Ünlü Ekonomist Uyardı: Bitcoin Güçlü Bir Düşüş Yaşayacak!

bitcoin price pattern hints at short term rally to 4k
bitcoin price pattern hints at short term rally to 4k
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün Bitcoin (BTC), uzun bir süredir ulaşamadığı 50.000 dolar seviyesini aştı ve yazım sırasında 51.000 doların üzerinden işlem görüyor. BTC’nin bu yükselişiyle beraber yatırımcılar, öncü kripto para biriminin ivmesini koruyup koruyamayacağını merak ediyor. Tanınmış bir ekonomist olan Steve Hanke, BTC’nin fiyat hareketine yönelik bir yorumda bulundu. İşte detaylar…

Steve Hanke’den düşüşe yönelik Bitcoin yorumu

John Hopkins Üniversitesi’nde saygın bir ekonomist ve bir kripto para eleştirmeni olan Steve Hanke, Bitcoin’in iyi kurulmuş iniş ve çıkış yasası nedeniyle güçlü bir düşüş yaşayacağına inanıyor. Tanınmış ekonomist ve Bitcoin karşıtı Hanke, paylaştığı bir tweet’te Bitcoin’in sonunda fiyatını dibe çekecek dezavantajlarının “aşırı oynaklık ve spekülatif doğası” olduğunu söyledi. Hızla yükselen varlıkların eninde sonunda aşağı inmesi gerektiğine dair evrensel yasaya inandığını söylediği tweet’ine göre Bitcoin, doğası gereği çok değişken ve spekülatif olduğu için bir istisna değil.

Hanke bu tarz “Bitcoin özelliklerinden” ilk kez bahsetmiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen hafta da Bitcoin’in çok değişken ve spekülatif olduğunu tweetledi. Kripto paranın “dolandırıcılığa açık ve son derece belirsiz” olduğunu ekledi. Tweet’ine göre Bitcoin’in temel değerinin sıfırdan başka bir şey olmadığını da düşünüyor.

Bir diğer BTC karşıtı Peter Schiff’ten düzenleme yorumu

Bu sırada, uzun süredir BTC eleştirileriyle karşımıza çıkan bir başka isim olan ShiffGold varlık yönetim onunun CEO’su ve CFO’su Peter Schiff ABD hükümetinin Bitcoin’i şu ana kadar yasaklamamasının, BTC için iyi bir işaret olduğu anlamına gelmediğini öne sürdü. Daha çok altını tercih eden Schiff, şimdi Bitcoin satın alanların çoğunun nihayetinde hükümetin Bitcoin’i yasaklamasını isteyeceğini düşünüyor. Şimdiye kadar, Biden yönetiminin BTC’ye vergi koymayı ve kriptoyu düzenlemeyi tercih ettiğini söylüyor.

Bitcoin

Bununla birlikte, Bitcoin çöküşünden sonra, ABD finans yetkililerinin bu çöküşü daha fazla, daha sıkı düzenlemeler için bir bahane olarak kullanma ihtimalinin yüksek olduğunu da ekliyor. Görünüşe göre Schiff, belirli varlıkların düzenlenmesi için olağan nedenlere atıfta bulunuyor. Bunların başında, yatırımcıları kriptolardan korumak geliyor.

Öte yandan balinalar, BTC biriktirmeye devam ediyor. Santiment’e göre balinalar; yaklaşık on gün önce, sepetlerine 70.000 BTC daha eklemiş durumda. Santiment, bu miktarın Temmuz 2019’dan bu yana bir günde toplanan en büyük miktar olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Ekonomist Uyardı: Bitcoin Güçlü Bir Düşüş Yaşayacak!