Microsoft Bu Altcoin’i Seçti: Büyük Transfer Gerçekleşti!

Microsoft Bu Altcoin'i Seçti: Büyük Transfer Gerçekleşti!
Microsoft Bu Altcoin'i Seçti: Büyük Transfer Gerçekleşti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft, destek programı için Cardano Side-Chain Developer’ı seçti. Bu arada Cardano’nun arkasında şirket olan IOG, Mina Protocol baş geliştiricisini ekibine kattı.

Microsoft, Milkomeda’yı kullanacak

Microsoft, destek programı için lehtar olarak ürün tabanlı DLT şirketi dcSpark’ın Japon kolunu seçti. Bu girişim, girişimciler ve yeni başlayanlar için bir dizi destek sağlıyor. Yakın tarihli bir duyuruya göre, dcSpark Japan, Microsoft Azure’da bir depolama Blockchain dizini verileri oluşturmak için Milkomeda protokolünü kullanacak. Şirket ayrıca, küresel Blockchain ekosistemini geliştirmek için işbirliğini kullanacağını da kaydetti. Gelişme hakkında yorum yapan dcSpark Japonya direktörü Sebastian Guimo şunları söyledi:

Japonya’da gelişmiş Blockchain araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek için Microsoft ile ortak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Ayrıca, Microsoft’un Startup için sunduğu mentor sistemini ve teknik desteği kullanarak güvenliği artırmak için çaba göstereceğiz.

Microsoft

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere dcSpark Global’ın resmi Twitter hesabı da gelişmeyi duyurdu. DcSpark, işbirliğinin Japonya genelinde en son Blockchain araştırma ve geliştirmesinin yayılmasına yardımcı olacağını umuyor. Konuya ilişkin dcSpark yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

Özellikle, multi-chain geliştirme deneyimini Milkomeda aracılığıyla basitleştirmek için mentorluk ve teknoloji uzmanlıklarını kullanacağız.

Geliştirme için Microsoft for Startups Müşteri Program Yöneticisi Yuhong Chen, programa dcSpark Japan’ı eklemenin heyecanını dile getirdi.

Milkomeda (L2 Çözümü, roll-up teknolojisi) birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sağlayacak. Ethereum, Cardano, Algorand, vb. için bir oyun değiştirici olması mümkün.

Startups for Microsoft

Startups for Microsoft programı, yazılım girişimlerine ve girişimcilere destek, ücretsiz lisanslar ve Azure kredileri sağlıyor. Programın yararlanıcıları üç yıl boyunca sayısız avantaj elde edecek. Programın daha önceki etiketi Microsoft BizPark’dı. Ancak, 2018 yılında BizPark programının yerini Startups for Microsoft aldı. Program şu anda 140’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Ayrıca, yenilikçi çözümler sunan startup’ların büyümesini hızlandırıyor.

DcSpark’ın kripto alanındaki girişimi

DcSpark, Milkomeda’yı kullanarak gelecek vaat eden kripto projeleri için kritik altyapı oluşturmaya çalışıyor. Mart ayında şirket, Blockchain’ini Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu hale getiren ilk Cardano side-chain’i piyasaya sürdü. Çözümü piyasaya sürmesinden üç gün sonra, çeşitli Milkomeda tabanlı protokollerde 78 doların üzerinde Toplam Kilitli Değer (TVL) kaydetti.

IOG, ekibine en iyi Blockchain uzmanını ekledi

Input Output Global (IOG), önde gelen Blockchain Cardano’yu geliştirmenin arkasındaki şirket. IOG, ekibine önemli bir katkı yaptığını duyurdu. IOG’ye göre, ünlü bir akademisyen olan Dr. Vanishree Rao, şirkete Uygulamalı Kriptografi Başkanı olarak dahil oldu

IOG duyuruda, “IOG’deki yeni görevinde Rao, mevcut araştırmaların pratik uygulamasında rol alacak. Ayrıca, bu alanda daha fazla yayınlanmış çalışmaların oluşturulmasında kilit bir rolü olacak. Aynı zamanda şirketin zero-knowledge proof uzmanlığını geliştirmeye ve büyütmeye yardımcı olacak,” açıklamasına yer verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Microsoft Bu Altcoin’i Seçti: Büyük Transfer Gerçekleşti!