Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum: O 2’si Toparlandı!

Ünlü Analistten Bitcoin İçin Çılgın Fiyat Tahmini! Bu Coinler Bitcoin’le Birlikte Atağa Geçecek
Ünlü Analistten Bitcoin İçin Çılgın Fiyat Tahmini! Bu Coinler Bitcoin’le Birlikte Atağa Geçecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, 7 Mayıs Salı günü hızlı bir yükseliş yaşadı ve Bitcoin, en iyi kripto paralar arasında düşüşe öncülük etti. Solana ve XRP gibi bazı altcoinler kazançlar sergilerken Cardano gibi diğerleri Bitcoin’in düşüş eğilimini yansıtıyordu.

Bitcoin, düşüşe öncülük etti

Dünyanın önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), kritik 64.000 dolar seviyesinin altına düştü. Yani, bu yazının yazıldığı sırada %1,12 oranında düşüşle 63.412,60 dolara ulaştı. Fiyat düşüşüne rağmen alım satım faaliyetleri arttı ve günlük hacim %71,55 artışla 30,31 milyar dolara yükseldi. Ancak Bitcoin’in piyasa değeri de düşüş göstererek 1,24 trilyon dolara geriledi.

Analist: Altcoinler İçin Dip Geldi! Sırada Yükseliş Var

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in düşüşünü yansıtıyordu. Fiyat %2,65 düşüşle 3.065,74 dolara geriledi ve piyasa değeri 368,29 milyar dolar oldu. Ancak Bitcoin’e benzer şekilde işlem hacmi %66,20 artışla 13,78 milyar dolara ulaştı. Piyasa değeri ile en büyük kripto paralar arasında bakıldığında Zebec Protocol ve Render yükseldi. En büyük ilk 100 arasında bu coinler, sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 4’lük yükseliş yaşadı.

Altcoinler arasında karışık sinyaller

Bitcoin ve Ethereum olumsuz rüzgarlarla karşı karşıya kalırken bazı altcoinler düşüş eğilimine meydan okudu. Solana (SOL) önemli bir toparlanma kaydetti ve %4,54 artışla 155,02 dolara ulaştı. Fiyat artışına, işlem hacminde %116,38 oranında büyük bir artış eşlik etti. Zira son 24 saatte 3,24 milyar dolara ulaştı. XRP (XRP) de 0,53 dolar seviyesinin üzerinde tutunarak ayakta kalmayı başardı. Aslında XRP %0,79 oranında hafif bir artış kaydederek 0,5377 dolara yerleşti. İlginç bir şekilde, işlem hacmi %240,29 oranında şaşırtıcı bir artışla 1,84 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin Bir Milyara Ulaştı: Uykudaki Balina Uyandı!

Ancak tüm altcoinler olumlu düşünceyi paylaşmıyor. Cardano (ADA) daha geniş bir piyasa düzeltmesini yansıtarak %2,06 düşüşle 0,4495 dolara geriledi. Fiyat düşüşüne rağmen ADA’nın işlem hacmi son 24 saatte %65,46 artışla 368,81 milyon dolara ulaştı. Memecoinler, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), düşüş seyrini sürdürdü. DOGE fiyatı %3,97 düşüşle 0,156 dolara gerilerken, SHIB %4,34 kayıpla sadece 0,00002371 dolardan işlem gördü.

BTC ETF’lerine giriş var

İlginç bir şekilde, Bitcoin’deki fiyat düşüşüne rağmen ABD Bitcoin ETF’leri 6 Mayıs Pazartesi günü 217 milyon dolarlık net giriş kaydetti. Bu olumlu gelişme, Federal Reserve’ün yakın gelecekte faiz indirimine ilişkin beklentilerin arttığı bir dönemde ortaya çıktı ve geleneksel borsadaki yatırımcı duyarlılığını artırdı. Özellikle Grayscale Bitcoin ETF (GBTC) üst üste ikinci günde 3,937 milyon dolarlık tek günlük net girişle girişlere öncülük etti. Ancak uzmanlar, gidişatın çıkışlardan girişlere doğru dönmesi nedeniyle Bitcoin ETF akışlarının gelecekteki yönünün belirsiz kaldığı konusunda uyarıyor.

Bu Hafta, O 43 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacakların Listesi!

ABD Bitcoin ETF piyasasındaki olumlu hava, Pazartesi günü Wall Street’te daha geniş bir iyileşmeyi yansıtıyordu. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %0,46, S&P 500 %1,03 ve Nasdaq Composite %1,19 arttı. Geleneksel pazarlardaki bu yükseliş kısmen Hamas ile İsrail arasındaki ateşkes sürecine bağlanmakta. Zira anlaşma bölgede istikrar için bir umut ışığı sunmakta.

Kripto para piyasası volatilite sergilemeye devam ediyor ve Bitcoin Salı günü düşüşe öncülük ediyor. Bazı altcoinler ayakta kalmayı ve hatta kazanç kaydetmeyi başarırken, diğerleri Bitcoin’in düşüş eğilimini yansıtıyordu. Ancak ABD Bitcoin ETF’lerine olumlu girişler, kritik. Zira kısa vadeli fiyat dalgalanmalarına rağmen yatırımcıların kripto para alanına olan ilgisinin devam ettiğini gösteriyor. Geleneksel piyasa toparlanırken ve jeopolitik gerilimler hafifledikçe önümüzdeki günler kripto para piyasasının yönünü belirlemek açısından çok önemli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin ve Altcoinlerde Son Durum: O 2’si Toparlandı!