Reklamı kapat

İnanılmaz Ralli: Elon Musk Damgalı Bu Altcoin Yüzde 4.000 Yaptı!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 30 Ekim 2021
0 görüntülenme
1049382191 214 0 2262 2048 1920x0 80 0 0 10144b54ba44ba554ac6a15e8e5c1411

Elon Musk adlı meme tokeni “Dogelon Mars” Ekim ayında yaklaşık %4000 değer kazandı. Muazzam boğa koşuları, Dogecoin’den ilham alan şaka altcoin projelerinde, özellikle Shiba Inu’da benzer fiyat artışlarıyla senkronize olarak ortaya çıktı. Adını Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan alan meme kripto para birimi, Ekim ayında %3,780 gibi büyük bir oranda değer kazanıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Altcoin sıralamasında yukarılar

Dogelon Mars (ELON) olarak adlandırılan kripto para birimi, ayı 0,00000005 dolardan açtıktan sonra Cumartesi günü 0,000000233 ABD doları’na (13 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi) ulaştı. Devasa yukarı yönlü hareket, Dogelon Mars’ın 1 Ekim’de yaklaşık 26 milyon dolardan 30 Ekim’de 1,19 milyar dolara kadar olan piyasa değerini itti ve böylece MUSK’ı piyasa değeri bakımından dünyanın 92. en büyük kripto para birimi haline getirdi.

ELON fiyatını ne fırlattı? ELON’un Ekim ayı kazanımlarının büyük bir kısmı, tokenin 29 Ekim’de OKEx ve Crypto.com’da listelenmesiyle birlikte %200’den fazla ralli yaptığı 29 ve 30 Ekim’deki performansından geldi.

ELON’un etkileyici kazanımları, Dogecoin benzeri meme kripto para birimlerinde devam eden bireysel çılgınlığın ortasında geldi. En dikkate değer olanı, Ekim ayında %850’den fazla artarak 38.50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan ve hatta Dogecoin’in kendisini bile geride bırakan Dogecoin’den ilham alan bir şaka kripto para birimi olan Shiba Inu‘ (SHIB). Benzer şekilde, Samoyedcoin (SAMO) yaklaşık 2,925 oranında artarak 458 milyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Hoge Finance’s (HOGE), bu ayın başındaki 15 milyon dolara kıyasla, Ekim ayında %2.923 artarak 458 milyon dolarlık bir varlık haline geldi.

Kripto para yatırım şirketi Arcane Assets’in baş yatırım sorumlusu Eric Wall, Wall Street Journal‘a verdiği demeçte, “Bu kripto paralardan biri birazcık yükselmeye başladığında, herkes bunun bir sonraki saçma ralli olabileceğini düşünmeye başlar. Bu bir kumarhane ve rulet masasından daha eğlenceli” dedi.

Boğa bayrağı oyunda

Dogelon Mars fiyatı, yıl için 0.00000233 dolardan zirveye ulaştıktan sonra neredeyse %30 oranında düzeltildi. Bunu yaparken, bir yükseliş devam göstergesi olan Boğa Bayrağı gibi görünen paralel bir alçalan kanal oluşturdu.

Boğa Bayrakları, Bayrak Direği olarak bilinen yukarı yönlü güçlü bir hareketin ardından fiyat daha düşük konsolide olurken görünür. Tipik olarak, traderlar fiyatın Bayrağın üst trend çizgisinin üzerine çıkmasını ve sonrasında Bayrak Direğinin yüksekliği kadar yükselmesini bekler. ELON’un kasasındaki Bayrak Direğinin yüksekliği yaklaşık 0,00000102 dolar. Tersine, fiyat, güçlü hacimlerle birlikte Bayrağın alt trend çizgisinin altına düşerse, tüm yükseliş kurulumunu geçersiz kılma riski vardır. Böyle bir durumda ELON, 50 saatlik üstel hareketli ortalamasına 0.00000140 dolar civarında düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

original 1
Patlayan Metaverse Coin’leri Hangileridir? İşte Tam Liste! Kripto para piyasalarının yeni gözdeleri metaverse projeleri. Metaverse coin projeleri nelerdir? Facebook’un dikkat çeken metaverse hamlesi, metaverse dünyasına olan ilgiyi artırırken metaverse temalı kripto projeleri de ilgi konusu oldu. Kriptokoin.com olarak metaverse konusunu biraz açmaya çalışacağız. Metaverse...
Zeki Uyanık 31 Ekim 2021