SHIB, AXS, Solana, IMX: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

SHIB, AXS, Solana, IMX Seviyeleri Bekleyin
SHIB, AXS, Solana, IMX Seviyeleri Bekleyin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haftanın GDC konferansı ve Arbitrum airdrop etkinliği altcoin piyasasını tekrar hızlandırdı. SHIB, AXS, Solana, IMX, bu gelişmelere bağlı olarak alıcılar ve satıcılara ideal pozisyon fırsatları sunuyor. İşte teknik analistlerin belirlediği kısa vadede takip edilmesi gereken teknik seviyeler…

Shiba Inu (SHIB) bu modeli takip ederse, Aralık 2022 diplerine geri dönebilir

Yazım sırasında 0.0000106 dolardan işlem gören SHIB, Mart ayının daha iyi olması için altında kaldığı düşüş trendi çizgisini aşamadı. Öte yandan, aynı süre içinde RSI yukarı yönlü bir seyir izliyor. Fiyat eylemi ile RSI’nın hareketini birleştirmek, potansiyel bir gizli düşüş eğilimi ortaya çıkarıyor.

SHIB, AXS, Solana, IMX Seviyeleri Bekleyin

Bu model devam ederse, SHIB fiyatı önümüzdeki birkaç işlem seansında düşüş gösterebilir. Bu da 0,00000979 dolardaki kritik desteğe düşmesine ve iki ayın en diplerine neden olacak. Bu desteğin kaybedilmesi, SHIB’yi %25’lik bir düşüşle Aralık 2022’nin en düşük seviyelerine doğru gerilemeye zorlayacak.

SHIB yatırımcıları zararda bekliyor

Aralık 2022 seviyelerine geri dönüş, 43 trilyondan fazla SHIB tutan yatırımcılar için oldukça zarar verici olacak. Borsalardaki arz, 475,5 milyon doların üzerinde düşüş gösteriyor. Genel olarak, arzdaki bir düşüş, kısa vadeli bir birikim eğiliminin başladığını gösterir.

SHIB, AXS, Solana, IMX Seviyeleri Bekleyin

Bu düşüş, SHIB yatırımcılarının tokenlerini borsalardan çekip soğuk bir cüzdana taşımasına da işaret edebilir. Bununla birlikte, FTX dört ay önce çöktükten sonra bile böyle bir düşüş fark edilmediğinden, aynı olasılık kasvetli.

Ağın bu hafta başlarında Haziran 2021’den bu yana gözlemlenen en yüksek kayıpları gerçekleştirdiğini düşünürsek, SHIB yatırımcılarının hareketi şaşırtıcı. On-chain’de taşınan toplam kripto paralar, yaklaşık 575 milyon SHIB değerindeki kayıpları vurguladı, bu da değer olarak 62.000 doların altına çevrildi, ancak Blockchain üzerinde önemli kayıplar anlamına geliyor.

SHIB, AXS, Solana, IMX Seviyeleri Bekleyin

Yukarıda belirtilen düşüş eğilimi devam ederse ve SHIB fiyatı Aralık 2022’nin en düşük seviyelerine düşerse, SHIB yatırımcıları ağ genelindeki kayıpları daha da artırıyor olacak.

Axie Infinity (AXS), %30’luk ralli öncesinde bu seviyeye geri dönebilir

AXS fiyatı, 10 Mart’ta 6,99 dolarlık destek tabanından sıçradı. Daha sonra, kritik 7,82 dolarlık destek seviyesini aştığı yukarı yönlü bir hareket başlattı.

Axie Infinity fiyatı için yükseliş hareketi, 100-, 200- ve 50 günlük SMA’ların sırasıyla 8,95 , 9,44 ve 9,57 dolardan desteğe çevrilmesi anlamına gelecek. SMA’ları geçtikten sonra AXS fiyatı, mevcut seviyelerden %29,58’lik bir artışla 10,10 dolar direnç seviyesine yükselebilir. Daha boğa bir durumda, Ocak ayında test edilen 12,18 dolarlık direnç seviyesini hedefleyebilir.

