7 Uzman Açıkladı: Çin’den Gelen Bitcoin Haberleri Doğru Mu?

cin
cin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, 24 Eylül 2021’de Çin Halk Bankası, Çin’deki tüm kripto para birimi işlemlerinin yasa dışı olduğunu açıkladı. Bitcoin (BTC), büyük spot platformlarda hemen 45.200 dolardan 40.500 dolara düştü, ancak Twitter analistleri bu paniği bir tuz tanesi ile tedavi ediyor. İşte paylaşılanlar…

Bunu daha önce görmüş olabilirsin

Öncelikle Asya pazarındaki bazı uzmanlar bu belgenin hiç de yeni olmayabileceği konusunda uyardı. HashKey Hub’da pazarlama müdürü ve eski Bitcoin (BTC) Magazine uzmanı Mo “Molly” Li, piyasaların FUD’nin bu kısmına zaten yansıdığından emin. Molly şunları tweet’ledi:

PBOC’nin kripto yasağı hakkındaki duyurusu bugün yaygınlaştı, aslında 15 Eylül’de duyuruldu, ancak bugün çevrim içi olarak yayınlandı. Piyasa zaten bu düzenleyici fonlara tepki gösterdi.

12 Eylül’den itibaren, Çin sosyal medya platformları Weibo ve WeChat’te, baskının yaklaşmakta olan genişlemesi hakkında söylentilerin yayıldığını hatırlattı. Primitive Ventures’ın kurucusu Dovey Wan, 7 Eylül’de kaydedilen düşüşün bile bu söylentilerle bağlantılı olabileceğini iddia ediyor. Dovey Wan:

PBOC, web sitesinde ayrıntılı bir duyuru yayınladı, fiat OTC, merkezi ticaret / takas vb. Madencilik tamamen yasaklandıktan sonra VP’nin ticaret tarafına ilişkin notundan bu yana beklenen şey buydu.

Bu nedenle, Wan, zaten “fiyatlandırılmış” olduğu için bu duyurudan “minimum hasar” beklemediğini söylüyor.

Bitcoin (BTC) FUD’a daha dayanıklı hale geliyor

Birçok konuşmacı, Çin’in  Bitcoin’i (BTC) daha sık “yasaklamaya” başladığını fark etti. Kraken’den Dan Held, “esneyen emoji” ile bir başka Çin kripto yasağını daha kutluyor. Dan Held:

Çin, 72289393. kez Bitcoin (BTC)’i “yasakladı” mı?

Bağımsız bir strateji ve danışmanlık uzmanı olan Nathaniel Whittemore, her yeni “Çin FUD” duyurusunun pazar için “anlamlı ölçüde daha az” riskle sonuçlandığını fark etti. Nathaniel Whittemore’nin tweet’i:

Çin bizi ne zaman yasaklasa fiyat biraz düşüyor ve birkaç ay sonra her şey geri geliyor, ancak Çin riskimiz önemli ölçüde daha az, yani…

Bitcoin için Çin bir kalite işareti olabilir

Ayrıca, bir dizi yüksek profilli kripto para girişimcisi, Çin hükümetinin bu kadar kararlı bir kripto karşıtı duruşunun, Bitcoin’in (BTC) tanınan ve değerli bir teknoloji haline geldiği anlamına geldiğini belirtti. VanEck’ten Gabor Gurbacs, Çin’in yasaklamaya çalıştığı ezber bozan ürünleri listelemeye çalıştı:

Çin’in yasakladığı şeyler çok başarılı oldu: Facebook, Instagram, Google, Youtube, Vikipedi, Netflix, Vimeo> Bu size Bitcoin hakkında ne söylüyor?

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) rolü ve yeri hakkında benzer bir görüş paylaştı:

Son on yılda hiçbir şey Çin’de yasaklanan teknolojilerden daha fazla zenginlik yaratmadı. 

Coinbase Global tahvilleri, Çin haberlerinin ardından düştü!

Daha önce, Çin hükümeti tüm kripto işlemlerini engelledi, ancak yasa dışı kripto madenciliği ve işlemlerini durdurmak için tasarlanmış yeni bir politika benimsedi. Belirtilen yatırımcıların  şu anda zararları 100 milyon dolardır. Gecelik 1 milyar dolarlık, 10 yıllık, %3,6 tahvil zararı 1,5 puanda kalıyor. Söz konusu tahviller 0,945 dolara düştü. Trace tahvil fiyatlandırma verilerine göre, yedi yıllık 1 milyar dolarlık %3.375’lik banknotlar bir baz puan kaybetti.

2 Bitcoin Ustası, Aralık 2021 ve Aralık 2022 Seviyelerini Verdi!

Coinbase’in tahvilleri, Evergrande’nin küresel piyasaları etkileyebilecek ve hatta yeni bir finansal krize neden olabilecek potansiyel temerrütünün neden olduğu korkuların ardından 14 Eylül’de fiyatlandırmada önemli bir düşüş yaşadı. Bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan potansiyel bir dava haberi ve yeni bir kripto borç verme platformunun lansmanının başarısızlığının ardından geldi.

Justin Sun, düşüşe inanmadığını söylüyor

Bu arada, tüm Twitter gazetecilerinin yanında, Tron kurucusu Justin Sun’da Çin FUD’larına aldırmadığını ve düşüşte alım yaptığını söyledi. Sun aşağıdaki tweet’inde “Onlara inanmayın! Çin Crypto’yu seviyor!” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

7 Uzman Açıkladı: Çin’den Gelen Bitcoin Haberleri Doğru Mu?