Resmen Açıklandı: ARB Coin Geliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 5 gün önce
1.081 görüntülenme
ARB Coin Geliyor

Ethereum katman-2 ölçekleme çözümü Arbitrum, ARB Coin arzının %12,6’sının dağıtılacağı airdrop tarihini resmen duyurdu.

Arbitrum’un ARB Coin airdrop etkinliği için tarih belirlendi

Kripto yatırımcılarının merakla beklediği Arbitrum, toplam arzının %12,6’sını airdrop olarak dağıtacağı tarihi açıkladı. Arbitrum Vakfı’nın bugün yaptığı duyuruya göre, ARB Coin airdrop 23 Mart Perşembe günü topluluk üyelerinin cüzdanlarında olacak. Airdrop için uygunluk kriterleri gov.arbitrum.foundation adresinde bulunabilir.

ARB Coin ayrıca Arbitrum’un DAO geçişini temsil ediyor. ARB Coin sahipleri, Arbitrum One ve Arbitrum Nova yönetimlerinde söz sahibi olabilecekler. ARB Coin’in rolü hakkında daha fazla ayrıntı önümüzdeki günlerde topluluk ile paylaşılacak.

Offchain Labs CEO’su Steven Goldfeder, Arbitrum’un 23 Mart’ta gerçekleşmesi beklenen airdrop etkinliğinin, topluluğu DAO’da söz sahibi yapacağını söyledi. Blockworks’e konuşan Goldfeder, “Airdrop uygunluk kriterlerini tasarlamak için son birkaç aydır Nansen ile çok yakın çalıştık. Her kullanıcının alacağı puan miktarını belirlemeye yardımcı olmak için kullanım gibi farklı kriterlere dayalı bir puan sistemimiz var”, dedi.

Arbitrum yaklaşmakta olan airdropunu nasıl planladı?

Duyuruya göre airdrop’da token arzının %11,5’i kullanıcılara ve %1,1’i DAO’lara dağıtılacak. Goldfeder, “Dolayısıyla, Arbitrum’da kendi toplulukları olan projeler de DAO’nun airdrop alması için uygun olacak. Umudumuz ve beklentimiz, bunun Arbitrum kullanıcılarının da eline geçmesi, ancak bunları dağıtma yetkisine sahip olacak olan DAO’dur”, dedi.

Kalan yönetim tokenleri, hibe programları ve DAO liderliğindeki diğer girişimler aracılığıyla topluluğa zaman içinde dağıtılacaktır.

arbitrum

Katman-3 çözümü geliştiricileri için yeni kitler yayınlandı

Airdrop duyurusunun yanı sıra Arbitrum, Arbitrum’un üzerine bir katman-3 çözümü oluşturmakla ilgilenenler için bir geliştirme kiti de yayınladı. Arbitrum Orbit olarak adlandırılan L3 geliştirme araç seti, herkesin Arbitrum kod tabanı üzerinde kendi L3’ünü başlatmasına izin verecek. Goldfeder, “Topluluk, yenilik yapma, oluşturma ve ayrıca kodu değiştirme yeteneğine sahip olacak”, diyor.

Öne çıkan bir özellikte, ARB Coin Arbitrum üzerinde herhangi bir ücret ödemek için kullanılmayacak ve on-chain ücretler ETH aracılığıyla ödenmeye devam edecek. Mekanizma, yalnızca bir yönetim tokeni olarak çalışan Optimism’e (OP) benziyor.

Airdrop Olacak: 2023'te Bu 28 Altcoin Listenizde Olsun!

Goldfeder, son olarak, “Arbitrum Orbit’in yaptığı şey, geliştiricilerin eline başka bir araç daha getirecek. Artık halka açık Arbitrum chain’leriyle akıllı bir sözleşme oluşturabilir ve Ethereum’dan türetilen güvenlik elde edebilirsiniz” dedi. Kriptokoin.com olarak bu yıl airdrop gerçekleştirmesi beklenen diğer altcoin’lere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Beklenen Tarih Açıklandı
Ethereum İçin Beklenen Tarih Resmen Açıklandı! Ethereum (ETH) geliştiricileri, stake edilmiş ETH çekimlerine olanak tanıyacak uzun zamandır beklenen Shanghai yükselmesi için nihai tarihi resmen duyurdu. Ethereum Shanghai hard fork tarihi açıklandı Geliştiriciler, Perşembe günü All Core Developers Execution Layer #157 toplantısında uzun zamandır...
Buğra Çağlar 5 gün önce