AXS fiyatı, olası ortaklıkların duyurulabileceği San Francisco’da düzenlenen GDC konferansıyla destekleniyor. Kriptokoin.com olarak, 24 Mart’ta sona eren etkinliğin ayrıntılarına ve piyasanın tepkisine bu yazıda yer verdik.

Bununla birlikte, AXS fiyatının son derece döngüsel doğası göz önüne alındığında, yukarıdaki senaryo gerçekleşmeden önce 7,82 dolar destek seviyesine gerileme riski de akılda tutulmalı. Bu seviyenin altında yakın bir günlük mum çubuğu yükseliş tezini geçersiz kılabilir.

ImmutableX fiyatı 1,15 doların üzerinde, boğa için yeterli mi?

IMX fiyatı 17 Mart’ta hareketlendi, ancak daha sonra yaşanan düşüş eğilimi, önümüzdeki haftayı kapsadığı tüm zemini kaybederek geçirdiğini gördü. Trend değişimi, 23 Mart’ta başarısız olmasına rağmen Ethereum Layer 2 (L2) tokenlerini bir manşet haline getiren ve yatırımcıların dikkatini çeken son Arbitrum airdrop’undan sonra geliyor.

ImmutableX fiyatı bu seviyeleri takip edebilir

Yazım sırasında 1,08 dolardan işlem gören ImmutableX fiyatı, yukarı yönlü olası bir yön değişikliğine bakıyor. IMX, 18 Mart’taki 1,58 dolardan %27’lik düşüşün ardından düşüşünü kıran 1,15 dolar destek seviyesinde oturuyor. Bu destek, kısmen ARB lansmanı ve kısmen de 24 Mart’ta sona eren GDC konferansıyla nedeniyle devreye girdi.

Mevcut oranların üzerinde alıcı momentumunda bir artış, altcoin için 1,36 dolar direnç seviyesine doğru kuzeye doğru hareketi başlatabilir. Son derece yükseliş durumlarında, mevcut fiyattan %43’lük bir artış anlamına gelen 1,65 dolar direnç seviyesine doğru hareket edebilir.

Tersine, satıcı momentumu yükselirse, ImmutableX fiyatı 1,15 dolardaki kritik destek seviyesinin altına düşebilir. Bu da, 1,03 dolara ek düşüşe neden olabilir. Daha korkunç durumda, 200 ve 100 günlük EMA’lar arasındaki destek kesişimi 0,90 dolara düşebilir. RSI’in ortalama çizginin altındaki konumu, ImmutableX fiyatı için düşüş eğilimini destekliyor. Fiyat gücü de aynı derecede düşüktü ve bu da olumsuz teze güven katıyordu.

Solana fiyatı, BTC düşüşüne %10 düzeltmeyle eşlik etti

Deutsche Bank’ın tahvil fiyatlarının düşmesiyle birlikte küresel bankacılık sisteminde büyük korkular yükselirken, piyasadaki çalkantı tüm varlık sınıflarını kasıp kavururken Solana fiyatı zorlu bir Cuma geçirdi. Çin’in Binance’e yönelik bir düzenleyici baskı olasılığına ilişkin manşetler ortaya çıkarken, spot alım satım durdurulduğu için borsanın para yatırma ve çekme işlemlerini durdurması gerekiyor.

Bu esnada SOL, kırmızı alçalan trend çizgisinde destek bulmak için %10’a yakın düşüş yapabilir ve 20 doların altına gerileyebilir. Kırmızı alçalan trend çizgisinin altında bir kırılma, ilerideki sorunlara işaret etse de, bir sıçrama görmemiz oldukça olası. Azalan üçgene yeniden girişle birlikte, 19 doların altına bir kırılma, %25’lik bir düşüş daha için kapıyı açabilir.

Geçtiğimiz haftalarda birkaç kez olduğu gibi, ABD işlem saatleri tam bir geri dönüş sağlayabilir. Bu da SOL’un daha yükseğe sıçrayacağı ve aylık pivot yakınında 23 dolara geri döneceği anlamına geliyor. Biraz uzak olsa da, Dow Jones ve diğer ABD endeksleri önemli ölçüde yükselirse, teknik analist Filip L.’ye göre 24 dolara yakın bir kapanış mümkün olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB, AXS, Solana, IMX: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!