XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 26 Eylül 2021
18 görüntülenme
altco 5

Kurumsal yatırımcılar ETH vadeli işlemlerine yoğunlaştıkça Ethereum fiyatı 3 bin dolara geri dönüyor. Popüler altcoin Ethereum fiyatları, piyasa genelinde bir yukarı yönlü düzeltmenin ortasında Pazar günü toparlanırken, yükseliş JPMorgan & Chase raporundan ek bir yukarı destek aldı. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Popüler Altcoin Ethereum geri dönüyor

Popüler altcoin Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), bu haftanın başlarında Coinbase‘de fiyatlarının 2.651 dolara kadar düştüğü büyük bir düşüşün ardından 26 Eylül’de bir toparlanma gerçekleştirdi. ETH/USD kuru %3.63 artarak gün içi en yüksek 3.030 dolara ulaştı. Yukarı yönlü hareket, paritenin haftanın bugüne kadarki en düşük seviyesi olan 2.651 dolardan %14,3’lük bir yukarı yönlü geri çekilmeye ulaştı. Geçen hafta, Ether fiyatları Çin’den kaynaklanan bir dizi sorun nedeniyle düştü. Pazartesi günü, traderlar, Çin’in ağır borçlu emlak piyasasındaki bir kargaşanın küresel borsalarda bir satışa yol açmasının ardından kripto paralarını toplu olarak terk etti. Haftanın ilerleyen saatlerinde bir toparlanma hareketi yaşandı, ancak Çin Halk Bankası’nın kripto işlemlerinin yasadışı olduğunu yineledikten sonra Cuma günü başka bir satışla karşılaştı. Bununla birlikte, Ethereum boğaları dayanaklarını korudu ve fiyatları psikolojik bir direnç seviyesi olan 3.000 doların üzerine çıkardı.

Diğer kriptolarda durum ne?

Duygular, bazı önde gelen kripto paralarında benzerdi ve öncü kripto Bitcoin, % 2,49’luk bir yukarı hareketin ardından Coinbase’de gün içi en yüksek 43.767 dolara ulaştı. Bu arada, Uniswap borsasının yerel varlığı UNI da %19’dan fazla yükseldi ve en azından son 24 saat içinde en iyi performans gösteren kripto para oldu. Aynı zamanda, Ethereum’un en büyük rakipleri Cardano (ADA) ve Solana (SOL), ADA/USD’nin 24 saatlik ayarlanmış bir zaman diliminde %5’ten fazla düşmesi ve SOL/USD’nin %3’ün üzerinde düşmesiyle kötü performans gösterdi.

Kurumsal talep

Ethereum kazançları da JPMorgan & Chase’den gelen bir yükseliş raporunu takip etti. Çalışma, kurumsal yatırımcıların Ethereum pazarlarındaki risklerini artırmaya başladığını kaydetti. JPMorgan’daki analistler, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin arkasındaki ana itici güç olarak merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT sektöründe devam eden çılgınlığı değerlendirdiler. Ağustos ayından bu yana kaydedilen Chicago Ticaret Borsası (CME) verilerine atıfta bulunarak, 21 günlük ortalama Ethereum Vadeli İşlemleri priminin spot ETH fiyatlarına göre %1’e yükseldiğini eklediler.

JPMorgan raporu, tüm kripto borsalarından çekilen rekor miktarda Ether tokeniyle aynı zamana denk geldi. Yazım zamanında, işlem platformlarındaki net ETH rezervleri, bir yıl önceki 23,94 milyon ETH’ye kıyasla 18,44 milyon ETH’ye düştü. Bağımsız analist PostyXBT ayrıca, kripto para birimindeki son düşüşlerin, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, onu klasik bir birikim aralığına ittiğine dikkat çekerek, Ethereum piyasalarında potansiyel bir fiyat artışı öngörüyor.

Analist diyor ki:

Haftalık kapanış bugün ETH için aynı derecede önemli, çünkü fiyat testleri önceki aralıktaki yüksek seviyelere destek kadar önemli. Daha yüksek bir dip yapmak için mantıklı bir alan gibi görünüyor ve burada uzun vadeli swing ticareti için daha fazla satın aldım. Yerel tepeden %33’lük bir düzeltmeden sonra RR olumlu görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

silver altcoins crypto bitcoin gold Depositphotos 11604957 xl 2015 scaled 1
Gizemli Analist, Patlamaya Hazır 3 Altcoin’in İsmini Verdi! Tanınmış bir kripto analisti ve traderı, iki patlayıcı altcoin projesi için tüm zamanların en yüksek seviyelerini (ATH) tahmin ederken, Chainlink (LINK)’in bir ralliye hazır olduğunu öngörüyor. Kripto para sektöründe Inmortal takma adıyla bilinen trader, Twitter’daki 72.600 takipçisine,...
Vural Erkan 27 Eylül 2021