Bloomberg Uzmanı, Ripple Davası İçin Tarih Koydu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
447 görüntülenme
Bloomberg Ripple Davası İçin Tarih

Bloomberg analistlerinden Elliott Z. Stein, yakın tarihli bir podcast’de, Ripple ile SEC arasında devam eden hukuk savaşı hakkında yorum yaptı. Çok yakın bir tarihte özet karar önergeleri hakkında nihai kararın çıkabileceğini belirtti.

Bloomberg uzmanı, Ripple davasında bu tarihte sonuç bekliyor

Stein’a göre Ripple şirketi, varlıkların meta olmasına ağırlık veren ilginç bir davaya şahitlik ediyor. Ancak SEC, tamamen zıt bir görüşte ve yatırımcıların sadece XRP’den para kazanmak için satın aldıklarını iddia ediyor. Bu da, 2020’ye uzanan davada karmaşık bir dizi yasal sorun yaratıyor.

Stein, davanın nihai sonucunun zamanlaması hakkında “…bence bu yılın ilk yarısında özet karar önergeleri hakkında bir karar alabiliriz” dedi. Bloomberg analisti, önümüzdeki aylarda Ripple-SEC davasının sonuçlanabileceğini söylüyor.

En son gelişmelerde, Yargıç Analisa Torres SEC’in kilit bilirkişisinin ifade vermesini yasaklamayı içeren yeni bir karar verdi. Dava yargıcı, Patrick Doody’nin Ripple’ın talebine yanıt olarak ifade vermesini yasakladı. Doody, zorlu düzenleyici kurum tarafından token alıcılarının beklentilerini araştırmak için işe alındı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de Ripple ve üst düzey yöneticileri hakkında yasal işlem başlattı. Dava, şirketin ve liderlerinin izinsiz menkul kıymetler satarak ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor. Garlinghouse, davanın 2023’te sonuçlanmasını beklediğini belirtti.

Scott Chamberlain, iki tarafında kusurlu olduğunu söylüyor

8 Mart’ta, hukuk danışmanı Scott Chamberlain yeni bir tweet’te, SEC- Ripple davasının başka bir yasal işlemle sonuçlanabileceğini bildirdi. Chamberlain, gerekçelerini açıklayarak hem Ripple hem de düzenleyici tarafından sunulan vakalardaki bazı kusurlara dikkat çekti. Girişimci birçok gerçek olduğunu kabul etmesine rağmen, birkaç kanıtın belirsiz kaldığını söyledi. Chamberlain tweet’in de şunları kaydetti:

SEC uzmanı, insanların neden XRP satın aldığına dair ifadesini dışladı. Herhangi birinin XRP’yi yalnızca veya önemli ölçüde Ripple’ın çabalarından kar bekleyerek satın aldığına dair SEC argümanını destekleyecek herhangi bir kanıtın kayıtlarda kalıp kalmadığı belli değil.

Ancak hukukçu görüşü sosyal medya platformunda anlaşmazlığa neden oldu. Bazıları Chamberlain’in Ripple’ı desteklediğinden bahsetti; bu yüzden görüşleri önyargılıydı. Diğerleri, yeni bir duruşma konuşmasına katılmadı.

Balinalar tartışmaların ortasında 10 milyondan fazla Ripple (XRP) taşıdı

Görüş ayrılıklarının ortasında, Whale Alert büyük miktarda XRP’nin cüzdanları taşıdığını bildirdi. Gerçek zamanlı sermaye hareketi takipçisine göre, 8 MArt’ta yaklaşık 112 milyon XRP adresten adrese aktarıldı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere balinalar XRP satın almaya devam ediyor. Satın alımlara rağmen, fiyatı piyasa genelindeki toparlanmaya eşlik edemedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Wells Bildirimi Hangi Altcoinler Tehlikede
SEC Wells Bildirimi Nedir? Hangi Altcoinler Tehlikede? Çeşitli altcoinler son haftalarda ABD’li düzenleyicilerden gelen bir dizi kısıtlayıcı kararla karşılaştı. Binance markalı stablecoin BUSD’yi basmaya yetkili şirket Paxos, olayın merkezinde yer aldı: SEC Wells bildirimi nedir? 1972’de SEC Başkanı William J. Casey, Komisyonun uygulama politikalarını...
Buğra Çağlar 1 hafta önce