Fiyat Tahmini: BTC, SOL, DOGE, ETH, BNB, ADA, XRP, DOT, LUNA, UNI

ripple technical analysis
ripple technical analysis
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler, Bitcoin’in (BTC) ATH yolculuğuna başladığını ve altcoin fiyatlarının yatay hareket ettiğini, bu nedenle yatırımcıların fonlarını BTC’ye kaydırdığını söylüyor. Teknik analizlerden önce piyasa genelinden gelişmelere kısaca değineceğiz. Yıl sonu için 6 haneli fiyat tahminleri birden fazla analist tarafından onaylanıyor…

Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasasında neler yaşandı?

Bitcoin fiyatı 11 Ekim’de yeni bir ralliye başladı ve yükseliş 58.000 dolara yakın seviyelere ulaştı. Bu, Mayıs çöküşünden bu yana neredeyse %100’lük bir toparlanmaya işaret ediyor ve Çin’in kısıtlayıcı kararlarının yalnızca geçici bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin ayrıca, son birkaç gündür güçlü ralli hissiyatını arttırdı ve analistler yıl sonu için tahminlerini 6 haneli fiyatlara döndürdü. Standard Chartered’da araştırma başkanı Geoffrey Kendrick, Bitcoin’in gelecek yılın başlarında 100.000 dolara yükselmesini bekliyor.

3 Kez Haklı Çıkan Analist, Bitcoin'in Sıradaki Hamlesini Paylaştı!

Ayrıca, Gokhshtein Media ve PAC Global’in kurucusu David Gokhshtein, Bitcoin’in yıl sonuna 100.000 dolara ulaşabileceğini söyledi. Twitter analisti ve trader Rekt Capital’de, Bitcoin fiyatının mevcut döngüde 100.000 doları aşacağını düşünüyor. Şimdi, Bitcoin fiyatı genel direnç seviyelerini aşabilir ve ATH seviyesine meydan okuyabilir mi? Bu olursa, altcoin fiyatları nasıl tepki verebilir? Cevaplamak için analiste Rakesh Upadhyay’ın teknik analizlerine göz atıyoruz…

Bitcoin (BTC) teknik analiz

Bitcoin’in (BTC) 10 Ekim tarihli uzun fitilli mumları, ayıların daha yüksek seviyelerden satış yaptığını, ancak fiyatı 52.920 dolar kırılma seviyesinin altına çekemediklerini gösteriyor. 11 Ekim’deki agresif alım, BTC fiyatını 10 Ekim’in en yüksek seviyesi olan 56.561,31 doların üzerine çıkardı ve 60.000 dolar rallisinin yolunu açtı. Teknik kısımda, artan 20 günlük EMA (50.196 dolar) ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 60.000 doların üzerine çıkarırsa, analiste göre BTC fiyatı ATH’si seviyesi olan 64.854 dolarla mücadele edebilir. Alıcılar bu engeli aşarsa, yükseliş momentumu daha da artabilir. BTC boğalarının ilk zayıflık işareti kırılma seviyesinin altında 52.920 dolardan kapanış olacak. Bu, trader’lerin daha yüksek seviyelerden kar rezervasyonu yaptığını gösterecek. BTC ayıları daha sonra, bir fırsat için fiyatı 50 günlük SMA’nın (47.727 dolar) altına düşürmeye çalışacak.

btc

Ethereum (ETH) teknik analiz

Ethereum fiyatı 10 Ekim’de keskin bir düşüş yaşadı, ancak boğalar 11 Ekim’de 20 günlük EMA’ya (3.369 dolar) düşüşte agresif alımlar aldı ve dip fiyatlardan ETH fiyatını tuttu. Boğalar fiyatı boyun çizgisinin üzerinde kapatabilirse, ETH grafiğinde bir ters baş ve omuz formasyonu tamamlanacak. Bu ters formasyonun 4.657 dolar hedefi bulunuyor. Ancak ayıların 4.027.88 dolarda ve 4.372.72 dolarda güçlü bir direnç oluşturması muhtemel. Fiyat genel dirençten düşerse ve 3.351 dolar altına gerilerse, bu yükseliş görünümünü reddedecek. Analiste göre ETH fiyatı daha sonra psikolojik desteği 3.000 dolara gerileyebilir.

