XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı’nın Sonu mu Geliyor?

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
2.392 görüntülenme
XRP Avukatı Uyardı: SEC Başkanı'nın Sonu mu Geliyor?

Popüler XRP coin’inin arkasındaki Blockchain şirketi olan Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaş içerisinde. 2020’nin Aralık ayından bu yana devam eden bu mücadelede, birçok kişi fikirlerini açıkladı. Özellikle yasal açıdan topluluğu bilgilendirdiği için, Avukat John Deaton’ın açıklamaları önem taşıdı. Deaton ayrıca, XRP yatırımcılarının avukatlığını yapıyor. En son tweet’inde avukat, kripto paralara pek sıcak bakmayan SEC Başkanı Gary Gensler’in “sonunu getirecek” bir senaryoya işaret etti. İşte detaylar…

XRP avukatı, SEC Başkanı için önemli iddialarda bulundu

Avukat tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler’in zaman içinde birkaç kripto şirketine ve kişiliğe önyargılı bir şekilde hizmet ettiği iddia edildi. Ancak komisyon, son zamanlarda yaşanan korkunç piyasa çöküşünden de sorumlu tutuldu. Bu eylemler, kripto varlık endüstrisinde volatilitenin artmasına neden oldu. ABD SEC ve Ripple davasında XRP sahiplerinin avukatı olan Avukat John Deaton, son eylemlerde, ABD SEC hakkında büyük iddialarda bulundu. Sequoia China davasını gündeme getirdi ve bunun çok önemli bir konu olduğunu belirtti.

Ünlü Borsacının 'Satın' Dediği O Altcoin, Binance'de Fırladı!

Ayrıca, ABD SEC başkanı ile Sam Bankman-Fried (SBF) kaçışı ve FTX’in çöküşü arasında olası bir bağlantı önerdi. Avukat, bağlantısı düzgün bir şekilde soruşturulursa bunun Gary Gensler’in incelemesinin sonu olabileceğinin altını çizdi. Ancak Sequoia, FTX’teki en iyi yatırımcılar arasındaydı. Üstelik SBF’nin Sequoia fonlarına 200 milyon dolar yatırımı varken.

Yine de, avukatın iddialarına rağmen, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ABD SEC, Gary Gensler’ı, Sequoia’nın Çin müdürüne karşı sermaye piyasası iddialarını soruşturmaktan sorumlu tutmadı. Son raporlara göre ABD SEC Başkanı, Bitcoin dışındaki her şeyin bir menkul kıymet olarak kabul edilebileceğini belirtti. Bununla birlikte Deaton, “mandamus” yazısının müdahale için bir dilekçe verdiğini ve ABD SEC’i Ripple’ın yerel token’ı olan XRP’nin kendi başına menkul kıymet olduğunu iddia edemeyeceklerini kabul etmeye zorladığını belirtti.

G20, Daha Katı Kripto Para Yasaları İstiyor

Kripto paralar ve menkul kıymet statüleri

Düzenleyicilerin eylemleriyle, kripto paraların menkul kıymet olup olmadığına dair tartışmalar alevleniyor. John Deaton, kripto paraların neden menkul kıymetler olarak etiketlenmemesi gerektiğine dair savunmalarıyla tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde, XRP sahiplerinin avukatı, neredeyse her coinin veya tokenin menkul kıymet olduğunu iddia eden bir Twitter kullanıcısına yanıt verdi. Deaton, bunun doğru olmadığını ve SEC’in tokenin kendisinin bir menkul kıymet olduğu yönündeki anlatısının kripto endüstrisinde devam etmesine izin verilmemesi gerektiğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist, MATIC ve Bu 3 Altcoin İçin Kritik Seviyeleri Belirledi!
Analist, MATIC ve Bu 3 Altcoin İçin Kritik Seviyeleri Belirledi! Efsanevi analistlerden biri olan Michael van de Poppe, dört altcoin projesine yönelik yeni açıklamalar yaptı. Analist, radarını Polygon (MATIC)’e kilitledi. Ayrıca, popüler Ethereum layer-2 çözümü olan Optimism’e (OP) de ilgi gösteriyor. Diğer yandan, Ethereum (ETH) ve Chainlink’e...
Aslı Dinçer 4 hafta önce