Altcoin Güncellemeleri Hong Kong’dan! Listeleme ve Delist Bir Arada

Altcoin Güncellemeleri Hong Kong’dan! Listeleme ve Delist Bir Arada
Altcoin Güncellemeleri Hong Kong’dan! Listeleme ve Delist Bir Arada
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin dünyasında gelişmelere bugün Hong Kong’dan eklenen yeni gelişmeler var. Bu defa altı altcoin için güncelleme var. Buna göre listeleme ile delist haberleri bir arada gelmiş durumda.

Hong Kong endeks sağlayıcısı altcoin endeksini güncel tutuyor

Hong Kong Sanal Varlık ve Kripto Para Endeksi (HKVAC) kısa süre önce küresel büyük kripto para endeksinde yapılan güncellemeleri duyurdu. HKVAC, gelişen kripto para piyasasını yansıtmak amacıyla endeks bileşenlerine çeşitli eklemeler ve çıkarmalar yaptı. Buna göre yeni eklenen altcoin listesinde üç adet proje yer alıyor. Bunlar Hedera, Maker ve Quant şeklinde.

Hong Kong Rating Agency HKVAC Unveils Virtual Asset Index, Sparking  Controversy | AZCoinNews on Binance Feed

Diğer taraftan bu gelişmeyle HKVAC’nin küresel kripto para endeksi artık üç yeni kripto para birimini içeriyor: Hedera, Maker ve Quant. Bu eklemeler, bu projelerin blockchain alanındaki büyümesine ve önemine yanıt niteliğinde.

Delist edilen projeler

HKVAC’ın delist ettiği projeler de var. Buna göre altcoin Cryptonex, ICP ve HEX bu projeler arasında yer aldı. Endeksin güncel kalmasını ve piyasayı temsil etmesini sağlamak için HKVAC üç altcoin’i kaldırmaya karar verdi. Altcoin Cryptonex, ICP (Internet Computer) ve HEX. Bu stratejik hamle, kripto para birimlerinin gelişen manzarasını ve ilgili piyasa konumlarını yansıtıyor.

Cyberport in Hong Kong becomes flagship for Web3 innovation

Endeksteki ilk beş kripto para birimi dikkat çekiyor. Buna göre HKVAC’nin endeksindeki dünyanın en büyük beş kripto para endeksi değişmedi. Bu en iyi performans gösteren dijital varlıklar Bitcoin ve altcoin Ethereum şeklinde. Ayrıca ilk beş içerisinde Tether (USDT), Binance Coin (BNB) ve Ripple (XRP) yer alıyor.

USDC XRP ile değiştirildi

İlginç bir güncellemeyle HKVAC, küresel büyük kripto para endeksinde stablecoin USDC’yi (USD Coin) altcoin Ripple (XRP) ile değiştirdi. Bu karar, XRP’nin piyasadaki rolünün önemini ve bir endeks temsilcisi olarak hizmet etme potansiyelini vurguluyor. Diğer taraftan kripto para piyasası gelişmeye devam ettikçe ve yeni projeler önem kazandıkça, HKVAC endekslerinin sektörün mevcut durumunu yansıtmasını sağlamaya kendini adamıştır. Bu güncellemeler, daha yeni ve gelecek vaat eden projelere yol açıyor. Ayrıca piyasanın önde gelen varlıklarının daha doğru bir temsilini sağlamayı amaçlıyor.

Polygon Tabanlı Stablecoin Pegini Kaybetti: Fiyatı Yüzde 50 Düştü!

Sürekli değişen altcoin ortamına uygun endeks arayan yatırımcılar ve paydaşlar için bu gelişme önemli. Artık daha bilinçli kararlar vermek için HKVAC’nin revize edilmiş küresel büyük kripto para endeksinden yararlanabilirler. Bu dinamik yaklaşım kriptokoin.com olarak baktığımızda kripto para piyasasının sürekli evrimiyle güncel kalma taahhüdünün altını çiziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Altcoin Güncellemeleri Hong Kong’dan! Listeleme ve Delist Bir Arada