeleri belirliyor:

  1. Dogecoin’in kupa ve kulp formasyonu 15 Ocak ile 7 Şubat arasında oluştu ve modelin kulbu takip eden günlerde tamamlandı. Model tanımlanırsa, ölçülen hareket %38 ve bu, formasyonun kırılması durumunda Dogecoin’in 0,20 dolar seviyesine ulaşabileceği anlamına geliyor.
  2. DOGE aynı şekilde boğa bayrağı formasyonunda işlem görüyor, kutup 3 ile 7 Şubat arasında ve bayrak takip eden günlerde şekilleniyor. Bu formasyon tanımlanırsa, hesaplanan kazanç %28 ve Dogecoin’in 0,19 dolar seviyesine ulaşabileceğini gösteriyor.
  3. Dogecoin ayrıca, ana mumun Pazartesi ve iç çubukların Salı ve Çarşamba günleri göründüğü üçlü bir iç çubuk modeli geliştirdi. Meme coin, formasyonu oluşturmadan önce yukarı doğru işlem gördüğü için yükseliş eğiliminde. Analiste göre yatırımcılar, Çarşamba veya Perşembe günü daha sonra formasyonun kırılmasını arayarak gelecekteki yönü tahmin edebilirler.

Sonuç

Konsolidasyon, Dogecoin’in RSI’sını önceki en yüksek seviyesi olan %60’tan düşürmeye yardımcı oldu. Boğalar gelip kontrolü ele alırsa, analiste göre Dogecoin aşırı alım olmadan daha yüksek seviyelere hareket edebilir. Dogecoin şu anda sekiz günlük ve 21 günlük EMA çizgisinin üzerinde işlem görüyor ve sekiz günlük EMA, 7 Şubat’ta 21 günün üzerinde bir yükseliş eğilimi gösteriyor. DOGE, Çarşamba günü 50 günlük basit hareketli ortalamayı destek olarak geri aldı ve bu da uzun vadeli duyarlılığın yükselişe geçtiğini gösteriyor. Analiste göre Dogecoin yukarı yönde 0.16 ve 0.176 dolar civarında bir dirence sahip ve 0.146 ve 0.135 dolar destek seviyelerine sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

eyJidWNrZXQiOiJjb250ZW50Lmhzd3N0YXRpYy5jb20iLCJrZXkiOiJnaWZcL29ubGluZS10cmFkaW5nLmpwZyIsImVkaXRzIjp7InJlc2l6ZSI6eyJ3aWR0aCI6ODI4fX19
Önemli Gelişme: Dünyaca Ünlü Borsa, Bu 2 Altcoin’i Listeliyor! Dünyanın en büyük kripto para birimi ETP ihraççısı 21Shares AG (21Shares), bugün iki yeni altcoin ETP’sinin BX Swiss’te listelendiğini duyurdu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz… BX Swiss, 2 popüler altcoin projesini listeliyor Decentraland (MANA) ve FTX Token (FTT), 21Shares’in...
Buğra Çağlar 10 Şubat 2022