Bitcoin, ETH Unutun: Yatırım Fonları, Bu Altcoin’e Yöneldi!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
505 görüntülenme
Bitcoin, ETH Unutun: Yatırım Fonları, Bu Altcoin'e Yöneldi!

Bu altcoin fiyatı, Bitcoin tabanlı NFT’lerde ki güçlü büyümenin ardından iki haftada ikiye katlanarak yatırım fonlarının hedefi oldu.

Yatırım fonlarının hedefi bu altcoin

Tanınmış kripto yatırım fonları, Bitcoin’in büyümesi üzerine bahis oynadıkça Stacks Network’ün tokenine yöneliyor. Stacks, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e (BTC) odaklanan ve ilgili finansal ürünlerin oluşturulmasına izin veren akıllı sözleşmeler için 2. katman tamamlayıcı zincirdir.

Kriptokoin.com verilerine göre Stack’in STX tokenleri son 24 saat içinde yaklaşık %23 arttı ve yedi günlük yuvarlanma döneminde %50’lik bir artışa katkıda bulundu. 21 Ocak’ta yayına giren ve kullanıcıların Bitcoin blok zincirindeki küçük işlemlere dijital sanata referanslar yazmasına izin veren Ordinals protokolünün gelişinden bu yana tokenlere olan talep arttı. Tokenin piyasa değeri Pazartesi günü itibariyle 1,2 milyar doları aştı.

Bitcoin, ETH Unutun: Yatırım Fonları, Bu Altcoin'e Yöneldi!

North Rock Digital tarafından yakın zamanda yayınlanan bir yatırım tezi, Stacks’in merkezi olmayan finansa (DeFi), akıllı sözleşmelerin yenilikçi kullanımına ve onu diğer blockchain projelerinden ayıran temel güçler olarak Bitcoin ile uyumluluğuna odaklandığını vurguladı.

North Rock Digital’in kurucusu Hal Press hafta sonu bir tweet’te ‘Büyük ve görece kullanılmayan bir pazar fırsatı, toplulukta (sıra sayılarıyla tetiklenen) büyük bir kültürel bükülme noktası ve bu yıl sonra gelecek dönüştürücü Stacks yükseltmesi olduğuna inanıyoruz’ dedi.

Firma altcoin’e yönelik açıklamalarda bulundu

Firma, Stacks’in güçlü bir topluluğa, deneyimli bir liderliğe ve büyüme için net bir yol haritasına sahip olduğunu kaydetti ve proje geliştikçe ve benimsendikçe bu altcoin için yatırım yapmanın önemli getiriler sağlayabileceği sonucuna vardı.

Lansmanından bu yana Ordinals, Bitcoin işlemlerinde ani bir artışa ve Bitcoin ağ gelişiminde yeniden canlanmaya neden oldu. Ayrıca, kripto çevrelerinde tartışmalı bir konu olan Bitcoin ölçeklendirme tartışmalarını yeniden alevlendirdi.

Bitcoin, ETH Unutun: Yatırım Fonları, Bu Altcoin'e Yöneldi!

Dune Analytics verilerine göre, şimdiye kadar Ordinals üzerindeki her bir simge için bir terim olan 197.000’den fazla benzersiz yazıt yürütüldü. North Rock, STX yatırımının ayrıntılarını açıklamadı. Basın, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

North Rock tezinde, Stacks’in Ethereum gibi blockchain platformlarına göre daha düşük gas ücretleri, daha hızlı işlem süreleri ve gelişmiş güvenlik dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunduğunu söyledi.

Potansiyel kullanım durumları araştırılıyor

Analiz ayrıca, merkezi olmayan sosyal medya platformlarının oluşturulması, tahmin ve ticaret piyasaları ve borç verme ve borç alma uygulamaları dahil olmak üzere Stacks teknolojisi için potansiyel kullanım durumlarını da araştırıyor. DeFiLlama’dan alınan verilere göre, bu tür ürünler, diğer blok zincirleri üzerine kurulu uygulamalardaki kilitli token değerindeki 50 milyar doların temelini oluşturuyor.

20 Mart’ta yapılması planlanan Stacks yükseltmesi de STX’in son fiyat artışına katkıda bulunmuş olabilir. Geliştiriciler, Stacks 2.1 yükseltmesini geçen hafta protokoldeki birkaç yeni özelliği ve iyileştirmeyi ayrıntılarıyla açıklayan bir yayında tanıttı.

Ana özelliklerden biri, Stacks mutabakat mekanizmasının güncellenmiş bir versiyonu olan ‘Stacking 2.0’ın tanıtımıdır. Yığınlama, STX sahiplerinin ağın güvenliğini sağlamaya ve ödüller kazanmaya yardımcı olmak için tokenlerini kilitleyebilecekleri bir süreçtir.

Stacking 2.0, daha küçük token sahiplerinin katılmasına ve ödüller kazanmasına izin vererek süreci daha erişilebilir ve kapsayıcı hale getirmeyi amaçlar. Yükseltme ayrıca akıllı sözleşme işlevselliğinde iyileştirmeler, yeni bir ‘mikro blok’ özelliğinin kullanımıyla gelişmiş ölçeklenebilirlik ve NFT’ler için daha iyi destek ekleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Zayıflıyor! Teknik Göstereler Hangi Seviyelere İşaret Ediyor?
Altın Zayıflıyor! Teknik Göstereler Hangi Seviyelere İşaret Ediyor? Yüksek enflasyon, Federal Reserve’in enflasyonu dizginlemek için daha fazla faiz artırımı yapacağına dair korkuları körüklediği için altın zayıflıyor. Altında satışlar devam ediyor Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, altın vadeli işlemleri, Pazartesi günü iki ayın en düşük seviyesini test...
Vural Erkan 4 hafta önce