XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı’nın Sonu mu Geliyor?

XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı'nın Sonu mu Geliyor?
XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı'nın Sonu mu Geliyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler XRP coin’inin arkasındaki Blockchain şirketi olan Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaş içerisinde. 2020’nin Aralık ayından bu yana devam eden bu mücadelede, birçok kişi fikirlerini açıkladı. Özellikle yasal açıdan topluluğu bilgilendirdiği için, Avukat John Deaton’ın açıklamaları önem taşıdı. Deaton ayrıca, XRP yatırımcılarının avukatlığını yapıyor. En son tweet’inde avukat, kripto paralara pek sıcak bakmayan SEC Başkanı Gary Gensler’in “sonunu getirecek” bir senaryoya işaret etti. İşte detaylar…

XRP avukatı, SEC Başkanı için önemli iddialarda bulundu

Avukat tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in zaman içinde birkaç kripto şirketine ve kişiliğe önyargılı bir şekilde hizmet ettiği iddia edildi. Ancak komisyon, son zamanlarda yaşanan korkunç piyasa çöküşünden de sorumlu tutuldu. Bu eylemler, kripto varlık endüstrisinde volatilitenin artmasına neden oldu. ABD SEC ve Ripple davasında XRP sahiplerinin avukatı olan Avukat John Deaton, son eylemlerde, ABD SEC hakkında büyük iddialarda bulundu. Sequoia China davasını gündeme getirdi ve bunun çok önemli bir konu olduğunu belirtti.

Ünlü Borsacının 'Satın' Dediği O Altcoin, Binance'de Fırladı!

Ayrıca, ABD SEC başkanı ile Sam Bankman-Fried (SBF) kaçışı ve FTX’in çöküşü arasında olası bir bağlantı önerdi. Avukat, bağlantısı düzgün bir şekilde soruşturulursa bunun Gary Gensler’in incelemesinin sonu olabileceğinin altını çizdi. Ancak Sequoia, FTX’teki en iyi yatırımcılar arasındaydı. Üstelik SBF’nin Sequoia fonlarına 200 milyon dolar yatırımı varken.

Yine de, avukatın iddialarına rağmen, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ABD SEC, Gary Gensler’ı, Sequoia’nın Çin müdürüne karşı sermaye piyasası iddialarını soruşturmaktan sorumlu tutmadı. Son raporlara göre ABD SEC Başkanı, Bitcoin dışındaki her şeyin bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini belirtti. Bununla birlikte Deaton, “mandamus” yazısının müdahale için bir dilekçe verdiğini ve ABD SEC’i Ripple’ın yerel token’ı olan XRP’nin kendi başına menkul kıymet olduğunu iddia edemeyeceklerini kabul etmeye zorladığını belirtti.

G20, Daha Katı Kripto Para Yasaları İstiyor

Kripto paralar ve menkul kıymet statüleri

Düzenleyicilerin eylemleriyle, kripto paraların menkul kıymet olup olmadığına dair tartışmalar alevleniyor. John Deaton, kripto paraların neden menkul kıymetler olarak etiketlenmemesi gerektiğine dair savunmalarıyla tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde, XRP sahiplerinin avukatı, neredeyse her coinin veya tokenin menkul kıymet olduğunu iddia eden bir Twitter kullanıcısına yanıt verdi. Deaton, bunun doğru olmadığını ve SEC’in tokenin kendisinin bir menkul kıymet olduğu yönündeki anlatısının kripto endüstrisinde devam etmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı’nın Sonu mu Geliyor?