AVAX ve Bu 8 Coin Yatırımcıları Dikkat: Hong Kong Duyuru Yaptı!

AVAX ve Bu 8 Coin Yatırımcıları Dikkat: Hong Kong Duyuru Yaptı!
AVAX ve Bu 8 Coin Yatırımcıları Dikkat: Hong Kong Duyuru Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere düzenleyici kurumların kripto paralar üzerindeki baskıları devam ederken, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) Salı günü bireysel işlemlere dahil edilecek varlıklar için genel bir çerçeve yayınladı! Uzmanlar bu yeni düzenleme ile beraber, AVAX ve bu 8 coin için yükselişe işaret ediyor! İşte detaylar…

Hong Kong’dan bireysel kripto işlemlerinde AVAX ve bu 8 coin için onay!

Kripto para endüstrisine karşı birçok ülkeden yaptırımlar ve baskılar gelmeye devam ederken Hong Kong, diğer ülkelerin tam aksi yönünde hareket ederek yatırımcılar için güvenli liman olma yolunda ilerliyor. 23 Mayıs Salı günü yapılan açıklamalarda Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), bireysel işlemlere dahil edilecek varlıklar için genel bir çerçeve yayınladı. Hong Kong, bireysel yatırımcıların yeni kural kitabı kapsamında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto varlık yatırımlarına imkan tanıyacak. Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Cardano, Solana, Avalanche, Polygon ve Chainlink gibi birkaç Ethereum alternatifi de listede yer aldı. Bununla beraber uzmanlara göre bu coinlerin Hong Kong’daki perakende yatırımcılara sunulması, Ethereum alternatifleri arasındaki rekabeti yoğunlaştırabilir.

Ünlü Kripto Para Borsası İçin Kapatma Kararı Çıktı!

Hong Kong SFC, bugün erken saatlerde borsalar ve kripto varlıklar için düzenleyici gereklilikler öneren yeni raporlar yayınladı. Aktarılan verilere göre Hong Kong’da 12 aylık kötü sicili olmayan güvenlik dışı coinler bireysel ticarete açık. Fakat halen stablecoin’lere izin verilmiyor. Bununla beraber Hong Kong SFC tarafından yayımlanan raporu değerlendiren analistler, genel çerçevenin bir öncekinden çok farklı olmadığını ve perakende işlemler için varlığın asgari olarak iki kripto para endeksine dahil edilmesini gerektirdiğini açıkladı. Kriterlere göre, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Cardano (ADA), Avalanche (AVAX), Polygon (MATIC) ve Chainlink’in (LINK) doğrudan bireysel işlemlere dahil edilme olasılığı oldukça yüksek görülüyor.

25 Mayıs’ta SFC, borsalar ve ilgili lisanslara başvuran kuruluşlar için kılavuzlar yayınlayacak. Verilere göre düzenleyici kurum, 1 Haziran 2023’ten itibaren borsalar için başvuruları kabul edecek.

Uzmanlar açıkladı: “Ethereum alternatifleri arasındaki rekabet yoğunlaşacak!”

Bildiğiniz üzere Çin ve Amerika Birleşik Devletleri gibi büyük ülkeler, kripto para birimlerine yönelik yeni düzenlemeler üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Bununla beraber kripto para birimlerine yönelik baskı, yatırımcıları korkutasa da Hong Kong, aldığı yeni kararla beraber diğer ülkelerin tersine hareket ediyor ve kripto paraları destekliyor. Bununla beraber son duyuru ile büyük piyasa değerine sahip Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra ADA, SOL, AVAX, DOT, MATIC ve LINK gibi çeşitli alternatifler de Hong Kong’da bireysel işlemlere açık olmaya hak kazandı.

Uzmanlara göre bu durum, blockchain ağlarına sermaye, yeni yatırımcılar ve chain üzerinde faaliyet akışı ile eşdeğer tutulabilir. Ethereum alternatiflerinin daha yüksek bir pazar payı, kullanıcı kazanımı ve yatırımcılara daha düşük işlem maliyetleriyle fırsatlar sunmak için rekabet etmesi muhtemel gözüküyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AVAX ve Bu 8 Coin Yatırımcıları Dikkat: Hong Kong Duyuru Yaptı!