Analistten “BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI” İçin Tahminler

vtk095ygdz1lwmezgwev 1
vtk095ygdz1lwmezgwev 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatının ATH seviyesini 66,930.39 dolarla yenilemesi, toplam piyasa değerini tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. Analist Rakesh Upadhyay’a göre beklenen altcoin rallisi için artan kapitalizasyon yükseliş trendine işaret ediyor. Gerçekleşmesi durumunda, piyasa genelinde hissedilmek üzere alıcılar daha yüksek fiyatlar için emir defterlerine yüklenebilir. Bu nedenle, önümüzdeki haftaların takip edilmesi gereken teknik seviyelerine göz atıyoruz. Piyasa genelinden gelişmelerle başlayalım…

Bitcoin (BTC) fiyatı Nisan zirvesini yeniledi

Bitcoin fiyatı, 20 Ekim’de ATH seviyesinden alıcı bulmaya devam ederek 67.000 dolara yakınlaştı. Ethereum’da BTC eşliğinde ATH seviyesine doğru yürüyüşe başladı. Bu, kripto para piyasanın toplam değerini 2.64 trilyon doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştırdı. Bu rallisinin tetiklenmesinde, ProShares’in Bitcoin Stratejisi borsada işlem gören fonunun (BITO) başarılı başlangıcı, kripto alanındaki duyarlılığı artırmak için tetikleyici olarak hareket etti. Lansmanın ilk gününde ProShares’in ETF işlem hacmi 1 milyar doları aşarak, ilk gündeki işlem hacmine göre en başarılı ikinci ETF başlangıcı oldu.

Bu Hafta Bitcoin (BTC)'i Fiyatlayacak 5 Önemli Olay!

Yılın son aylarına doğru ilerlerken, BTC fiyat tahminleri de 100.000 dolar için güçlü temellerin olduğuna işaret ediyor. Finder tarafından görevlendirilen 50 fintech endüstri uzmanından oluşan bir panel, güçlü on-chain temellerin, uygun bir makro ortamın ve Bitcoin ETF’nin onayının Bitcoin’i yıl sonuna kadar 80.000 dolara gönderebileceğine inanıyor. Bitcoin fiyatı ETF’nin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi nedeniyle yükseliş hissiyatını arttırabilir ve yukarı yönlü yürüyüşüne devam edebilir mi? Altcoin fiyatları bu harekete nasıl bir tepki verebilir? Cevaplamak için analist Rakesh Upadhyay’ın teknik analizlerine göz atıyoruz…

BTC boğalar Nisan ATH’sini geride bıraktı

Bitcoin (BTC) boğaları 19 Ekim’de 62.933 dolar direncinin üzerine çıktı ve bunu 20 Ekim’de başka bir keskin yükseliş izledi. Fiyat 14 Nisan’da yapılan bir önceki ATH seviyesi olan 64.854 doların üzerine çıktı. BTC boğaları fiyatı 64,854 dolar kırılma seviyesinin üzerinde tutabilirse, analiste göre yükseliş momentumu artabilir. BTC daha sonra genel dirence 75.000 dolardan yükselebilir. Son birkaç günün keskin yükselişi, göreceli güç endeksini (RSI) 78’in üzerine çıkararak, rallinin kısa vadede aşırı uzayabileceğini gösteriyor. Bu, birkaç günlük konsolidasyon veya küçük bir düzeltme ile sonuçlanabilir.

Boğalar mevcut seviyeden çok fazla geri çekilmezse, bu, yükseliş trendinin devamı için güç ve beklentiyi artıracaktır. Aşağı yönde izlenmesi gereken kritik seviye 60.000 dolar. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, trader’lerin agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonu yaptıklarının ilk işareti olacaktır.

