JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor!

altco 5
altco 5
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurumsal yatırımcılar ETH vadeli işlemlerine yoğunlaştıkça Ethereum fiyatı 3 bin dolara geri dönüyor. Popüler altcoin Ethereum fiyatları, piyasa genelinde bir yukarı yönlü düzeltmenin ortasında Pazar günü toparlanırken, yükseliş JPMorgan & Chase raporundan ek bir yukarı destek aldı. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Popüler Altcoin Ethereum geri dönüyor

Popüler altcoin Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), bu haftanın başlarında Coinbase‘de fiyatlarının 2.651 dolara kadar düştüğü büyük bir düşüşün ardından 26 Eylül’de bir toparlanma gerçekleştirdi. ETH/USD kuru %3.63 artarak gün içi en yüksek 3.030 dolara ulaştı. Yukarı yönlü hareket, paritenin haftanın bugüne kadarki en düşük seviyesi olan 2.651 dolardan %14,3’lük bir yukarı yönlü geri çekilmeye ulaştı. Geçen hafta, Ether fiyatları Çin’den kaynaklanan bir dizi sorun nedeniyle düştü. Pazartesi günü, traderlar, Çin’in ağır borçlu emlak piyasasındaki bir kargaşanın küresel borsalarda bir satışa yol açmasının ardından kripto paralarını toplu olarak terk etti. Haftanın ilerleyen saatlerinde bir toparlanma hareketi yaşandı, ancak Çin Halk Bankası’nın kripto işlemlerinin yasadışı olduğunu yineledikten sonra Cuma günü başka bir satışla karşılaştı. Bununla birlikte, Ethereum boğaları dayanaklarını korudu ve fiyatları psikolojik bir direnç seviyesi olan 3.000 doların üzerine çıkardı.

Diğer kriptolarda durum ne?

Duygular, bazı önde gelen kripto paralarında benzerdi ve öncü kripto Bitcoin, % 2,49’luk bir yukarı hareketin ardından Coinbase’de gün içi en yüksek 43.767 dolara ulaştı. Bu arada, Uniswap borsasının yerel varlığı UNI da %19’dan fazla yükseldi ve en azından son 24 saat içinde en iyi performans gösteren kripto para oldu. Aynı zamanda, Ethereum’un en büyük rakipleri Cardano (ADA) ve Solana (SOL), ADA/USD’nin 24 saatlik ayarlanmış bir zaman diliminde %5’ten fazla düşmesi ve SOL/USD’nin %3’ün üzerinde düşmesiyle kötü performans gösterdi.

Kurumsal talep

Ethereum kazançları da JPMorgan & Chase’den gelen bir yükseliş raporunu takip etti. Çalışma, kurumsal yatırımcıların Ethereum pazarlarındaki risklerini artırmaya başladığını kaydetti. JPMorgan’daki analistler, yatırımcıların Ethereum’a olan ilgisinin arkasındaki ana itici güç olarak merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT sektöründe devam eden çılgınlığı değerlendirdiler. Ağustos ayından bu yana kaydedilen Chicago Ticaret Borsası (CME) verilerine atıfta bulunarak, 21 günlük ortalama Ethereum Vadeli İşlemleri priminin spot ETH fiyatlarına göre %1’e yükseldiğini eklediler.

JPMorgan raporu, tüm kripto borsalarından çekilen rekor miktarda Ether tokeniyle aynı zamana denk geldi. Yazım zamanında, işlem platformlarındaki net ETH rezervleri, bir yıl önceki 23,94 milyon ETH’ye kıyasla 18,44 milyon ETH’ye düştü. Bağımsız analist PostyXBT ayrıca, kripto para birimindeki son düşüşlerin, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, onu klasik bir birikim aralığına ittiğine dikkat çekerek, Ethereum piyasalarında potansiyel bir fiyat artışı öngörüyor.

Analist diyor ki:

Haftalık kapanış bugün ETH için aynı derecede önemli, çünkü fiyat testleri önceki aralıktaki yüksek seviyelere destek kadar önemli. Daha yüksek bir dip yapmak için mantıklı bir alan gibi görünüyor ve burada uzun vadeli swing ticareti için daha fazla satın aldım. Yerel tepeden %33’lük bir düzeltmeden sonra RR olumlu görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

JPMorgan: Kurumsal Yatırımcılar, Bu Altcoin’deki Yatırımlarını Artırıyor!