5 Haziran Bitcoin Fiyat Analizi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) Fiyat Takibi: Ayılar Fiyatın Yükselmesini Engellediler!

Bitcoin Fiyatında Öne Çıkan Etkenler 

  • Bitcoin 7,800 dolar seviyesini test ettikten sonra 7,400 dolar seviyesine geri çekildi
  • Bitcoin fiyatı son zamanlarda azalan trend çizgisinden çıktı ve tekrar test için geri çekiliyor.
  • Fiyat önemli bir bölgede yer alıyor, bir sıçrama veya kesinti bir sonraki uzun vadeli yönü belirleyebilir.
  • Bu destek seviyelerinde tutulursa, bitcoin eski momentumunu yakalayabilir ve geri dönüşü devam ettirebilir.
  • Bitcoin fiyatı, uzun dönemli iniş trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra yeniden bu alana çekiliyor

Teknik Sinyaller Ne Durumda?

Saatlik grafikte yer alan 100 SMA (standart ortalama hareket) 200 SMA’nın üzerinde yer alarak direncin yukarı yönlü hareket ettiğini belirtiyor. Bu artış trendinin uzun bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, fiyat 200 SMA’nın altına düşerek momentumun darbe yiyebileceğini ve ayı hareketinin etkilerini de göstermiş oldu.

Kripto Koin’i Telegram’da Takip Edin!

RSI aşırı satım eğilimini gösteriyor olsa da, bir sıçrama beklemek mümkün. Stokastik zaten alıcıların geri dönmek için hazır olduğunu göstererek aşırı satım bölgesinden sıyrıldı. Kırık eğilim çizgisine % 61.8 Fib’e daha yakın bir geri çekilme, boğalar için son savunma hattı olabilir ve bunun altında bir kırılma, fiyatların daha da gerilemesine sebep olabilir.

BTCUSD Fiyat Grafiği – TradingView

Marketin Görünümü

Bitcoin, hafta boyunca ümit verici bir başlangıç yaptı ancak yatırımcı endişesi giderilemediğinden, boğaların ivmeye devam edemediği anlaşılıyor.

Apple Kurucusu Steve Wozniak da bu hafta Bitcoin’i ana medyaya taşıyarak dijital tek altının Bitcoin olabileceğini söyledi;

“Diğer altcoinlerin hepsi Bitcoin’in bazı özelliklerinden mahrum. Örnek vermek gerekirse Bitcoin tamamen merkezi olmayan bir yapıya ve kontrol edilmeyen bir yönetim şekline sahip. Diğer altcoinler iş modelleri geliştirirken bunu sürekli atlıyorlar.”

Amerikan Dolarını incelediğimizde ise 12 Haziran’da gerçekleşecek olan Trump – Kim Jong Un toplantısının dolar boğalarına umut verdiğini ve doların bu sebeple geçtiğimiz günlerde yaşadığı kayıpları telafi ettiğini gözlemliyoruz.

Sıradaki Haber: Warren Buffett İle Yemeğin Maliyeti 3 Milyon Dolar

5 Haziran Bitcoin Fiyat Analizi