Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Hedefteki Seviyeler!

Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Hedefteki Seviyeler!
Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Hedefteki Seviyeler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknik analist Ross J Burland, altın boğalarının, 1.860 dolara doğru bir kırılmayı koruyan günlük dirençle karşılaştığını söylüyor. Analiste göre, altın fiyatları için 1.800 dolardaki başarısızlıklar, dinamik destek testi riskine kapı açıyor.

“Altın fiyatları yukarı yönlü bir yörüngeye girdi”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın fiyatları, Cuma gününü düşüşle kapattı. Ancak, gün ve hafta için belirlenen yüksek seviyelerinden bir dokunuş uzakta. Federal Reserve başkanı Jerome Powell’ın Fed’in faiz artış hızında yavaşlamaya gideceğine yönelik ifadelerinden sonra sarı metal, güç kazandı ve 1.800 doların üzerine çıktı. Ancak, ABD Kasım ayı istihdam verilerinin açıklanmasının ardından hissiyat karışık bir seyir izliyor. Altın, Perşembe günkü boğa döngüsü zirvelerinin altında ve 1.800 doların birkaç dolar altında duruyor.

Tarım Dışı İstihdam verileri, beklenenden güçlü geldi. Bu da işe alımların işgücü piyasasının sıkılığını yansıttı. Bununla birlikte, Fed yetkilileri görünüm hakkında güvercin konuştukça yatırımcılar dolardan uzaklaştı. Böylece, dolar güç kaybetti ve sönümledi. TD Securities’teki analistler, altın fiyatlarının yukarı yönlü 1.800 dolara doğru bir yörüngeye girdiğini belirtiyorlar. Ayrıca, sarı metalin önümüzdeki hafta pozisyon artışını yeniden görmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu bağlamda analistler, şu açıklamayı yapıyor:

Ancak, enflasyon hala büyük bir sorun. Ayrıca, güçlü ücret ve istihdam verileri devam ediyor. Bu yüzden, Fed’in 14 Aralık’ta şu anda beklendiği kadar güvercin olmaması durumunda long pozisyon kaybının yeniden gerçekleşmesi mümkün.

Altın fiyatlarının grafiklerdeki teknik görünümü

Teknik analist Ross J Burland, altının teknik resmini saatlik ve günlük grafikler üzerinden çiziyor. Altın fiyatları daha geniş bir yükseliş senaryosunda 4 saatlik grafikte tepe M formasyonu bırakarak durdu.

Altın fiyatları 4 saatlik grafik

Trendin arka tarafında, fiyat, 1.730 dolar yakınlarındaki W-formasyonunun düşük seviyelerinin üzerindeyken, harmonik formasyona göre yükseliş gösteriyor. Şimdi, biraz yakınlaştırma yapalım.

Altın fiyatı günlük grafik-1

Saatlik grafikte yukarıda ve aşağıda gösterildiği gibi, önümüzdeki günlerde W-formasyonunun boyun çizgisine doğru bir düzeltme olasılığı var.

Altın fiyatları
Altın fiyatı günlük grafik-2

Bu arada, fiyatın potansiyel olarak 1.790 dolar seviyelerini temel almasıyla birlikte, 1.800 dolar seviyelerini test etmeye yönelik bir hareket, günlük %38,2 Fibonacci ve %50’yi karşılayan dinamik desteğe geçişle birlikte açılış seansları için satıcıları tekrar çekebilir. bunun altında geri dönüş anlamına gelir.

Bu arada, fiyatın potansiyel olarak 1.790 dolar seviyelerini temel almasıyla birlikte, 1.800 dolar seviyelerini test etmeye yönelik bir hareketin, günlük %38,2 Fibonacci’yi karşılayan dinamik desteğe geçişle birlikte açılış seansları için satıcıları yeniden çekmesi mümkün. Ancak, bunun altında %50 Fibonacci ortalama geri dönüş olasılığı var.

Altın fiyatları
Altın fiyatı günlük grafik-3

Bununla birlikte, boğalar taahhütte bulunursa, günlük grafiğe göre kartlarda 1.860 dolara doğru bir kırılma olacak.

Altın fiyatları

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı: İşte Hedefteki Seviyeler!