Bu Altcoin, Devleri Ezip Geçiyor! “Büyüme Balina Kaynaklı”

60533dc65574cfcaf1fdd6f5 Abstract v3
60533dc65574cfcaf1fdd6f5 Abstract v3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum tabanlı kaldıraçlı ticaret protokolü ve altcoin projesi dYdX, yakın zamanda ortaya çıktı ve Uniswap ve Coinbase gibi rakipleri ezip geçiyor. Merkezi olmayan borsa, kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Altcoin projesi dYdX kullanıcıları çekmeye devam ediyor!

DEX’in popülaritesi, düşük ücretleri, token ödülleri ve sonunda Coinbase’i tek bir gün bile geçmesine yardımcı olan sürekli vadeli işlemlerinden kaynaklanmaktadır. Bu sadece merkezi olmayan borsa için önemli bir kilometre taşı değil, aynı zamanda DeFi endüstrisi için de önemli bir an. Borsanın gelişimi DYDX’i 27.86 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. DYDX yönetim tokeninin değerindeki keskin artış, artan borsa kullanımını gösteriyor.

DYDX/USD 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView 

Yaklaşık yüzde 100’lük bir fiyat artışı, yaklaşık 56 milyon tokenlik dolaşım arzıyla DYDX’in değerini 27 dolara getirdi. Bununla birlikte, aşağıdaki düzeltme, yönetim tokeninin değerini 21.422 dolara ve piyasa değerini 1.204 milyar dolara itti. DYDX tokeni 8 Eylül’de transfer edilebilirdi ve bu da kullanıcıların gelecekteki karlar için büyük bahisler yapmak için mevcut yüksek kaldıraçtan yararlanmalarıyla hacimde büyük bir artışa neden oldu. O zamandan beri, borsadaki günlük işlem hacmi Mart başındaki 100.000 dolardan 2 milyar dolardan fazla arttı.

Bu büyüme esas olarak balinalar tarafından yönlendiriliyor

DEX, ABD dışındaki yatırımcılara kalıcılık sunabilir; bu, vadeli işlem ticareti sunmadığı için Coinbase gibi devler için bir zorluktur. Piyasadaki değişen trendleri gözlemlersek vadeli işlem talebi artıyor ve şu anda günlük işlem hacminin yarısından fazlasını oluşturuyor. Borsalar kullanıcıları elde tutmak için çeşitli teşvikler sunduğundan, asıl soru bu büyümenin sürdürülebilir olup olmadığıdır. dYdX Trading Inc.’in CEO’su Antonio Juliano’ya göre, bu durum sürdürülebilir olacak. 

Kaynak: CoinMarketCap

Antonio Juliano daha önce Coinbase’de çalıştı ve daha önceki teşvik programında bir kullanıcının 900.000 dolarlık ücretsiz token aldığını iddia etti. Bununla birlikte uzmanlara göre, bu büyüme esas olarak balinalar tarafından yönlendiriliyor, çünkü borsa yalnızca 5.000 ila 10.000 haftalık kullanıcıya sahip, bu büyük bir büyüme grafiği için çok küçük bir sayı. Bununla birlikte, Juliano’ya göre, bu balinalar günde yüz binlerce işlem yapmaktan sorumludur. Buna karşılık, Coinbase’in 68 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var.

dYdX, Coinbase ve Uniswap ile birlikte en iyi borsalar arasında yer alıyor

Analistler, yalnızca DeFi protokolleri arasında değil, dYdX’in DeFi sahnesinde Uniswap’ın spot piyasadaki konumunu sağlamlaştırmasıyla aynı şekilde başarılı olmaya devam edebileceğine inanıyor. Chainalysis‘e göre, DeFi’nin büyümesi Kuzey Amerika’yı ikinci en büyük kripto para piyasası olmaya itiyor. 

Altcoin Projeleri Bitcoin'i Bu Sefer Yenecek!

Rapora göre, Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar, küresel işlemlerin yaklaşık %18,4’ünün alıcıları Kuzey Amerika adresleriydi. Temmuz 2021 ile Mayıs 2021 arasında aylık işlem hacmi %1.000’den fazla artarken popüler altcoin dYdX, bu dönemde Coinbase ve Uniswap ile birlikte en iyi borsalar arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin, Devleri Ezip Geçiyor! “Büyüme Balina Kaynaklı”