‘Sıradaki FTX’ Denilen Kripto Şirketi, FDIC ile Görüşüyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
209 görüntülenme
'Sıradaki FTX' Denilen Kripto Şirketi, FDIC ile Görüşüyor!

FTX çöküşünün ardından toparlanamadığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Silvergate için yeni bir rapor gündeme geldi. Bloomberg tarafından 7 Mart’ta yayınlanan bir rapora göre, başarısız kripto bankası Silvergate, ABD düzenleyicileriyle toparlanmanın yollarını araştırıyor. Bloomberg, 7 Mart’ta ABD’nin federal sigorta kurumu Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) yetkililerinin şirketi kurtarmanın yollarını yönetimle tartıştığını bildirdi. İşte detaylar…

Yetkililer kripto dostu şirket Silvergate’i ziyaret etti

Bloomberg, Federal Deposit Insurance Corp (FDIC) yetkililerinin, ABD Merkez Bankası’ndan (FED) yetki alarak geçen hafta Silvergate’in Kaliforniya’daki genel merkezini ziyaret ettiğini bildirdi. Silvergate, geçen hafta başlayan mali sorunlarını nasıl ele alacağına henüz karar vermedi. Bununla birlikte, rapora göre kripto dostu banka, likiditeyi yeniden kazanmak için kripto para birimi endüstrisindeki başka yerlerden yatırım isteyebilir. Bloomberg ayrıca, FDIC’nin müdahil olmasına rağmen, bankanın düzenleyicilerle daha fazla etkileşim kurmadan bir toparlanma sağlayabileceğini söyledi. Ne Silvergate ne de FDIC konu hakkında kamuoyuna açıklama yapmadı.

Espor Devi, Türklerin Aldığı Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Bloomberg bunun yerine şirkete aşina olan bir dizi kaynağa atıfta bulundu. Bloomberg’in kaynaklarından biri, FDIC müfettişlerinin geçen haftadan bu yana firmanın defterlerini ve kayıtlarını incelediklerini söyledi. Bununla birlikte, başka bir kaynak, mali çekişmeyle nasıl başa çıkacağına dair bir kararın henüz verilmediğini ve FDIC’nin katılımının, düzenleyicinin katkısı olmadan bir çözüme ulaşılamayacağını öne sürdüğünü söyledi.

Neler olmuştu?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 1 Mart’ta Silvergate, 10-K belgesini geciktireceğini bildirmek için SEC’e bir dosya sundu. Bu dosyalama ayrıca Silvergate’in Adalet Bakanlığı (DOJ) da dahil olmak üzere düzenleyicilerden gelen soruşturmalarla karşı karşıya olduğunu ortaya çıkardı. Bu soruşturmaların muhtemelen Silvergate’in Şubat ayında bildirildiği üzere FTX ve Alameda Research’ün geçen yılki çöküşündeki rolüyle ilgili olduğu düşünülmekte.

Silvergate ayrıca dosyalamasında “sürekli bir işletme olarak devam etme” kapasitesini değerlendirdiğini söyledi. Bu  durum da birçok kişinin istikrarı konusunda endişelenmesine yol açtı. Silvergate hisselerinin (SI) değeri, SEC başvurusunu takip eden günlerde hızla düştü. Şu anda hisse senedi, 1 Mart’taki 13.53 dolardan yüzde 61’den fazla düşüşle 5.21 dolar değerinde. Birkaç kripto şirketi Silvergate’in hizmetlerinden çekilirken, diğerleri firmaya minimum düzeyde maruz kaldığını bildirdi. Hafta sonu Silvergate, diğer hizmetleri açık tutarken Silvergate Exchange Network’ü (SEN) kapatacağını duyurdu.

Beyaz Saray, 6 Mart’ta Silvergate’in durumundan haberdar olduğunu söyledi. Bankanın mücadele eden birçok kripto şirketinden biri olduğunu kaydetti, ancak belirli bir yorum yapmayı reddetti. Gecikme duyurusundan sonraki 24 saat içinde Coinbase, Circle, Bitstamp, Galaxy Digital ve Paxos; Silvergate ile bireysel ortaklıklarının ölçeğini küçülttüklerini duyurdu. MicroStrategy, Binance ve Tether, bankaya yönelik herhangi bir maruziyetinin olmadığını vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Shiba Inu Merakla Beklenen Tarihi Sonunda Duyurdu!
Shiba Inu Merakla Beklenen Tarihi Sonunda Duyurdu! Shiba Inu (SHIB) için önemli bir gelişme yaşandı. Shibarium’un herkese açık beta duyurusu, resmi Twitter hesabı aracılığıyla birkaç saat önce yapıldı. Shiba Inu geliştiricileri kısa bir süre önce, çok beklenen Shibarium Blockchain’inin, layer 2 ağı için beta...
Aslı Dinçer 2 hafta önce