Binance’te Listelenen O Altcoin Çakıldı! Sahteleri Bile Çıkmıştı

Binance’te Listelenen O Altcoin Çakıldı! Sahteleri Bile Çıkmıştı
Binance’te Listelenen O Altcoin Çakıldı! Sahteleri Bile Çıkmıştı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Omni Network’ün yerel altcoin projesi olan OMNI tokeninin merakla beklenen 17 Nisan’daki lansmanı, yatırımcılar için uyarıcı bir hikayeye dönüştü. 3 milyon tokenin airdrop’u ilk heyecanı yaratırken, OMNI’nin değeri saatler içinde %55’in üzerinde düştü, bu da projenin istikrarı hakkındaki endişeleri artırdı. Diğer yandan, sahte bir OMNI coin’inin çıkması; kripto para piyasasında devam eden rug pull dolandırıcılığı sorununun altını çizdi.

Binance’te listeli altcoin projesinde düşüş

Harvard mezunları tarafından kurulan ve endüstri emektarlarından oluşan bir ekibe sahip olan Omni Network, Ethereum toplamanın birlikte çalışabilirliğini geliştirmeyi hedefliyor. İlk benimseyenlere ve topluluk üyelerine yapılan airdrop iyimserliği artırdı. Ardındna tokenin başlangıç piyasa değeri şaşırtıcı bir şekilde 560 milyon dolara yükseldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Binance Launchpool’da 52. Proje olarak listelere girmişti.

Analiz Firması, O Altcoin Sahiplerini Uyardı: Yakından İzleyin!

Ancak bu coşku kısa sürdü. Airdrop ve borsa listelemesinden sonraki 30 dakika içinde OMNI’nin fiyatı %30 düştü. Böylece aşağı yönlü bir sarmalı tetikledi. Ertesi gün tokenın değeri 24 doların altına düştü. B da başlangıç değerinin yarısından fazlasının kaybını temsil ediyordu.

Sahte tokenlara dikkat!

Aynı adı taşıyan sahte bir tokenin (OMNI) ortaya çıkması da yangını körükledi. Lansman heyecanından yararlanan dolandırıcılar, şüphelenmeyen yatırımcıları kandırmayı umarak bu sahte tokenı yarattı. Bir blockchain güvenlik şirketi olan PeckShield, bu dolandırıcılığı tespit etti. Geliştiricilerin bir projeden likidite çekerek değerinin düşmesine neden olan bir “rug pull” manevrasını ortaya çıkardı. Bu sahte OMNI tokeninin değeri gerçekten de %100 düştü. Özellikle potansiyel olarak piyasada daha fazla kafa karışıklığına ve güvensizliğe yol açtı.

Omni Network olayı, kripto para birimi alanında her zaman mevcut olan rug pull tehdidinin keskin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor. Bu yılın başlarında Lena Network’e ait Candy ve OrdiZK’nin dahil olduğu benzer dolandırıcılıklar önemli yatırımcı kayıplarına yol açmıştı. Yalnızca geçen yıl, rug pull ve ilgili dolandırıcılıklar, kritikti. Zira kripto pazarından 760 milyon dolarlık şaşırtıcı bir miktarın çekilmesine neden oldu. Bu, bu tür dolandırıcılık faaliyetleriyle mücadele etmek için yatırımcıların daha dikkatli olması gerektiğini gösteriyor. Ayrıca sağlam düzenleyici çerçevelere olan ihtiyacın altını çiziyor.  

Özellikle, herhangi bir yeni tokena yatırım yapmadan önce, projenin ekibini incelemek gerek. Ayrıca teknik incelemesi ve yol haritası hakkında kapsamlı bir araştırma yapın. Ayrıca yeni bir token lansmanının yarattığı heyecana kapılmayın. Acele etmeyin, projenin uzun vadeli potansiyelini değerlendirin ve dürtüsel kararlardan kaçının. Yalnızca yerleşik ve güvenilir kripto para birimi borsalarında token ticareti yapın. Kripto pazarındaki en son dolandırıcılık ve tehlike işaretlerinden haberdar olun.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Binance’te Listelenen O Altcoin Çakıldı! Sahteleri Bile Çıkmıştı