Ethereum boğaları BTC rallisi ardından 4.000 dolar koruyor

Ethereum (ETH), 19 Ekim’de ters baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisinden sıçradı ve boğaların bu desteğe düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Günlü alımlar, fiyatı 20 Ekim’de 4.027.88 dolar direncinin üzerine ulaştırdı. Teknik kısımda, yükselen MA’lar ve pozitif bölgedeki RSI, boğalara avantaj sağlıyor. Alıcılar fiyatı 4.027,88 doların üzerinde tutabilirse, analiste göre ETH fiyatı ATH seviyesi 4.372,72 dolara yükselebilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir, ancak boğalar engeli aşarsa, ETH 4.657 dolardan formasyon hedefine ulaşabilir ve ardından psikolojik seviyeye 5.000 dolardan meydan okuyabilir. Analist bu olumlu senaryonun, 3.200 dolar altına düşüşle geçersiz kalacağını söylüyor.

Binance Coin boğaları BTC rallisinde 500 doları tutamadı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Binance Coin (BNB) fiyatı, önceki iki durumda zorlu bir engel olarak hareket eden 518.90 dolara doğru kademeli olarak yükseldi. Bu nedenle, ayılar bu seviyeyi yeniden güçlü bir şekilde savunmaya çalışabilirler. Fiyat 518,90 dolardan düşerse, BNB aayılarının ilke hedefi 450 dolar olacak. Bu seviyeden güçlü bir toparlanma, duyarlılığın pozitife döndüğünü ve trader’lerin düşüşleri satın aldığını gösterecek. Bu, kırılma olasılığını artıracak ve 518,90 doların üzerinde kapanacak. BNB daha sonra yukarı yönlü hedeflerine 554 dolar formasyon hedefiyle başlayabilir. Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 392.20 dolardan sağ omzun altına düşerse geçersiz kalacaktır.

Cardano (ADA) boğaları üçgen formasyonunu tamamlamaya çalışıyor

Cardano (ADA) fiyatı simetrik üçgen formasyonunun destek hattından sıçramaya çalışıyor. Boğaları fiyatı 2.19 doların üzerine çıkarsa, ADA üçgenin direnç çizgisine doğru yükselebilir. Üçgenin üzerinde bir kırılma ve kapanma, belirsizliğin alıcılar lehine çözüldüğünün sinyalini verecektir. Analiste göre ADA fiyatı daha sonra 2,47 dolara yükselebilir ve bu seviye aşılırsa yukarı hareket 2,80 dolara ulaşabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve üçgenin altına gerilerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Analiste göre daha sonra kritik desteğe 1,87 dolara gerileyebilir.

Ripple (XRP) ayıları 1 dolar desteğine yaklaştı

Ripple (XRP), 18 ve 19 Ekim tarihlerinde bir gün içi mum formasyonu oluşturarak, boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret etti. Bu belirsizlik, 20 Ekim’de 1,10 doların üzerinde bir kırılma ile tersine döndü. Boğalar şimdi fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre XRP fiyatı 1,24 dolara yükselebilir ve bu direnç aşılırsa bir sonraki durak kritik seviye 1,41 dolar olabilir. Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse, XRP tekrar 1 dolara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, analiste göre 0,85 dolara düşüşle sonuçlanabilecek düşüş eğilimi gösteren bir azalan üçgen formasyonunu tamamlayacaktır.

Solana (SOL) teknik analiz

Solana boğaları son birkaç gündür MA çizgisini başarıyla savunuyor ve daha düşük seviyelerde birikim güçlü birikim yapıldığını doğruluyor. Alıcılar şimdi Solana’yı (SOL) 171.47 ile 177.79 dolar arasında genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. 177.79 doların üzerinde bir kapanış, 226.94 dolar hedefi olan yükselen bir üçgen formasyonu tamamlayacak. Ayıların psikolojik düzeyde 200 dolardan ve ardından ATH seviyesi 216 dolardan sert bir meydan okuma oluşturması beklendiğinden, ralli doğrusal olmayabilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşerse, analiste göre ayıların rallilerde agresif satış yaptığına işaret edecektir. Trend çizgisinin altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu geçersiz kılacaktır. Analiste göre SOL fiyatı daha sonra 116 dolar kritik desteğine gerileyebilir.