btc

Binance Coin (BNB) teknik analiz

BNB fiyatı 8 Ekim’de 50 günlük SMA’nın (425 dolar) altına kırıldı ve kapandı. Boğalar, 9 Ekim’de fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine geri çekmeye çalıştırlar ancak başarısız oldular. Bu da kısa vadeli trader’lerin satışını beraberinde getirdi. Daha sonra BNB fiyatı 10 Ekim’de 20 günlük EMA’nın (409 dolar) altına düştü ancak ayıları bu fırsatı değerlendiremedi. Düşük seviyelerde güçlü alım, fiyatı 11 Ekim’de 20 günlük EMA’nın üzerine çıkardı. Analiste göre boğalar fiyatı fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarabilirse, BNB fiyatı formasyonun boyun çizgisine yükselebilir. Bu eviyenin üzerinde bir kapanış, ters baş-omuz formasyonunu tamamlayacaktır. Analiste göre BNB fiyatı daha sonra 518.90 dolara ralli yapabilir ve devamında 554 dolar formasyon hedefine ulaşabilir. Tersine, fiyat 50 günlük SMA’dan veya boyun çizgisinden düşerse ve 383 doların altına düşerse, bir sonraki durak 320 dolar olabilir.

btc

ADA boğalar iki kritik destekle yoğun mücadele veriyor

ADA fiyatı genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgeni takip ediyor. Ayılar batar ve fiyatı üçgenin destek çizgisinin altında tutarsa, düzeltme devam edebilir. Teknik kısımda, 20 günlük EMA (2,24 dolar) ve orta noktanın hemen altındaki RSI, boğa ve ayıların kararsızlığını gösteriyor. Boğalar 1,93 dolar düşüşünü karşılayamazsa, analiste göre ADA fiyatı 1,60 dolara gerileyebilir. Alternatif olarak, fiyat üçgenin destek çizgisinden geri döner ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalar çifti üçgenin direnç çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa analiste göre ADA fiyatı 2,47 dolara yükselebilir ve ardından 2,80 dolara ulaşabilir.

XRP, BTC rallisinde yukarı yönlü ivme kazandı

Ripple (XRP) dar bir aralıkta işlem görürken, 9 Ekim’de 50 günlük SMA’nın üzerinde kapanış, fiyatın yukarı yönlü çözülmesine neden oldu. Bununla birlikte, 10 Ekim mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların küçük direnci 1,24 dolardan koruduğunu gösteriyor. Boğalar mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, analiste göre 1,24 doların üzerinde bir kırılma olasılığı artabilir. Teknik kısımda, 20 günlük EMA (1.06 dolar) marjinal bir şekilde yükseliyor ve RSI 60’ın üzerinde, bu da alıcılar için avantaj sağlıyor. Analiste göre 1,24 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, XRP fiyatını 1,41 dolara itebilir. Bu aşılması zor bir engel olabilir ancak aşılırsa boğalar 1,66 doları hedefliyor . Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse geçersiz kalacaktır. Bu, fiyatı 1 dolara ve ardından 100 günlük SMA’ya (0,93 dolar) çekebilir.

Solana (SOL) teknik analiz

Solana (SOL) fiyatının 8 ve 9 Ekim’deki 20 günlük EMA’dan (151 dıkar) zayıf sıçraması, alıcı tarafında talebin yüksek olduğunu gösteriyor. Ayrıca arz, 10 Ekim’de talebi aştı ve fiyat 20 günlük EMA’nın altına düştü. Boğalar şimdi 50 günlük SMA’yı (141 dolar) savunmaya çalışacak. Satış baskısının gevşediğinin sinyalini vermek için fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Analiste göre ardından yükseliş momentumu bir kopuşla başlayabilir ve %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin üzerinde 177.80 dolardan kapanabilir. Tersine, fiyat düşerse ve 50 günlük SMA’nın altına gerilerse, analiste göre SOL fiyatı 116 dolar güçlü desteğe düşebilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü eğer kırılırsa SOL’u 100 günlük SMA’da 90 dolar bekliyor.

Dogecoin boğaları BTC rallisinde sessiz kaldı

Dogecoin (DOGE) boğaları 8 ve 9 Ekim’de 0,24 doları savunsalar da Dogecoin’i bu seviyenin üzerine çıkaramadılar. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösterdi. Ayılar bu durumdan yararlanarak 10 Ekim’de fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti. Boğalar, fiyatı hızlı bir şekilde MA’ların üzerine geri itemezse, analiste göre DOGE fiyatı 0,21 ila 0,19 dolar destek bölgesine düşebilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için bu destek bölgesini kırmak zorunda kalacaklar. Aksine, fiyat yükselir ve MA’ların üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itmek için başka bir girişimde bulunacaklardır. Bunu başarırlarsa, DOGE 0,32 dolara ve daha sonra 0,35 dolara yukarı yönlü hareket başlatabilir.

Polkadot (DOT) teknik analiz

Polkadot (DOT) fiyatı son günlerde 25.50 dolar ile 38.77 dolar arasında zaman geçiriyordu. Fiyat, 10 Ekim’de 37.45 dolardan düştü ve bu, ayıların genel direnci koruduğunu gösteriyor. Teknik kısımda, kademeli olarak yükselen MA’lar ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için mütevazı bir avantaja işaret ediyor. 38,77 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre yukarı hareketin yeniden başlamasının ilk işareti olacak. Dikdörtgen formasyondan kopuşun formasyon hedefi 52.04 doalrdır. Alternatif olarak, ayılar fiyatı MA’ların altına çekerse, analiste göre DOT fiyatı aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir

Terra (LUNA) teknik analiz

LUNA fiyatı 8 Ekim’de 48.56 dolardan düştü ve bu, ayıların genel direnci agresif bir şekilde 50 dolardan koruduğunu gösteriyor. Boğaların genel direncin üzerine çıkamaması, kısa vadeli trader’lerin kar kaydetmesine neden olmuş olabilir. LUNA fiyatı daha sonra 10 Ekim’de 39.64 doların altına düştü ve kapandı. Boğaların seviyeyi geri alma çabaları, 11 Ekim’de güçlü satışlarla karşılaştı ve bu durum hissiyatın negatife döndüğünü ve trader’lerin her küçük rallide pozisyonlarını kapandığını gösteriyor. Aşağı yönde bir sonraki destek, 35.58 dolar ve bu seviye düşerse düşüş 32.50 dolara kadar uzayabilir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, analiste göre boğalar tekrar LUNA’yı genel direncin üzerine itmeye çalışabilir.

Uniswap (UNI) teknik analiz

Uniswap (UNI) fiyatı 10 Ekim’de 24.45 doların altında kırıldı ve kapandı, ancak boğalar 23.76 doları savunmaya çalışıyor. Alıcıların şimdi hedefi 50 günlük SMA’nın (25,05 dolar) üzerinde bir kapanış olabilir. Başarılı olurlarsa, analiste göre UNI fiyatı, tersine çevrilmiş baş-omuz formasyonunun boyun çizgisine yükselebilir. Alıcılar fiyatı bu direncin üzerinde zorlar ve sürdürürse yükseliş momentumu artabilir. Analiste göre INU daha sonra formasyon hedefine doğru yükselişine 36.98 dolardan başlayabilir. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 100 günlük SMA’nın altına çekerse UNI ayılarının hedefi 22 dolar olacak. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü ihlal edilirse satış yoğunlaşabilir ve analiste göre 18 dolara düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fiyat Tahmini: BTC, SOL, DOGE, ETH, BNB, ADA, XRP, DOT, LUNA, UNI