Polkadot (DOT), 11 Kasım parachain müzayedelerine hazırlanıyor

DOT fiyatı son birkaç gündür 38.77 dolar kırılma seviyesinin üzerinde kaldı. Bu, boğaların rallinin devam etmesini bekledikleri için güçlü bir birikim sürecinde oldukları gösteriyor. Teknik kısımda, yükselen MA’lar ve aşırı alım bölgesinin hemen altındaki RSI, alıcıların üstünlüğün olduğunu gösteriyor. DOT 44.78 doların üzerinde kalır ve kapanırsa, analiste göre ATH seviyesi olan 49.78 dolara ulaşabilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (37.84 dolar) altına gerilerse, ayıların güçlü bir geri dönüş yaptığını gösterecektir. Analiste göre DOT daha sonra 50 günlük SMA’ya (33,63 dolar) düşebilir.

Dogecoin (DOGE) teknik analiz

Dogecoin boğaları 18 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak günün uzun fitilli mumları daha yüksek seviyelerin aşılamadığını gösteriyor. Alıcılar, 19 Ekim’de düşüş trendi çizgisindeki genel engeli aşmaya, ancak tekrar başarısız oldular. İki kez başarısız olduktan sonra, boğalar 20 Ekim’de tekrar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutmaya ve sürdürmeye çalışıyor. Böyle bir hareket, gelişen azalan üçgen formasyonunu geçersiz kılarak olası bir ralli için yolu 0,32 ve ardından 0,35 dolara temizleyecek. Bu varsayımın aksine, fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (0,23 dolar) altına düşerse, ayıların düşüş trendi çizgisini agresif bir şekilde savunduklarını gösterir. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, analiste göre DOGE fiyatı 0,21 ila 0,19 dolar arasında güçlü destek bölgesine düşebilir.

Analistten "BTC, ETH 8 Altcoin" İçin Tahminler

Terra (LUNA) teknik analiz

LUNA fiyatı 17 Ekim’de 36.66 doların altına geriledi, ancak ayıları fiyatı 34.86 dolardaki kritik desteğin altına çekemdi. Bunu yapamamak, fiyatı 20 Ekim’de 39.75 dolardan genel direncin üzerine iten agresif boğalardan satın almayı cezbetmiş görünüyor. Analiste göre fiyat şimdi, ayıların sert bir direnç oluşturabileceği 45.01 dolara yükselebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse ancak 39.75 dolara geri dönerse, boğaların üstün olduğunu gösterecek. 45.01 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, analiste göre LUNA fiyatını 49.54 dolardaki ATH seviyesine ulaştırabilir. Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 39.75 doların altına gerilerse, daha yüksek seviyelerde güçlü satış sinyali verecektir. Analiste göre fiyat daha sonra 34.86 dolara düşebilir.

Analistten "BTC, ETH 8 Altcoin" İçin Tahminler

Uniswap (UNI) teknik analiz

Uniswap (UNI), tamamlanabilecek bir baş-omuz formasyonun boyun çizgisi ile 25,32 dolar (20 EMA) arasında işlem görüyor. Bu, yönün belirsiz olduğunu ve boğalar ve ayılar arasındaki kararsız mücadeleyi gösteriyor. Boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş kurulumunu tamamlayacak. Analiste göre UNI fiyatı daha sonra 31.41 dolara yükselebilir ve bu seviye aşılırsa, yukarı hareket 36.98 dolardaki formasyon hedefine ulaşabilir. Aksine, fiyat düşer ve MA’ların altına gerilerse, analiste aşağı yönlü ivme 22 dolara kadar derinleşebilir. Boğalar bu seviyeyi savunması önemli çünkü bu seviyelerin altın bir kırılma UNI fiyatını 18 dolarla tehdit ediyor.

Analistten "BTC, ETH 8 Altcoin" İçin Tahminler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistten “BTC, ETH, BNB, ADA, XRP, SOL, DOT, DOGE, LUNA, UNI” İçin Tahminler